Problemy z blokadami w Inca Street

pewnie, potencjometem się przekręci i skuter 100 km/h pojedzie :mrgreen:

wiem ze ten sportowy to zwykły odblokowany :D ale na allegro innych raczej nie ma . A pozatym nie wierze w to że w nowym skuterze nie było by zablokowanego modułu. Wiec odpowie mi ktoś na poprzednie pytania?

"Sportowy" moduł w seryjnym skuterze nie zmieni nic a prawdopodobnie tylko pogorszy. Standardowy moduł zapłon ma ustawiony na konkretne obroty i charakterystykę silnika.
Jeżeli silnik ustawiony jest tak że jeździ na 4-5 tys obrotów a Ty mu zmienisz te obroty i będzie jeździł na 10 czy 11 tys to zapłon musi nastąpić odpowiednio wcześniej niż standardowo.

ads napisał:

Szczególnie z potencjometrami które mają podnieść prędkość :D

Potencjometrem w module przestawia się punkt zapłonu, nie obroty silnika. Same obroty uwarunkowane są od rozrządu, w 2T rozmieszczeniem i wielkością kanałów, w 4T wałkiem rozrządu (kształt i kąty krzywek).

Pietro napisał:

Same obroty uwarunkowane są od rozrządu, w 2T rozmieszczeniem i wielkością kanałów.

Ale nie masz na to wpływu a już wagą rolek tak, podobnie jak wydechem. Lekkie rolki, twarda sprężyna centralna, wydech zapewniający dobre przepłukiwanie i przepustowość i możesz wskoczyć na 12 tys.

A spalanie wtedy wskakuje na 5l/100km (albo i lepiej) przy tych 12 tyś ;)

Suawek napisał:

"Sportowy" moduł w seryjnym skuterze nie zmieni nic a prawdopodobnie tylko pogorszy. Standardowy moduł zapłon ma ustawiony na konkretne obroty i charakterystykę silnika.
Jeżeli silnik ustawiony jest tak że jeździ na 4-5 tys obrotów a Ty mu zmienisz te obroty i będzie jeździł na 10 czy 11 tys to zapłon musi nastąpić odpowiednio wcześniej niż standardowo.

wiem z doświadczenia znajomych i częściowo swojego że odblokowany moduł daje na mocy i troszeczke v-maxu , dlatego ponawiam pytania:
czy połapie się później z kolorami kabli (bo będą inne) ? i czy ten z linku będzie dobry? Odpowiedzi piszcie na temat

Suawek napisał:

Pietro napisał:

Same obroty uwarunkowane są od rozrządu, w 2T rozmieszczeniem i wielkością kanałów.

Ale nie masz na to wpływu a już wagą rolek tak, podobnie jak wydechem. Lekkie rolki, twarda sprężyna centralna, wydech zapewniający dobre przepłukiwanie i przepustowość i możesz wskoczyć na 12 tys.

Masz na to wpływ zmieniając cylinder na sportowy. Rolki i sprężyny odpowiadają za charakterystykę przekładni pasowej.

Pietro masz racje a co do spalania to faktycznie technika jazdy najwięcej daje

Tym którzy twierdzili inaczej mówię : Moduł był zablokowany. Zmieniłem go na odblokowany i jest różnica. Skuter jest troche mocniejszy i ma +5km/h do v-maxu. Najpierw trzeba sprawdzić , potem się wypowiadać.

witam muj problem polega na tym ze skuter jedrzie tylko 55km gaznik odblokowany wymieniony na sportowy czo może byc przyczynom jak przekroczy 55km to silnik chamuje

ty masz problem nie tylko ze skuterem... serio

jestem dyslektykiem nie ładnie nabijać się z obcych a co do problemu z skuterem to ma ktoś pomysł co może być tom przyczynom że jedzie tylko 55km

Tomasz Łozi... napisał:

jestem dyslektykiem...

Nie dyslektykiem tylko dysortografem JAK JUŻ. Skoro już sie planujesz na ułomności ślizgać to przynajmniej sie do tego na tyle przygotuj żeby to było wiarygodne.

a ty synku chyba ci nikt do dupy nie nakopał za takie teksty co piszesz to byś miał z gon widać że jesteś dzieckiem neo pozdrowienia dla frajera

to przyjedź i mi nakop. śmiało dawaj.
synku. :D

Hahahha, a co do tematu to możliwe że moduł zablokowany ;)

zablokowany to tu jest właściciel. to największy problem tego skutera. niestety ten typ nie nadaje się do naprawy.

Tulejka na wario (jak u mnie) moduł i może być też kabelek który idzie pod pokrywą pod sprzęglem który trzeba odłączyć. Blokad może być jeszcze wiele

Jeśli hamuje silnik to na 90% blokada sprzęgła czyli ten kabelek albo cały moduł do wymiany koszt ok 25zł i radzę także spojrzeć na wario Tak jak wyżej napisałem