Problem po wymianie cylindra na 72ccm

sorry wlasnie wychodze i nie doczytalem
pozdro

Rany - przecież pisałem żebyś uważał przy wykręcaniu bo wystrzeli śruba. Czyli wykręcasz całkiem, wypadnie sprężynka, a za nią wałek. Wtedy łańcuszek się poluźni, poluźnienie tej śruby nic Ci nie da skoro wciąż sprężyna będzie ściśnięta wewnątrz. Potem odkręcasz małą srebrną nakrętkę od góry lewego karteru i zaglądając w otwór ustawiasz idealnie w środku kreskę z oznaczeniem T. Potem odkręcasz śrubę na głowicy i zdejmujesz dekiel z lewej strony patrząc czy znaki na zębatce rozrządu i głowicy idealnie się zgrają. Jak są odwrotnie to obracasz wałem o jeden obrót i znów ustawiasz kreskę z T w otworze. Wtedy muszą się zgrać, jeżeli nie to korygujesz patrząc o ile ząbków jest przestawiony. Niektórzy piszą że źle podałem. Mają silniki 139QMB ze skuterów i myślą że FMB jest taki sam. QMB i FMB to kompletnie różne silniki i nic nie jest tak samo. Regulowałem rozrząd w 139FMB tak więc wiem co piszę bo robiłem to kilka razy.

Witam :) Ja mam ten sam problem :c tylko mi od razu po odpaleniu zeskakuje i nie wiem w którym miejscu to zeskakuje. Mógłbyś mi napisać jak sobie z tym poradziłeś :) Byłbym bardzo wdzięczny :)

znaczy o Łańcuszek rozrządu mi chodziło :)

Witam,mam taki sam problem,coś stuka w głowicy rozbierałem już go dwa razy i składałem i nic,zawory nie stukają o tłok bo nie są uszkodzone,jak i sam tłok.zawory ustawiałem z minimalną przerwą 0,05mm oba i nadal nic ;/już nie wiem co to może być,przejechałem na nim 70km i zaczęło mocno już klekotać...zakupiłem ten zestaw cylinder głowica na allegro z uzbrojona głowica.

Proszę o pomoc jak rozwiązać ten problem z góry dzięki