Romet 727 S odblokowanie elektroniczne problem

Gdzieście te moduły po 250 zł zdobyli ??? był na forum ktoś kto oferował przeprogramowanie ale dostał bana czyżby forum pilnowało interesów czyichś ?

ja za 200 to zrobiłem. priv

to nie do końca “odblokowanie” modułu, tylko wgranie najmocniejszej mapy/ustawień. Da Ci to w tym modelu 5 km/h. Tuleja wariatora bez pierścienia ograniczającego kolejne 8km/h (łącznie ok 13 km/h). Polecam brać konkretnie do tego modelu silnika 1P37QMB(ja z motor-x brałem) a nie do GY6 bo jest minimalnie inny rozmiar. Myślę, że dało by się zaprogramować na hamowni ten moduł dellorto na nowo na nowych bebechach (większy cylinder itp.) i wtedy byłby efekt. Tak mi jeden mechanik mówił.

Cylinder 70cc sporo daje mocy, pod górkę daje radę. Gaźnik myślę, że nie musicie zmieniać. Zobaczcie jak na starym idzie. Ja zmieniłem na GY6 dla pojemnością 60-90cc. Działa (jedynie check engine miga bo nie da się wpiąć złączki do gaźnika elektronicznego). Wypiąłem również jeden kabel idący do modułu (taką mniejszą złączkę, większa jest wpieta) i lepiej zachowuje się.

Ciekawi mnie sprawa tłumika, który w tym modelu ma sondę lambda. Na razie nie ruszam go :slight_smile:
Wariator zmieniłem na Naraku Gy6 o takiej samej wadze rolek, ale nie do końca pasował (v max spadła o 10km/h) więc włożyłem z powrotem fabryczny. Myśle że Polini dedykowany do tego modeli + zabawa z rolkami i sprężynkami może sporo dać).

Zostaje jeszcze kwestia regulacji mieszanki, aby była lux. Ale to kosztowna sprawa w relacji do ceny skutera więc szukam chłopaków, którzy tanio to zrobią (nie mówię o śrubce paliwo-powietrze, tylko o odpowiednim doborze dyszy itp. i sprawdzeniu jak w jeździe się sprawuje).

powodzenia!

Hejka Berthold61.
Ja za 250 zł, co mi “Romet727s” polecił. Obywatel pytał się tylko czy moje Dellorto ECU nie było poprzednio ruszane. Moje ECU było “dziewicze”, więc wysłałem pocztą i za parę dni później dostałem przeprogramowane/odblokowane - czy cholera wie co. W każdym razie “facet” przez telefon powiedział, że mogę wkładać: cylindry/silniki - przeróbki jakie tylko chcę.
Zmiana na gorzej - czasem zgaśnie na światłach ale pali od pierwszego przycisku (czasami obroty po prostu spadną za nisko )
Zmiana na lepsze - samopoczucie - 58 km/h GPS 8200 obr/min.
Prędkość max.? jak schudnę i silnik się wkręci na 9500 obr/min :))
Pozdro.Wally.

To podaj adres tego gościa , może na priv bo znów ktoś uzna że to be i zbanuje czy coś w ten deseń , nie lubię jak ktoś za mnie myśli a przecież forum po to aby poprawiać co tylko się da a nie pitolić o naklejkach czy tłumikach .

Już spieszę ci wyjaśnić.
Forum jest częścią działalności gospodarczej (czyjejś). Ktoś włożył (i wkłada cały czas) dużo czasu i pieniędzy po to żeby to istniało w takiej formie w jakiej jest, wysoko się indeksowało w wyszukiwarkach, było łatwo dostępne…itd. To kosztuje. Jak wszystko.
I teraz - jeżeli jesteś użytkownikiem forum to zasadniczo albo przychodzisz tu po wiedze albo tą wiedze masz (bo najcześciej działasz w tym temacie zawodowo) i się nią dzielisz (tzw. know how). Jeżeli sie nią dzielisz i “coś tu zostaje” (dla innych użytkowników) to wtedy przymyka się oko na reklamy tych swoich działalności/warsztatów w podpisie lub treści bo i tak obecność takiej osoby “wzbogaca merytorycznie forum” i poniekąd korzyść jest obustronna.
A zupełnie inaczej jest jak wpada ziomek i zaczyna agresywnie się reklamować nie wnosząc nic. To tak trochę nie fair.
Skoro tak postrzega forum - tylko jak miejsce gdzie sie bedzie promował bo to co nasmaruje znajdzie sie na górze wyników wyszukiwarek) to niech zapłaci za reklame i dostanie nawet baner na górze.
Inaczej bedzie to wycinane równo przy ziemi. Wydaje mi się to uczciwe.
Ja np. tu nie pracuje, nic z tego nie mam, pracuje zawodowo w zupełnie innej branży i robie to czysto hobbystycznie ale tak sytuacje oceniam.

Ale z drugiej strony ileż mamy fachowców co coś potrafią i niechby nawet na tym cos zarobił ale poziom podskakuje od razu na wyższy level bo nie każdemu odpowiada dyskusja o naklejkach czy kolorze jego skuterka , ma być ogień i tyle ale my go gasimy w zarodku a szkoda .

to mu opłać reklame. nie widze problemu. I niech zarabia ile wlezie.
widzisz - bardzo łatwo jest korzystać z cudzej pracy. A poziom nie podskoczy do chwili aż ktoś wiedzy nie opublikuje. A nie opublikuje bo na tym zarabia i nie jest zainteresowany dzieleniem sie wiedzą. Jest zainteresowany tylko zaistnieniem z ofertą.

Nie trafia do mnie ta logika , wejdź kiedyś na forum VW czy stare forum audi 80 , tam podane jest dosłownie wszystko na tacy i każdy poradnik opisany łącznie ze zdjęciami jak ustawić pompę wtryskową aby lepiej auto jechało który chip wylutować i wlutować zaprogramowany dosłownie wszystko od a-z , pzdr

ale tu człowiek nie opisał JAK tylko dał do siebie namiar i cene. Widzisz róznice?

od teraz za wszystkie wpisy które nie sa merytoryczne (nie dotyczą tematu dyskusji) bedę kasował posty lub konta.