Skuter 2t (baccari mizuri) nie odpala po zimie.

Witam, stare paliwo to nie jest, z tego co pamiętam to skuter zgasł miałem już mało paliwa więc pomyślałem że to od tego ale na stacji dalej nic nie palił więc wstawiłem do garażu i stał przez zimę ; )

We wtorek będę u siebie więc zobaczę co z tym modułem o ile przyjdzie do wtorku.

jak sprawdzę to napisze.

Pozdrawiam :)

Witam, po zmianie modułu skuter odpalił jednak nie dało rady ustawić wolnych obrotów odkręciłem ssanie i skuter trzyma obroty.

O co chodzi ? ssanie nie działa czy co ?

Reasumując, skuter pali z odkręconym ssaniem, gdy zakryje otwór palcem czy wsadzę ssanie na miejsce skuter gaśnie.

teraz potrzebujesz dobrego kompresora + pistoleta i ogien przedmuchaj wsio
najlepiej wyjmnij gaznik i od spodu po sciagnieciu dekla przedmuchaj wszystkie kanaly paliwowe i powietrzne
musza byc przytkane ze takie objawy dobrze bedzie zostawic gaznik rozkrecony i zanurzony na cala noc w paliwie skoro jesst az tak przytkany
podlacz do pradu zaworek ssania powinnien po 2-3 minutach wyjsc do przodu kolo 1.2-1,5 cm
to bedzie swiatrzylo ze dziala reszta to dobre dmuchanko :)
ps.oczywiscie filtr powietrza masz ok?

romet727p10 napisał:

gdyby to była cewka, to nie było by iskry :) zatkaj ręką wlot do filtra powietrza i spróbuj odpalić :)

słuchaj wczoraj taki sam problem miałem jak kolega i zrobiłem tak jak musisz
trochę pokopałem kopniakiem zatkałem wlot powietrza i odpalił :D

CEFA napisał:

teraz potrzebujesz dobrego kompresora + pistoleta i ogien przedmuchaj wsio
najlepiej wyjmnij gaznik i od spodu po sciagnieciu dekla przedmuchaj wszystkie kanaly paliwowe i powietrzne
musza byc przytkane ze takie objawy dobrze bedzie zostawic gaznik rozkrecony i zanurzony na cala noc w paliwie skoro jesst az tak przytkany
podlacz do pradu zaworek ssania powinnien po 2-3 minutach wyjsc do przodu kolo 1.2-1,5 cm
to bedzie swiatrzylo ze dziala reszta to dobre dmuchanko :)
ps.oczywiscie filtr powietrza masz ok?

Gaźnik czyściłem i jestem pewny, że w 100% nie jest nic zatkane.

jezeli uwazasz ze czysciles jak nalezy to ja odpadam moze ktos inny ci pomoze na odleglosc to troche lipnie sie diagnozuje
sprobuj od jakiegos kolegi wsadzic jego gaznik i bedziesz mial obraz stanu swojego
ps odpadam bo piszesz o objawach zatkanego a mowisz ze wszystko dobrze wyczyszczone wiec cos mi tu nie gra

Jutro podjadę do serwisu więc może coś podpowiedzą.

Dzięki za pomoc, jak się czegoś dowiem to napiszę.

Więc, tak w "serwisie" powiedzieli mi że to coś z gaźnikiem... ;)

Jak będę miał wolne to podjadę do innego, tam gdzie bym ewentualnie wstawił skuter.

Aha i skuter przerywa jak jest zimny, takie ala odcięcie ;D jak się zagrzeje to mniej ale jest to wyczuwalne.

CEFA ci dobrze radzi - kompresor i ognia ( tylko powykręcaj wszystkie dysze ) , tam są malutkie kanaliki i byle jakie dmuchanie nie pomoże tym bardziej że wydmuchałeś paliwo do końca że aż ci zgasł - syf poszedł do gaźnika i dupa siedzi tam.