Problemy z kartą motorowerową:(

oo to fajnie macie ^^
Ja niestety mam bardzo daleko do warszawy ale chętnie bym przyjechał, jutro pójdę na kolanach błagać policjanta żeby mi zrobił egzamin:)

Jak policja nie ma motoroweru, to nie zrobi, bo nie będzie mieć na czym.

ja mam swój, może spytam czy będzie ta możliwość moim;D

clsamg63 napisał:

bez urazy, ale jak bym spotkał 13 latka na trasie...
czy to bym jechał autem, czy moto... był bym bardzo zdziwiony.
oby karta była od 15 roku życia bo nie wyobrażam sobie małoletnich na drogach publicznych.
przykro mi, ale taka jest prawda i kolej rzeczy.
też musiałem swoje w życiu poczekać.

Dodam tylko że niektórzy 14-15 latkowie lepiej znają przepisy ruchu drogowego i lepiej wiedzą jak się zachować na drodze od niektórych 40-50 latków którzy czasami nawet nie wiedzą kto ma pierszeństwo i jak zachować się na drodze. Nie raz spotkałem się już z osobami w wieku około 40-50 lat którzy jeździli jakby 1 raz w życiu wyjechali na drogę publiczną. Dlatego nie powinno się odrazu mówić że skoro ktoś ma 13-14 lat to totalnie nie ma pojęcia o przepisach. Też miałeś kiedyś 13-14 lat i zapewne chciałeś lub już też jeździłeś w tym wieku po ulicach.

Ja w czerwcu będę miał 14 :D

Ja w lutym (za rok ;d) bd miał 16 :)

żeby teraz zdawać na kartę motorowerową trzeba zdawać w Word (w wojewódzkim ośrodku ruchu drogowego) w twoim województwie

Ja się przyznam że drugi rok bez karty jeżdżę ;) Może to trochę nie rozsądne ale nie opłaca mi się już chyba robić.. Za rok osiemnastka więc na dowodzik ;p Poza tym mieszkam na wsi więc po miastach nie jeżdżę ;p

W moim? Czy jak? ;d

Jak tak to nie wiem, bo u mnie w sql zdajemy za tyg-dwa ;d

Kapuchon zgodze sie z Tobą ale nie patrzmy na skrajności...

tak samo można powiedziec o ludziach w wieku 20 jak i 40...80 lat kwestia umiejętności.

a wiek 13-14 lat oczywiście, że nie ogranicza nikogo w pojeciu wiedzy o ruchu drogowym... ale na pewno, nikt w tym wieku nie umie, jak dla mnie najważniejszej zasady w poruszaniu się po jakichkolwiek drogach, czyli o przewidywaniu i myśleniu za innych.

tak samo jestem za kat. A od 24 lat a do 600ccm od 18...
większość tysiaków posiadają świeży kierowcy, którzy niestety są niewyżyci.

Ja mam 13 i 12 maja zdaje w WORDzie w Katowicach (śląsk)

ja juz rok jezdze bez karty i musze w tym roku zrobic, bylem juz zdawac bo mielismy ze szkoly ale 3 godziny czekalem w kolejce i prawie w ogole sie nei ruszala a kregslup mnie strasznie bolal to poszedlem sobie, a nastepna kolejka byla do skutera...