Polish Police Control w AKCJI :D

"a ja mam kabelka w
stylu rozłącz/
podłącz :)"
Kupowałeś blokadę na dzwon przegła ?
ja właśnie chcę taką mieć bo raz psy jechały a ja z górki licznik zamknąłem, lecz jechali z naprzeciwka to skręciłem w polną drogę i tyle mnie widzieli.

Seryjnie F16 ma blokadę taką. W pokrywie przekładni jest impulsator, na dzwonie sprzęgła magnesik, z impulsatora leci kabelek pod prawą owiewkę skutera tam jest "podłącz/rozłącz", a potem do modułu.
Podłączony kabelek - odcięcie zapłonu przy 43km/h, rozłączony - hulaj dusza, piekła nie ma. Nie ma opcji aby nawet z giewontu przekroczyć ową prędkość na podłączonej blokadzie :)
Ma to jeden minus - jeżeli korektor momentu obrotowego wysprzęglimy (wolne obroty w skuterze), i zepchniemy skuterka z giewontu, a ten rozwinie prędkość 43km/h to skuterek nam zgaśnie. Jeżeli skuter będzie na obrotach, puścimy gaz, i z górki się rozpędzi do tych 43km/h to zgaśnięcie nam nie straszne z racji tego, że sprzęgło trzyma, i pasek napędowy obraca wał. Nie zalecam używać takich blokad do twardych sprężynek sprzęgła, sprężyny głównej.
Domyślam się, że jeżeli w przyszłości zmienię przełożenia z seryjnych 11/1 na 9/1 to blokada będzie działała, jednak przy prędkości powyżej 55km/h.

izdebski12 napisał:

Caldir napisał:
Korzystając z okazji upier.... się jeszcze do jednego jak można do motorka z bębnami z przodu władować 80ccm to nie ma prawa chamować
dziękuję i przepraszam

Jeżeli to było do mnie - odpowiem - Władowałem 72cm3m a motorek raptem zyskał 5km/h więcej niż jak był seryjny odblokowany. Władowałem bo chce mieć dobrą dynamikę jazdy, w tym przyśpiechę, i w miarę dobry v-max. Fakt, bęben z przodu - zło konieczne, dla tego zamierzam jeszcze w tym sezonie zrobić z przodu tarczę.

Ja tam mam tarcze z przodu i z tyłu, hamulce są dwu tłoczkowe. Żeby wyhamować na prostej z 90, to potrzebuję tylko kilku metrów :)

Z tymi kilkoma metrami rozumiem, że to taki żarcik.

Nie jeśli po tych kilku metrach jest tylna klapa samochodu ;)

No tak, ale ja głupi jestem ;)

timestudio napisał:

Jak wierzyć licznikowi, to mój elektryk wyciąga prawie 90km/h ale ja jestem rozsądny i rzadko przekraczam 50km/h. Generalnie wtedy, kiedy zaczynam być wyraźnie zawalidrogą. Poza tym strasznie żre wtedy prąd i zasięg mi bardzo wyraźnie spada.

90 km/h ? wg licznika 50km/h w rzeczywistości jedziesz 20km/h :D

Myślę, że nie ma co mówić o nagonce tylko o wykonywaniu obowiazków służbowych. Policjanci posiadają wiedzę w zakresie przepisów o ruchu drogowym. W celu ratowania budżetu państwa posiadają co raz lepszy sprzęt. M.in. video rejestratory zamontowane zarówno w samochodach jak i motocyklach. Ale jeśli ktoś sam sobie szuka kłopotów przegina z prędkością, stylem jazdy i stanem technicznym pojazdu sam sobie szuka kłopotów. Trudno więc dziwić się policjantom, że reagują. Taką mają pracę.

no w końcu policjant tezczłowiek. Poprostu zależy na jakiego się trafi..

Dziś mnie zatrzymali panowie misie:) I z mordą do mnie:-Panie kierowco co ta kosiara tak głośno chodzi. Chcieli mi wlepić mandat! Dopiero jak im powiedziałem, że nie mam 18 lat to się odczepili:) Chcieli poprawić swoje statystyki:) a skuter full seria:) Takie rzeczy tylko w Polsssssccee:)

Psy to się lubią czepić nieraz. Na ale jak się jeżdzi na WML...

Kisiu1981 napisał:

Psy to się lubią czepić nieraz. Na ale jak się jeżdzi na WML...

Że co przepraszam?:)

Ja co do policjantów z którymi miałem do czynienia w ciągu ostatnich dwóch lat, nie moge złego słowa powiedzieć. Zeszłego roku kontrol o 02.00 w nocy jechali za mna spory kawałek a ja miałem źle lusterka poustawiane że ich nawet nie widziałem, wynik pomiaru 90km/h w terenie zabudowanym i zero konsekwencji , za to jeden z policjantów był bardzo zainteresowany co go tak pcha że chińczyk jest w stanie pomykać 9 dych, chodził oglądał pytał, bardzo sympatyczna kontrol. Za kilka miesięcy ci sami zatrzymali mnie tez w nocy ale autem wyjechałem ze stacji benzynowej i nie zaświeciłem świateł (jakoś mi umknęło widno było od latarni) ja ich nawet nie poznałem, a oni mnie tak, pytali gdzie skuter zgubiłem :) itp, i tez bez żadnej kary, i tez było sympatycznie. W tym roku mój drugi dzień sezonu 2013 chciałem wypróbować skuter po zimowym przeszczepie silnika, pech chciał że trafiłem na cywilny radiowóz z wideorejestratorem, wynik w terenie zabudowanym 105km/h, tylko że tym razem nie za bardzo było sympatycznie , ale i tragedii też nie było, dostałem mandat, dostałem punkty niby na dowód ale powiedzieli że te punkty na dowód zasilaja konto prawa jazdy na auto, i jakie tam jeszcze sie ma kategorie i sprawdzałem na komendzie i faktycznie mam 10 punktów. Ale żadnego czepiania się skutera mimo że po gadce dało się wyczuć że są świadomi że skuter jest na mocnym dopingu. Tak że zależy na jakich się ludzi trafi, a 3 lata temu miałem taką sytuację że ruszyłem ze skrzyżowania autem radiowóz był odemnie 200 metrów dogonili mnie i dowalili mandat za wymuszenie i nie ma dyskusji a jak nie to do sądu i bez nagrania co ja bym sam wskórał w sądzie jak ich było dwóch a ja sam.

Kristop napisał:

Kisiu1981 napisał:
Psy to się lubią czepić nieraz. Na ale jak się jeżdzi na WML...

Że co przepraszam?:)

Jeśli się jeździ w Warszawie czy w jakimkolwiek innym mieście na obcych rejestracjach to milicja łapie. Zwłaszcza w nocy.

Ja mam WSK i w razie kontroli zawsze pytają skąd jestem albo co robię w wawie :D

No dobra tylko ja byłem na moim terenie:) Zarejestrowany w Bochni, kontrola w Bochni więc o co im chodziło to nie wiem:)

Kristop napisał:

No dobra tylko ja byłem na moim terenie:) Zarejestrowany w Bochni, kontrola w Bochni więc o co im chodziło to nie wiem:)

Jak się nie zna przepisów to się nie wie ;]

Lukario napisał:

Ja mam WSK i w razie kontroli zawsze pytają skąd jestem albo co robię w wawie :D

Z Sokołowa do Wawy kawałek jest, więc nie dziwię się, że pytają :)

lucek71 napisał:

Kristop napisał:
No dobra tylko ja byłem na moim terenie:) Zarejestrowany w Bochni, kontrola w Bochni więc o co im chodziło to nie wiem:)

Jak się nie zna przepisów to się nie wie ;]

Znam przepisy lepiej od ciebie:)

Kristop napisał:

lucek71 napisał:

Kristop napisał:
No dobra tylko ja byłem na moim terenie:) Zarejestrowany w Bochni, kontrola w Bochni więc o co im chodziło to nie wiem:)

Jak się nie zna przepisów to się nie wie ;]

Znam przepisy lepiej od ciebie:)

To teraz przepisów na Przyrodzie uczą ;]?