Problem Skuter Toros f16 po zimie

jest tak.sol to zlosliwa bestia,wystarczy ze przejechales po wilgotnym i ka boom.w kwestii chinczykow.nabilem 10 tys km przez ta zime swoim hiray mondo (podroba podroby).ile jazd-blagam.ale jest jedna,niepowtarzalna zaleta.kiedy zlalem go karcherem ,nic nie padlo.a czyscilem dokladnie.chinczyk zly nie jest tylko trzeba sie naszykowac na wymiane trefnych czesci (30 prc skuta).fakt faktem jesli przezyjesz na czyms takim 10k toasz wystarczajaco mocne nerwy zeby nie podpalic.a wlasnie.jesli to regulator lub akumulator to bezpiecznik powinien swiecic jak lampka choinkowa

Lukario napisał:

w teorii tak , bo nie wszystkie skutery mają światła podłączone do aku, u mnie np. tylko z prądnicy prąd idzie :/

Postojowe też masz z prądnicy? To prawda troche się zapędziłem z ty generalizowaniem, ale ja akurat w Like-u mam wszystko z aku, a w Vitality tylko kierunki i postojowe.

lucek71 napisał:

izdebski12 napisał:

lucek71 napisał:
Najlepiej to naładuj prostownikiem, bo żeby w skuterze naładować do pełna to musiałbyś długo jeździć i najlepiej bez świateł :D

A to niby czemu bez świateł skoro w iskrowniku są osobne cewki dostarczające prąd prosto do świateł, i są osobne cewki, które ładują akumulator?

A dlatego, że światła drogowe zasilane są z akumulatora i mając je wyłączone nie pobierają prądu, więc akumulator ładuje się szybciej, przynajmniej w teorii :).

No chyba jednak nie, gdyż w torosie f16 światła postojowe, drogowe, mijania są podłączone prosto do iskrownika przez regulator napięcia. W iskrowniku są odpowiednie cewki na światła, świece oraz na ładowanie akumulatora.

izdebski12 napisał:

lucek71 napisał:

izdebski12 napisał:

lucek71 napisał:
Najlepiej to naładuj prostownikiem, bo żeby w skuterze naładować do pełna to musiałbyś długo jeździć i najlepiej bez świateł :D

A to niby czemu bez świateł skoro w iskrowniku są osobne cewki dostarczające prąd prosto do świateł, i są osobne cewki, które ładują akumulator?

A dlatego, że światła drogowe zasilane są z akumulatora i mając je wyłączone nie pobierają prądu, więc akumulator ładuje się szybciej, przynajmniej w teorii :).

No chyba jednak nie, gdyż w torosie f16 światła postojowe, drogowe, mijania są podłączone prosto do iskrownika przez regulator napięcia. W iskrowniku są odpowiednie cewki na światła, świece oraz na ładowanie akumulatora.

Ok, a nie pomyślałeś, że jak iskrownik nie zasila świateł to podaje więcej prądu na akumulator? Teoretycznie :-) Poza tym i tak najlepiej jest naładować prostownikiem.

Zrobiłem to naprawiłem .. odkrecilem przedni panel skutera i docisnąłem kable do tego regulatora napięcia i działa poprawnie . do tego pojeździłem skuterem cąły dzien bez świateł i akumulator naładowany odpala na rozrusznik i wszystko jest dobrze ;d