po ilu km

nie wiem skad wyziagnales wniosek ze latwiej przegrzac... ale mysl sobie jak chcesz.

solaciak co ile wymieniasz olej? mam 755 km do tej pory wymienialem tylko po 300 km (przeglad) teraz pojade na przeglad po 1000 a pozniej wiem ze chyba jezdzi sie co 3000 km wiec bd musial pewnie sam wymieniac olej

a wiesz jeśli chodzi przy kupnie skutera to standardowo dałem się ograbić i zapłaciłem krocie za ,,przegląd" czyli wymianę oleju przy 300km, teraz jeżeli kupiłbym kolejny nowy skuter (chiński, bo markowego jednak bym serwisował) to z przeglądami dałbym sobie spokój a za te pieniądze zmienił olej po około pierwszych 50-60km a później coś koło 350km no i 1000

aktualnie to staram się zmieniać co sezon lub tak co półtora ale nawet jeżeli wymieniłbym co 2 sezony to olej i tak nadawałby się jeszcze do użycia gdyż zdarzało się że w rok zrobiłem coś koło 1400km

teraz trochę więcej się jeździ, dokładnych przebiegów czy dat nie mam ale wiem że jutro czas na wymianę bo kilka dni temu skuter oddałem na regulacje gaźnika, zaworów, zmieniłem pasek to i olej wymienię i będzie spokój :)

Olej silnikowy skutera 4T powinno się zmieniać co 2000km, lub co rok nawet gdy nie osiągniesz rocznie przebiegu 2tyś, ponieważ olej w silniku ulega degradacji.