Pytanie do znawców od AKUMULATORÓW!

Może odpowiedz dlaczego niewolno stosować akumulatorów w Quadach ?

...Oczywiście, że WOLNO stosować akumulatory w Quadach.

A kwasowy akumulator miałem jako pierwszy, i było wszystko w porządku do póki go nie chcący nie rozładowałem do 0.

to spróbuj zareklamować akumulator kwasowy w sklepie i powiedz że był włożony do Quada jak będzie zielony w temacie akumulatorów to przyjmie go do reklamacji a jak będzie miał coś niecoś wiedzy to odrzuci reklamacje i powie dlaczego

Zapytał się Pan "dlaczego niewolno stosować akumulatorów w Quadach" - a ja odpowiadam, że można. Nie pytał się Pan o akumulatory kwasowe stosowane w Quadach, a ogólnie. Do Quada bym akumulatora kwasowego nie brał - ryzyko wylania elektrolitu jest zbyt wysokie, jednak temat jest o małym skuterze.

akumulatorów z otwartymi celami, ze słabą separacją mechaniczną między płytami i do tego wypełnionymi bardzo płynnym kwasem nie stosuje sie w pojazdach które skaczą i lądują na boku.

Te niby żelowe to też najczęściej kwasowe tylko suchoładowane.
Prawdziwe żelowe są w pytonga drogie

tak zgadza się z tego powodu ich się nie stosuje niby żelowe mają specjalny wkład w który wchłania się elektrolit ale to w zupełności wystarczy aby je stosować w atv oraz skuterach

Idę właśnie odebrać swojego Magnusa na weekend. Stał na zimowaniu od 30 stycznia czyli 2 miesiące postoju. Spróbuję nagrać jakiś filmik z odpalania.

UPDATE: Rozrusznik ani drgnął :) Ale akku nie padł całkiem, bo alarm chodził. Jakieś 15-20 kopek i ogień. Zrobię przez weekend nieco kilometrów to się podładuje.