przecieranie sie paska napedu

Dobry sposob dzieki. Rolki juz byly z wariatorem ale faktycznie sprobuje wlozyc stare po niedzieli bo takie kupowanie w ciemno rolek nie ma sensu

Witam zmiana rolek na stare pomoglo znow jest normalny a nie slabiutki odglos tez juz prawie normalny ale nie do konca nie wiem czemu :( moze cos pomozecie albo doradzicie jakie rolki kupic? z tego co zauwazylem te stare sa lzejsze. Ten sposob jest dobry na odkrecenie sprzegla ale nie dla jednej osoby :(

No tak ktoś Ci musi przy tym pomóc...
Jak masz chwile czasu i jakieś tam narzędzia to mógł byś sobie sam zrobić taką blokadę.
Na seryjnym skuterze dobre powinny być właśnie o takiej samej wadze jak oryginalne,no może ciut lżejsze ale różnie z tym bywa,a powiedz jeszcze może te rolki co włożyłeś nie były już przypadkiem zużyte,nie zauważyłeś żadnych krawędzi na nich?

Juz odkrecilem z pomoca kolegi. wyczyscilem minimalne ogniska rdzy wiec mam nadzieje ze skoncza sie moje problemy z przecieraniem sie paska napedu. Te rolki co wsadzilem sa oryginalne od nowosci 3lata maja. Sa jakies takie porysowane jedna uszczerbana minimalnie na krawedzi ale jesli chodzi o przyspieszenie jest takie jak zawsze bylo no chyba ze przez te zuzycia jeszcze nie ma takiego plynnego odglossu w czasie jazdy? co o tym myslicie? ja sie nie znam :( Czyli co wykrecic rolki isc do sklepu i powiedziec panie zważ je i daj mi takie same?

Soniak87 napisał:

jeszcze nie ma takiego plynnego odglossu w czasie jazdy? co o tym myslicie?

Nie bardzo rozumie o co Ci chodzi,masz na myśli to że go lekko przymula przy jakiejś tam prędkości tak?,albo że ma trochę niższe lub wyższe obroty przy przyspieszaniu?

Rolki by można było zmienić no bo mówisz że jakieś przytarte.
Na necie znajdziesz jakie oryginalne rolki są do twojego skutera,pisałeś chyba że jakiś Boatian 4T no nie to rozmiar jak dobrze pamiętam 16x13 a wagi nie znam,napisz co to za skuter...

Baotian BT49QT-9 wczesniej jak mialem stała predkosc np jechalem sobie 15km 40km/h to jechal plynnie chodzi o prace silnika rowno a teraz jade a obroty raz wyzsze raz nizsze a predkosc ta sama jak stoi obroty rowne wiec to nie jest na zasadzie ustawienia srobka pod siedzeniem. Na tych starych rolkach juz przestalo czuc ten pasek to takie charakterystyczne tarcie przy wiekszych predkosciach calkiem inna melodia.

Hmmm :roll:
Myślę że może by nie zaszkodziła wymiana rolek,chociaż do niczego Cię nie namawiam,rolki jakie potrzebujesz mają prawdopodobnie rozmiar 16x13 waga ponoć w granicach 5 do 6g,najlepiej zważyć oryginalne i będzie wiadomo

Czyli wymiana rolek pomoze w rownej pracy silnika podczas jazdy ?

Nie!!!
Stroi się cały napęd,rolki oraz sprężynę centralną ewentualnie 3-y rozwierające.
Rolki 7,5 gr oraz spręz.+1500 obr. waga gościa 90 kg
Rolki 7 gr oraz spręz+2000 obr waga gościa 80 kg
Dalej patrz i licz...

To mi wychodzi mniej wiecej 6g a jak jada 2 osoby?
To w takim razie jak wyregulowac ten silnik?

Daj luz...
To zawsze jeździsz w dwie osoby?
Ustawiasz podług siebie..!

Dosyc czesto jezdze we 2 osoby. A wariator nowy mogl rozwlaic obroty silnika podczas jazdy?

Nie.Patrz rolki i daj 7,5 Gr.ile masz przejechane na rolkach? na dwie osoby?

na rolkach aktualnie prawie 4 000km od nowosci w 2 osoby jest jakas polowa tego