Sym Orbit 50, 4T - coś chyba jest nietak.

elo i odblokowałeś sym orbit ?też mam ten skuter i jedzie mi tylko 50 km/h nie wiem gdzie są blokady w nim ;/

driver mosz klepa czy od czubkow zes uciekl?

To ladnie musi licznik przeklamywac, 120km/h 50ccm to chyba jak podtlenek azotu mu tam wcisnie:-) ale milo poczytac takie opowiesci, bo zapewne kazdy by chcial tyle pedzic swoja 50:-)

Sory że odkopuje ale sym-y nie przekraczają prędkości powyżej 65 ponieważ mają blokowana przekładnie. W swoim fiddlu założyłem przekładnie od chinola i zamyka licznik :-D

ta, blokowana przekładnia. czym? kołkiem?

Wombat daruj nowemu,są blokowanej o innych przełożeniach [mniejszy v-max ]peugeoty też to mają tzw blokowana 13-41 a otwarta 15-33 w saymach chyba 18-50

to nie jest blokada. To po prostu przełożenia. Jak zakręci silnik wyżej to i na tych przełożeniach szybciej pojedzie.

Czytam was z zainteresowaniem, ale wygląda mi na to, że jednak Wombat ma rację... Blokada uniemożliwia działanie po przekroczeniu brzegowego parametru. Tu mamy do czynienia z ograniczeniem maksymalnej prędkości przez zastosowanie odpowiedniego przełożenia. Blokadą stanie się zapewne moduł uniemożliwiający przekroczenie określonych obrotów. Niech się młode edukują... :))))

Dobra jak tak wombacie piszesz teraz mam peugeota [mofa wersija niemiecka z krótką przekładnią] moduł odblokowany dzisiaj kupiłem i 60kmh max a ten sam model z przekładnia standard 80-90mh tylko robiony nie na niemiaszków.Wyjaśniam: przełożenie krótkie bo na tak zablokowanych skuterach[u mnie w dowodzie 1kw] i nie ważne sym,peugeot czy chińczyk on by d..y nie poradził i musi być przełożenie na siłę i po odblokowaniu wszystkiego kop jak koń z 4 kopyt [nie ma problemu wbić na koło z gazu] ale przy 9000rpm 60kmh max.
edit;więc jedni mogą mówić że to blokada a drudzy że krótkie przełożenia ja twierdzę ze jedno i drugie.

No to mnie jeszcze Paci nie objedziesz tą swoją różową francą ;-)

my się zasadniczo spieramy o nazwę - jest to jakiś element ograniczający prędkość le nie bezpośrednio i ostatecznie. Jezeli skuter kręci sie do 9000 max to nie ma zmiłuj na krótkim przełożeniu jeżeli wszystko (przełożenie) jest na maxa (na wario pasek na górze, na korektorze na dole) to oczywiste że szybciej to nie pojedzie. Cały układ kręci sie z maksymalną dla silnika prędkością.
Ale jakby wkręcić ten silnik na 9500 czy 11000 (jeżeli by mu starczyło siły) to cały ten układ łącznie z kołem na końcu zakręcił by się szybciej i skuter by szybciej jechał.
Nie jest to w moim pojęciu blokada tylko cecha/parametr przełożenia. Nie ogranicza ci to silnika, mocy, obrotów.. itd. jest to element ograniczenia współdziałający z modułem. Moduł jest (powinien być) z kolei konsekwencją możliwości silnika. Po wymianie modułu i przygotowaniu silnika na wyższe obroty i tak pojedziesz szybciej nawet na takich przełożeniach wiec to nie jest coś co cie jednoznacznie ogranicza jak np czujnik obrotów sprzęgła (koła) czy ogranicznik obrotów.

Po moim ostatni poście poszedłem się karnąć i 60-65 max ale silnik wył jak szatan[moduł bez ogranicznika] wiecej nie wydoła może na 70cm by dał te 70kmh ale przy takim przełożeniu to już z rąk wyrywa:D no i można garnek przekręcić.