problem z dziwną pracą silnika Aprilia SR LC FIlmik Pomocy!

Apa z 2002 roku - silnik Franco Morini, jak u mnie. Pompa do wymiany. U mnie takich hałasów nie ma, nawet latem jak zdarzyły się dłuższe trasy (30-40 km), przy 20-25 stopniach to mi się silnik nie grzał. Musisz obejrzeć w jakim stanie jest ta pompa i ewentualnie ją wymienić.

czyli rozebać i na co zwrócić uwage???

Na bank zatarta no zobacz ja się kręci i czy hałasuje jak coś to mam taką na sell przebieg 13 tyś pisz na gg : 4023362

sprawa wygląda tak ze ściągłem Pompe az do magneta odpaliłem skuter i szum slychać nadal... Co moze być? i dlaczego za czeło łapać tloka

Jak ty ten wariator sprawdzałeś!! To na BANK wariator..

Na wolnych brzęczy wariator albo bendix rozrusznika. Możliwe ze rolki masz zużyte i latatają po bieżniach. A ja tam jeszcze w tle słyszę szumiące łożysko. Możliwe, że pompa wody już się skończyła. Jak Ci jeszcze parę razy "łapie tłoka" to do naprawy dolicz cylinder z tłokiem+ to to co masz w tej chwili zepsute.

koledzy w związku z waszymi radami odkręciłem cylinder głowice łożysko igiełkowe całe luzu na wale niema żadnego więc czy jest to możliwe żeby to nadal były łożyska na wale ? przeciw talerz wariatora bardzo dobrze jest przykręcany jego jeszcze nie rozkręcałem poprzedni właściciel mówił mi ze te rolki byly niedawno wymieniane poniżej daje Filmik nagrany niedawno jak chodził przed Awarią może pomoże wam to coś w rozwiązaniu mojego problemu

http://www.youtube.com/watch?v=jgPLoDkbrPo&feature=youtu.be

rozkręć wariator i sprawdź w jakim stanie rolki i ślizgi (takie trójkątne plasticzki na pokrywie wariatora).

ślizgi są Ok rolki są już lekko kwadratowe. ale to raczej nie od rolek ten szum dziwny i to ze zaczął mi puchnąć tłok

szum jest "łożyskowy" ale z której strony dobiega to juz musisz sam sprawdzić. Tłok może przyłapywać z dwóch powodów. Brak oleju w mieszance i przegrzanie. Odpal skuter, przejedź sie kawałek, poczekaj aż sie mocno nagrzeje- jak sie przegrzeje na wolnych obrotach to po prostu zgaśnie i nie narobi jakiś poważnych szkód. Zobacz czy chłodnica bedzie ciepła po 10-15 minutach pracy. Obserwuj czy nie wycieka gdzieś płyn - szczególnie gdy się zagrzeje.

rozpołowiłem silnik okazało sie ze łożysko od strony magneta jest poważnie uszkodzone.... i jest na wykończeniu możliwe ze to jest wada wszystkich przyczyn??

możliwe że przez łożysko ci silnik gasł no i ten szum

jakie niedrogie dobre łożyska założyc??

Nie ma tanich i dobrych, daj 50zł więcej i kup porządne - np. SKF. Za te dodatkowe 50 będziesz miał święty spokój na długi czas i nie będziesz musiał co pewien czas rozpoławiać silnika. Ja kiedyś remontowałem silnik w Romecie - na łożyskach SKF przejeździłem 2 lata i jestem pewny że dalsze trzy ciągle jeździ u nowego właściciela.

no racja.. mysle ze to jest wada tego całego zamieszania