Problem z odpaleniem skutera w zime :/

W dieslach zauważyłem, że ludzie rozgrzewają silnik przed jazdą i studzą po zostawiając na chwilę na wolnych obrotach przed zgaszeniem. Co do oleju w cykindrze to w 2T jeszcze rozumiem, bo nawet jak to nic nie daje to się spali w cylindrze, ale w 4T? Jak się go pozbyć?

jeżeli od razu zaczniemy jazdę to silnik szybciej się nagrzeje bo jest bardziej obciążony ;) samochodem można jeździć nie przekraczając 2000obr/min , a na skuterze to mało realne dlatego zazwyczaj trzeba poczekać aż wyłączy się ssanie.poza tym wyłączenie ssania wcale nie musi oznaczać że olej jest rozgrzany.

lucek71 napisał:

W dieslach zauważyłem, że ludzie rozgrzewają silnik przed jazdą i studzą po zostawiając na chwilę na wolnych obrotach przed zgaszeniem. Co do oleju w cykindrze to w 2T jeszcze rozumiem, bo nawet jak to nic nie daje to się spali w cylindrze, ale w 4T? Jak się go pozbyć?

każdy silnik przepali olej , a z tymi dieslami to jest tak że powinno się przed zgaszeniem silnika pozostawić go na wolnych obrotach przez jakieś 2 min po to aby turbina przestała się obracać. bo jeśli zgasimy silnik momentalnie to ona w dalszym ciągu się kręci , ale na sucho !, bo pompa oleju się wyłącza.

Lukario napisał:

lucek71 napisał:
W dieslach zauważyłem, że ludzie rozgrzewają silnik przed jazdą i studzą po zostawiając na chwilę na wolnych obrotach przed zgaszeniem. Co do oleju w cykindrze to w 2T jeszcze rozumiem, bo nawet jak to nic nie daje to się spali w cylindrze, ale w 4T? Jak się go pozbyć?

każdy silnik przepali olej , a z tymi dieslami to jest tak że powinno się przed zgaszeniem silnika pozostawić go na wolnych obrotach przez jakieś 2 min po to aby turbina przestała się obracać. bo jeśli zgasimy silnik momentalnie to ona w dalszym ciągu się kręci , ale na sucho !, bo pompa oleju się wyłącza.

Ja mam 2T i nigdy w takie magiczne sposoby się nie bawiłem. Jak miałem nie jeździć przez zimę to tylko wyjmowałem akumulator i co jakiś czas przetaczałem, żeby nie stał za długo na tej samej części opony. Teraz w grudniu i na początku stycznia sobie śmigałem, więc stoi jak stał pod chmurką i czeka na przyszły tydzień, na dodatnie temperatury.

Co do tego przepalania oleju to w 4T odbywa się to bez szkody dla jednostki?

Z rozgrzaniem diesla to trochę inna bajka , tam ważną rolę odgrywa smaorwanie turbiny i rozgrzanie świec, ale to nie ma nic wspólnego z skuterami:)
Może ktoś rozjaśnić o co dokładnie chodzi wam z tym przepalaniem oleju w 4T?

O dieslu było a propos aut, nie skuterów. A z przepalaniem oleju w 4T, odnośnie wlewania oleju do cylindra jako sposobie na konserwacje sprzętu. W 2T olej się spali normalnie, a w 4T? Przecież tam soala się benzyna nie mieszanka.

nie przejmujcie się już tym olejem , bo nawet pomiar kompresji jest mierzony za pomocą oleju tzw próba olejowa i polega ona na wlaniu przez otwór do świecy jakiś 5-10 ml oleju silnikowego w celu sprawdzenia czy tłok jest do wymiany czy zawór.

W 4T olej też się przepali, jedynie przy dużym zalewaniu utworzyłby się nagar. Tylko czemu ma służyć zalanie tłoka olejem?

Prawdopodobnie ma chronić przed rdzewieniem.