pytanie o skuter zipp tops

jak zalewałem to było ok litra i z ok 5 l weszło do zbiornika przejechałem 33km na tym i pokazuje mi full paliwa to raczej duzo nie pali

zobacze ile przejade km na tym co mam plus minus poranne odpalanie

full będzie Ci pokazywał do momentu aż zostanie litr w baku

na te 33 km powinien zużyć ok 0,6- 0,7n litra jeśli założymy spalanie rzędu 2 z hakiem na 100

Świeca jak najbardziej może być problemem bo montowane są standardowo takie które przewidywane są w standardowych warunkach czyli letnich.
http://www.ngk.de/pl/technika-w-szczegolach/swiece-zaplonowe/wlasciwosci-temperaturowe/
Przy -10 problemem może stać się wszystko, a nałożenie się kilku nieistotnych drobiazgów może powodować właśnie gaśnięcie.
Już samo paliwo może stanowić problem bo wilgoć w paliwie zamarza w gaźniku. Idąc dalej, w takich temperaturach materiały mocno się kurczą i po prostu możesz mieć zbyt małą kompresję z racji niedostatecznego przylegania pierścieni do cylindra.
Docieranie skutera w takich warunkach to szczerze mówiąc fundowanie mu eutanazji.

roomcajz zgadza się, ale pisałem koledze żeby nie sugerował się paliwomierzem

sie troche przepali wachy to zobacze czy wskazówka opadnie

a wy tez tak macie z tym poziomem paliwa

a jeszcze jedna sprawa odnosnie oleju do w 2t daje sie mieszanke a w 4t czyste i teraz pytanie czy sie dolewa olej czy sie wymienia co iles km czy sa dwa rózne zbiorniki z olejem (olej do silnika i do mieszania z paliwem)

ja mam podobnie

a co do tego oleju to jak to jest?

w 2t masz osobny zbiornik na olej, a w 4t zmieniasz co 1 tys. km

bitronxp1 poczytaj instrukcję ;)

ale pisze w instrukcji sprawdzaj poziom oleju to wychodzi na to ze pobiera cos tam i trzeba uzupełniac? czy jak

pietro dobrze radzi

kustosz zmiana co 2, 3tyś, pierwsza po 300km, druga po 1000

jak masz 2t to tak

no dobra o wymianie tak tez pisze ale zastanawia mnie po co mam sprawdzac poziom oleju skoro sie go wymienia

jak będziesz jeździł na full to może ubywać, przy normalnej jeździe i na takim oleju jak zalecają nie powinno, sprawdza się dla pewności

bitronxp1 napisał:

a jeszcze jedna sprawa odnosnie oleju do w 2t daje sie mieszanke a w 4t czyste i teraz pytanie czy sie dolewa olej czy sie wymienia co iles km czy sa dwa rózne zbiorniki z olejem (olej do silnika i do mieszania z paliwem)

W 2t dolewasz olej do zbiorniczka który jest mieszany z paliwem. W 4t olej jest w misce olejowej i wymieniasz co pewien czas określony w książce a do paliwa nic nie dolewasz.

Masz sprawdzać olej bo może go ubyć a zbyt niskie ciśnie oleju = zatarcie silnika.
Olej w zużytych silnikach lub użytkowanych w niskich temperaturach na krótkich dystansach przedostaje się do komory spalania więc go ubywa.