pomóżcie laikowi coś wybrać

Ja wiem, bo ostatnio rejestrowałem z Niemiec

W życiu nie 500... Rejestrowałem skuter z zagranicy i cała przyjemność kosztowała mnie 300, ale biorąc pod uwagę, że różnie się tłumacze cenią, maksymalną(ale na prawdę maksymalną) kwotą jest 400 zł.

Choć niewykluczone, że sprzedawca poczynił już jakieś kroki ku rejestracji tego skutera w Polsce, albo można to z nim wynegocjować, lub też ma znajomości, co może obniżyć cenę tych formalności.

Mi dokładnie z wszystkim wyszło 450zł, więc nie wiem jak ty zarejestrowałeś :D
Może u was na śląsku taniej

grocik wrote:

Z tego co widze jest sprowadzony, do tego z Francji.
Poszukaj w google na temat rejestracji skuterów z Francji, będziesz musiał z 500zł na rejestracje dać

A gzie to pisze że z Francji? Pierwszy właściciel i serwisowany w ASO. Może ja niezauważyłem.

Patrz: tablica rejestracyjna :)

Wydaje mi się że ten skuter jest zarejestrowany w Polsce.

nie jest. blache ma francuska, pozatym gdyby byl, to by to bylo ujete w ogloszeniu .

Panowie macie racje-PRZEPRASZAM.Skuter do rejestracji.Przeważnie jest napisane że do rejestracji w kraju(może to mnie zmyliło).Ale fakt jest faktem i macie racje.

Jeszcze transport z gorzowa tża doliczyć no nie wiem czy mozna jechac na francuskiej tablicy czy tżeba autem na przyczepce wieźć.

Nie Gorzowa, tylko Ostrowa. Można wykupić już ubezpieczenie i jechać, na auto też da radę :)

Można zgadzam śie majker ale jednak dużo zachodu jest z kupnem a jak ma daleko kupująca do ostrowa no bo jechac np z 500km skuterem autem tak ale bzykiem

Panowie dzwoniłam właśnie do sprzedawcy, który jakoś tak mnie mocno namawiał do kupna i dowiedziałam się, że:
-skuter nie jest zarejestrowany w Polsce (sprowadzany z Francji :-) )
-podatek VAT nie jest opłacony ( i tu wciskał mi, że w Poznaniu urząd nie będzie chciał podatku 25, cokolwiek to znaczy...)
-dokumenty nie są przetłumaczone
-przegląd nie jest zrobiony
Także obawiam się, że cena całości przekroczy sporo mój budżet.

W związku z powyższym: ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? :D

Szukać następnego skutera, który mógłbyś kupić ;D

skuter kupisz pewnie za 2200 jak sie uda+ 500zł urzędy+ kaski i te sprawy to wyjdzie ok. 3000

A znalazłam coś takiego:
http://allegro.pl/item1094149295_piaggio_liberty_doskonaly_stan_okazja.html
i takiego:
http://allegro.pl/item1083047902_piaggio_liberty_50_kufer_kask.html

Ja już to bierz ten drugi, bo jest młodszy.
Tylko jakiś nie ogar wypisywał tą aukcje:"Jest bardzo dynamiczny (7,00kN) jak na skuter o takiej pojemności", ponieważ Niuton to jednostka siły, a nie mocy...
egzemplarz warty uwagi;)

Według mnie jeden i drugi jest godny uwagi.To że rocznikowo młodszy nie oznacza że jest lepszy.Roczny skuter może mieć silnik na wykończeniu.Ogólnie ładnie się prezentują - pasuje dla dziewczyny(kobiety).

Drugi egzemplarz, głównie ze względu na dłuższy staż u ostatniego właściciela i starannie przygotowaną aukcję, budzi u mnie większe zaufanie. :)

Pyjan, masz racje, ale skuter to nie sam silnik, a powszechnie wiadomo, że stare to jest dobre wino ;)

Oczywiście że skuter to nie tylko silnik.Ale w tym przypadku oba prezentują się bardzo dobrze.