Rex RS 450 4T - zamula

osobiscie myslę,że nie warto a gaznika byś nie musiał regulować tylko jak ruszasz przypuszczalnie przy 1500obr to byś ruszył przy 3000obr z nieco większym kopem,ale to tego byś musiał zdjąć dzwon,bo te sprężyny są założone na sprzęgło podobnie jak na hamulcach bębnowych

A no to spoko to w wolnej chwili rozkręcam i smaruję :-)

nie zapomnij sprawdzić łożyska,bo pewnie by się też nadawały już do wymiany i zobacz stan paska.

Oki, dzìęki bardzo :-)

proszę;)

kubas123 - co ty pieprzysz chłopaku? jak ma ruszać przy 1500 obr jak skuter ma wolne 1700
tak patrze na ten twój dorobek postowy i się zastanawiam czy kasowac w całości te ^porady^ czy jednak wyjdziesz na ludzi

a doczytałeś ze zrozumieniem,że napisałem przypuszczalnie,czyli dałem przykład a nie zprecyzowałem się konkretnie

bo za dużo było by pisać to podałem przykład najprostrzy aby zrozumiał nie pisałem,że akurat przy tylu puszy bo wiem,że nie ruszy

Nasmarowałem wszystko co potrzeba było oraz dowiedziałem się dwóch rzeczy :P
Na początku kiedy skuter był kupiony trafił do mechanika na naprawe i tam mechanik zamontował czerwone sprężynki sprzęgła. Teraz nawet koło się kręci kiedy jest na stopce centralnej, a wcześniej się nie kręciło, oraz lepiej troszke się zbiera. Teraz kolejny problemik bo kiedy odkręce manetkę na maxa to wchodzi na te najwyższe obroty i spada z tych najwyższych na troche mniejsze, nie do zera tylko troszeczke - jest to słyszalne. Ale już dzięki wam wszystkim, którzy mi tu odpisywali za pomoc! :-) A może się gaźnik rozregulować? Bo jest gorzej niż było wczoraj po regulacji.

jak gorzej, to znaczy co sie dzieję ?

No muszę znowu wyregulować gaźnik, bo było okej a teraz troche muli jeszcze i jak zapale to ma bardzo wolne obroty i powoli wchodzi na te normalne

nadmiar paliwa na wolnych zapewne

Teraz jest tak, że nie ważne jak będzie ustawiona iglica oraz śruba składu mieszanki świeca i tak jest czarna (matowa)

po dobrym ustawieniu mieszanki musisz mu dać trochę czasu by sobie ją dokładnie przepalił przejedz tak z 50km i sprawdź jak wygląda

Sora, że nie pisałem ale nie miałem czasu. Powiedzcie mi co to jest za dźwiek?: https://youtu.be/iv4_uy8MiBw wydobywa się z silnika