Światła postojowe led

to jest zasilacz regulowany i w zasadzie więcej nie trzeba.
z szalejącego zmiennego na wejściu dostajemy jako tako stabilne 12V o stałej polaryzacji. Ponieważ na wejściu ma to co i tak jest po regulatorze napięcia (a w zasadzie ograniczniku prądu) - daje rade.

Jaki zysk miałeś po przewinięciu cewek?

A i dlaczego użyłem słowa desperaci. Dlatego że tak zrobiona instalacja to rzeźba na sztukę. Części istnieją w ilości sztuk 1. W razie awarii jest znowu ręczna robota.
Wole oprzeć sie na modułach z których każdy jest typowy, wielkoseryjny i szybko zastępowalny.

no to jak zasilacz regulowany to spoko wodza, to samo uzyskam na LM7812 przy 1,5A lub 2A koszt około 3zł Da rade, i ograniczy i prąd i napięcie, dla tego że więcej nie da sie wykrzesać z gołego stabilizatora ,bez pomocy tranzystora. On odda tyle ile może i nie wiecej.

Ile zzyskałem ? powiem szczerze że za mało. Bo dostałem wiecej około 3A przy tym samym VAC .Wiec szału nie było. A zrobiłem to z ciekawości,dla eksperymentu. Jest troche zabawy z przewijaniem, bo nie dość że trzeba pamietać ilość zwojów ,to jeszcze kierunek nawijania trzeba przeliczać drut,średnice ilość zwojów,a z kolei miejsca też jest mało.A w kwestii modułów ,ok masz racje, że jest łatwiej ,lecz ja nie kupił bym tego co ty proponujesz, z tego względu że sam lubię zrobić (coś), a to że umiem ,bo siedzie w tym od lat,to co innego. Przypuszczam że mnie może wyjść nieco drożej niż ciebie zakup tego zasilacza, ale na dobrą sprawę nie potrzebna jest aż tak szerokie widmo regulacji napięcia. Potrzebne jest stałe 12VDC i już.A w skuterze ,po regulatorze napięcia ma się wszędzie stałe,tylko nie filtrowane, i nie stabilizowane .

Acha i jeszcze jedno, w kwestii taśm led. Średnio jeden metr taśmy led5050 potrzebuje około 1A przy 12VDC. Natomiast cała rolka 5m potrzebuje zasilacza o wydolności prądowej 5A na sztywno przy 12V

No własnie. Roboty jest dużo, zyski niewielkie. Komplikacja serwisu frunie pod sufit.
Wole kupić gotowce bo oszczędzją czas- jak to kosztuje 6zł to rzeźbiąc te płytki, pudełeczka, radiatorki, jeżdżąc po cześci to papierosy wypalone przy tym beda kosztowac więcej niż ta cała robota