Pytania dotyczące skutera.

Teoretycznie prawo nie może działać wstecz więc powinno przejść bez przeglądu, ale w praktyce to się nie orientuje. jak chcesz więcej info od większej ilości ludzi to napisz osobny temat.

Teraz przeglądy bezterminowe nie obowiązują. Dotyczy to też tych pojazdów, które mają wbite w dowód "bezterminowo" - więc one też muszą na te przeglądy jeździć.

Takich tematów o przeblądach było setki.

Czyli jak sprawa wygląda podczas zatrzymania do kontroli ?
Co z dalszą jazdą, kosztami itp. ?

ale no to teraz tak ja musze skuter przerejestrować to musze jechać na przegląd tak zanim pojadę go przerejestrować?

z bezterminowym przeglądem wbitym w dowód, panie z urzędu komunikacji Ci nie przerejestrują. Resumując musisz zrobić przegląd przed wizytą w urzędzie. Tak jak ktoś wyżej pisał, tych tematów były setki, używaj opcji szukaj na tej stronie.

no dzięki ;) i to mi zrobią na normalnej stacji diagnostycznej tam gdzie samochody?

lisu7 napisał:

świeca na końcu była trochę przygięta w dół wyprostowałem ją trochę .

Wez np kawalek blachy 0.5mm i sprwdz o ile jest mniejsza/wieksza "szczelina"

Omegos1996 napisał:

no dzięki ;) i to mi zrobią na normalnej stacji diagnostycznej tam gdzie samochody?

Dana stacja musi mieć uprawnienia na badania rejestracyjne, muszą posiadać wpis "A" w zezwoleniu. Jak masz jakąś upatrzoną to zadzwoń do nich i zapytaj...

DooOminO napisał:

lisu7 napisał:
świeca na końcu była trochę przygięta w dół wyprostowałem ją trochę .

Wez np kawalek blachy 0.5mm i sprwdz o ile jest mniejsza/wieksza "szczelina"

Szczelinomierz kosztuje mniej niż 10 zł.
Jeśli jesteś fanem jednośladów i zamierzasz na nich długo jeździć to zacznij powoli gromadzić podstawowe narzędzia/akcesoria. Klucze czy śrubokręty to wiadomo każdy ma, jednak szczelinomierz, manometr, ładowarka do akumulatora czy miernik instalacji elektrycznych warto mieć pod ręką.

solaciak napisał:

Czyli jak sprawa wygląda podczas zatrzymania do kontroli ?
Co z dalszą jazdą, kosztami itp. ?

Mój kolega dostał 100 zł mandatu właśnie za jazdę z "bezterminowym" przeglądem. A chciali mu dowód zabrać.

lucek71 napisał:

Omegos1996 napisał:
no dzięki ;) i to mi zrobią na normalnej stacji diagnostycznej tam gdzie samochody?

Dana stacja musi mieć uprawnienia na badania rejestracyjne, muszą posiadać wpis "A" w zezwoleniu. Jak masz jakąś upatrzoną to zadzwoń do nich i zapytaj...

DooOminO napisał:

lisu7 napisał:
świeca na końcu była trochę przygięta w dół wyprostowałem ją trochę .

Wez np kawalek blachy 0.5mm i sprwdz o ile jest mniejsza/wieksza "szczelina"

Szczelinomierz kosztuje mniej niż 10 zł.
Jeśli jesteś fanem jednośladów i zamierzasz na nich długo jeździć to zacznij powoli gromadzić podstawowe narzędzia/akcesoria. Klucze czy śrubokręty to wiadomo każdy ma, jednak szczelinomierz, manometr, ładowarka do akumulatora czy miernik instalacji elektrycznych warto mieć pod ręką.

Nie powiedzialem, ze tego nie mam aczkolwiek sam tego sposobu uzywalem gdy tego nie mialem i sie sprawdza, ja mialem kawalek blaszki 0.6

A właśnie tak się składa że mam parę arkuszy blachy ocynkowanej.

Ta blacha to trochę mało miarodajny przyrząd. Naprawdę lepiej byłoby kupić nawet najtańszy szczelinomierz.

Suwmiarkę mam to zmierzę ale ciężko będzie

Ale lepsze to niż nic. A to już zawsze coś.

No właśnie:D.Dzisiaj pale skuter i pale i nic sobie myślę że świecę za bardzo odgiąłem a tu patrze nie założyłem wczoraj cewki na świece:DJaki Zal.

A nie fajki?;|

Taki bajer jak szczelinomierz się przyda w przyszłości do motocykla czy auta, warto go mieć. Mi najbardziej się przydał manometr przy ocenie stanu silnika podczas kupna ostatniej używki.

Co do diagnozy Twojego skutera, to czy jak próbowałeś odpalać z kickstartera to po iluś tam próbach odpalił?

A ja mam jeszcze takie pytanie bo w skuterze mam czujnik dzwoniącego tela i no nwm bo jak ktoś do mnie dzwoni to jak narazie nie mryga ja muszę to jakoś wykryć czy jak?

To działa zapewne na zasadzie wykrywania fal elektromagnetycznych, tak jak w prostych breloczkach, więc niczego nie musisz wykrywać. Nie wiem czemu Tobie to nie działa, może jakieś chińskie, sprytne, małe rączki nie podłączyły jakichś kabelków?