Tankowanie skutera - za ile?

20zł za 100km... Leje zawsze pod korek...

roomcajz napisał:

Na szczęście dla skuterowców róźnice w cenie mają bardziej znaczenie psychologiczne niż finansowe- widząc paliwo po 5,24 na stacji auchan a potem po 5,60 na bp jest pokusa by tankować taniej.... ale po kalkulacji okazuje się że na 1 baku można w ten sposób zaoszczędzić raptem 2 zł
skuter jest najtańszym środkiem transportu. nawet auto z gazem jest droższe w tankowaniu. nie mówiąc o samochodzie na benzynę czy olej
Lać do pełna

...ale jest najbardziej dyskryminowany przez kierowców samochodów itp.

A podobno gdzieś chyba w kielcach już jest za 6,20 ;O

dodge napisał:

A podobno gdzieś chyba w kielcach już jest za 6,20 ;O

A gdzie takie bajki żeś wyczytał ?

Brat, mi mówił.. Nie wiem fakt czy mit ale jakoś by mnie to nie zdziwilo, może 6,06 ;)
Może się przesłyszałem...

Może za jakiegoś V-Powera to tak ;)

Ale powyżej 6 na pewno, ale gdzie to, to juz nie jestem pewien.

Teraz paliwa drożeją - wszystko jest możliwe.

Dokładnie.. ale to podobno drożeją tylko u nas przez jakieś podwyższenie akcyzy, ;p

U mnie na Bliskiej na Oczapowskiego 5,34 (tam tankuję). NA Shellu zwykła to chyba już z 5,50 a wipałer zwykły 5,83 z kolei wipałer lepszy 6,13. Na bipi altimejt 5,77.

A jak tankuję to do niedawna wychodziło pod korek za 23 złote, a teraz ciut więcej, a bak ma 6 litrów.

Ja mam bak 6,5l ale i tak zawsze coś zostaje więc zazwyczaj tankuje tak 5-5,5l za jakieś 25-30zł, zawsze pod korek i starcza na 180km (nie licząc rezerwy).

U mnie nie ma wskaźnika poziomu paliwa więc zazwyczaj tankuję na podstawie dystansu, z reguły co 130-150km albo gdy muszę przełączyć na rezerwę. Do pełna wchodzi 6,5L + 2L rezerwy, z której rzadko korzystam.

Ja zawsze prosze kogoś z rodziny żeby nalał karnister benzyny i nie musze dojeżdżać do stacji ( najbliższa 4,5km, tak to jest jak się mieszka na zadupiu). Dolewam paliwo jak rezerwa sie pokazuje.

Mi wskaźnik paliwa nie działa i nie mam zamiaru go wymieniać. Oszukuje ten wskaźnik strasznie więc ja tankuje co około 200km i jak wiem że mam już mało to zaglądam do baku i wiem mniej więcej ile mogę jeszcze przejechać. Jeżdżę już bez tego wskaźnika 1.5 sezonu i tylko raz i to całkiem niedawno bo z miesiąc temu brakło mi benzyny bo jechałem rano do szkoły i miałem zatankować ale było już późno i żeby się nie spóźnić chciałem zatankować jak będę wracał jednak w drodze powrotnej musiałem pchać skuta z 2km na stację. Mam zbiornik 4.5L i tankuje do pełna co przy spalaniu 2.1 daje mi ponad 200km zasięgu.