Program do nawigacji GPS

dychul napisał:

Suawek napisał:

Pietro napisał:
Aktualnie siedzę w Chorwacji, zrobiłem 1300km, przejeżdżając Czechy, Słowację, Węgry i prawie całą Chorwację bez nawigacji i szczegółowej mapy Europy.

I co w związku z tym bo nie zrozumiałem?
To nie problem jadąc samochodem po autostradach. Trudno natomiast byłoby przejechać skuterem bez nawigacji przez Niemcy tak aby ominąć autostrady. W takich przypadkach "nawi" jest nieoceniona.

Nie mówiłem że jechałem autostradami..poza tym, Niemcy jest łatwiej przejechać bez nawigacji niż Madziary, nie autostradami..sprawdziłem osobiście ;)

pr0siaczek napisał:

dychul napisał:
To nie problem jadąc samochodem po autostradach. Trudno natomiast byłoby przejechać skuterem bez nawigacji przez Niemcy tak aby ominąć autostrady. W takich przypadkach "nawi" jest nieoceniona.

Jakie są wymagania w Niemczech co do skuterów? Tzn. na jakich dokumentach można nimi śmigać, czego się czepia polizei itp. itd.

Skuterem nie można poruszać się po drogach ekspresowych i autostradach. Chodziło mi, że jeżeli ktoś próbowałby skutem przejechać np. przez Niemcy, lub inne państwo z dobrze rozwiniętą siecią autostrad to byłoby ciężkie i to bardzo bez nawigacji.

dychul napisał:

pr0siaczek napisał:

dychul napisał:
To nie problem jadąc samochodem po autostradach. Trudno natomiast byłoby przejechać skuterem bez nawigacji przez Niemcy tak aby ominąć autostrady. W takich przypadkach "nawi" jest nieoceniona.

Jakie są wymagania w Niemczech co do skuterów? Tzn. na jakich dokumentach można nimi śmigać, czego się czepia polizei itp. itd.

Skuterem nie można poruszać się po drogach ekspresowych i autostradach. Chodziło mi, że jeżeli ktoś próbowałby skutem przejechać np. przez Niemcy, lub inne państwo z dobrze rozwiniętą siecią autostrad to byłoby ciężkie i to bardzo bez nawigacji.

Zależy czy skuter zarejestrowany jest jako motocykl, czy motorower...Mapa zupełnie wystarcza ;)

Zapadła cisz więc się odświeżę. Stałem się posiadaczem HTC model pot zwany Magic. Telefon pracuje na androidzie 1.5. jest w porządku a co do nawigacji to używam programiku iGo my way. Jest szybki i dosyć dokładny i nie długo wyszukuje satelity. W opcja pozycjonowania pokazuje współrzędne geo i nawet wysokość n.p.m. oraz czas kiedy ostatnio była ustalana pozycja położenia. Naprawdę dobry programik.

HugoBoss napisał:

Navigo przetestowane,na razie na krótkiej trasie. Pierwsze wrażenia pozytywne,szybko łapie satelity trwało to 10s. ,płynniej chodzi niż Auto Mapa.

Dla Ciebie to Garmin był by najlepszy ;) lubisz zwiedzać i śmigać po polnych drogach(wycieczki..), czyli Garmin z mapą topograficzną polski. Używałem go i świetnie się spisuje:)

Ma Garmina i jest on trochę jak piękna ale kapryśna kobieta - potrafi zaskoczyć, wkurzyć ale i pokierować jak trzeba ale pod warunkiem, że umie się z nią odpowiednio obchodzić.