Plyny eksploatacyjne podstawy-Inca Spartan 2t

Wlej nakrętkę do baku,nic się nie stanie.

HugoBoss napisał:

Wlej nakrętkę do baku,nic się nie stanie.

No pewnie, bo co by się miało stać... :-) W starych motorowerach z silnikami 2T nie było dozowników i właśnie w taki sposób, czyli dolewając oleju do benzyny w zbiorniku tworzyło się mieszankę. W skuterach niektórzy zamiast lać olej do zbiorniczka dozownika leją go do zbiornika (oczywiście w odpowiedniej proporcji), tworząc mieszankę. Nie wiem jaka może być proporcja oleju do benzyny w skuterowych silnikach 2T ale jest to pewnie od 1:30 (1 litr oleju na 30 litrów benzyny) do 1:50.
Pozdrawiam.

PS: Przy przebiegu powyżej 20 000 km warto sprawdzić stan pompki oleju i całego dozownika, bowiem zdarza się, że dozownik przestaje działać, czego konsekwencji można się domyślić...

W tych skuterach może przestać działać w każdej chwili. Całe szczęście u mnie działa bez zarzutu.

Łukasz - do mieszanki możesz śmiało lać tego Platinum - idealny kompromis między ceną a jakością. Możesz lać lepszy ale API TC, JASO FC i ISO L-EGD w zupełności wystarczą. W serwisie na pewno wwalili Ci Castrola. Radziłbym Ci też aby zbiorniczek oleju mieszankowego był zawsze pełny. Nieraz jeździłem na połowie i miałem wrażenie, że smarowanie nie było wystarczające. Aha - i ten gumowy korek przy czujniku poziomu oleju lubi przepuszczać. Owiń go sobie szczelnie izolcją.

Co do przekładni zaś to sprawdź czy w instrukcji nie masz napisane przypadkiem żeby lać olej o specyfikacji SAE 90? W mojej Ince Street tak właśnie jest. Wymóg ten spełnia między innymi olej Mobil ATF 220.

Witam. Sprawdzałem instrukcje- zadnych konkretow niepodali-w wersji polskiej wogole pomineli temat oleju w przekladni :roll:a o mieszance napisali ze nalezy wlac olej do silnijkow 2t :P
co do angielskiej to jest rozwiniety temat silnikow 4t z koleji nic niepisza o 2t. Ogolnie instrukcja to porazka,zadnych konkretow
Jest jakis prosty sposob aby sprawdzic sprawnosc tej pompki? pewnie działa bo skuter jest nowy ale moze ja "czuc" jak chodzi Albo poprostu obserwowac,jak z wydechu dymi i olej zchodzi to jest ok :)
Kisiu jak oceniasz swoja ince?

Moją Inkę oceniam na czwórkę. Widać niedoróbki ale jeździ i wozi mnie. Nie zawiodła jak na razie.

Tak naprawdę sprawdzić pompki tak bez rozbierania silnika się nie da. Po prostu trzeba jeździć z dużą ilością oleju to jest mniejsze prawdopodobieństwo zatarcia. Co kilkaset kilometrów trzeba na chwilę otworzyć korek wlewu oleju lub zrobić w nim gwoździem trzecią dziurkę (żeby miał dobre odpowietrzenie. Lać oleje te co wymieniłem albo lepsze. Ale zdarza się, że w nowych skuterach są problemy z dozownikiem - puchnie tłok i silnik się zaciera, grzeje, spada moc. Był tu na forum temat Inca street muli - znajdź i poczytaj.

Lej do przekładni tego Mobila. Hipol też nie jest zły ale raczej do innych przekładni.

Łukasz, skąd jesteś. Może ze stolicy?

Kisiu1981 napisał:

Lej do przekładni tego Mobila. Hipol też nie jest zły ale raczej do innych przekładni.

Jakie wg. Ciebie są inne przekładnie?

Chodzi o manualne. Do samochodów lałem Hipol. Myślę, że to nie ma jakiegoś ogromnego znaczenia ale lałem olej zgodnie ze specyfikacją. Pisali SAE 90 to taki wlałem. I się zdziwiłem, że 200 ml wlazło.

Oooo , sporo, u mnie wchodzi ok 80 ml

Kisiu1981 napisał:

Chodzi o manualne. Do samochodów lałem Hipol. Myślę, że to nie ma jakiegoś ogromnego znaczenia ale lałem olej zgodnie ze specyfikacją. Pisali SAE 90 to taki wlałem. I się zdziwiłem, że 200 ml wlazło.

Hipol jest dokładnie takim olejem do przekładni, jaki ma być, tylko marka i cena inna ;)
U mnie wchodzi 180ml :)

Pietro, a co ile km regulujesz zawory???

Ja tam różnicy nie widziałem w jeździe. Uznałem, że warto mieć lepszy olej i zgodny ze specyfikacją. Litr Mobila 25,99 w Auchanie i wystarczy mi pewnie do końca życia skutera. A lałem do przelewu i weszło 200 - jak w mordę strzelił.

witam,dzieki za odpowiedz.Kisiu- jestem z Bytomia. Tak poza konkursem to swego czasu duzo czasu spedziłem w stolicy.Byłem tam w wojsku (ul 29listopada-obok czerniakowskiej a pozniej na zwirki i wigury.

Mam jeszcze pytanie bo zdaje sie przed sprzedarza kolo nawet powietrza mi niesprawdził.Teraz patrze a tam 0,5atmosfery. Chciałem zapytac ile powinno byc powietrza w kolach? w instrukcji pisze ze powinno byc 2,50kg/cm2 250kpa to ile by to było w barach?
zmieniłem tez sobie olej w przekladni na motula(tubka 150ml)-powinno byc go tyle az zacznie wyplywac z tej dziurki przez ktora sie uzupełnia? bo ja wpusciłem cale 150ml i dalej bylo miejsce

Musisz mieć 2 atmosfery na każde koło :)

Witam w necie znalazlem http://www.asknumbers.com/kilopascal-to-bar.aspx wychodzi z tej tabeli ze powinno sie znajdowac ok 2.5 bara/ 2.4atmosfery wiec mysle ze jak napuszcze 2.3 bedzie ok.

Swoja droga jest to niepojete ze sprzedawca ktory zrobil zerowy przeglad i sie pod tym podpisal nawet niesprawdzil cisnienia w oponach a co dopiero gadac o filtrze powietrza itd.Na liczniku mam 80km i zastanawiałem sie dlaczego spaliłem prawie caly bak paliwa jezdzac 20-30 km/h

Tak to jest z tymi sprzedawcami. Byle pogonić jak najwięcej sprzętu, a potem niech się klient martwi.

2,3 atmosfery to akurat na skuter.

A jeżeli Ci dużo pali to sprawdź iglicę.

Oleju do przekładni wchodzi 200. Myślę, że powinieneś uzupełnić aż do przelewu czyli jeszcze te 50 cm3.

Do przelewu się nie uzupełnia oleju bo przy wyższej temp się rozszerza i będzie wyciskało go gdzie się da. Na obudowie przekładni pisze ile powinno się nalać tego oleju ale moim zdaniem 150ml to właśnie ta ilość która powinna być.

O, to nie wiedziałem. Muszę zobaczyć co u mnie jest napisane.

Czy jest możliwe żeby w Ince Street po zmianie oleju z syntetyku na półsyntetyk olej słabo leciał i za mało dostawało się go do silnika?

Kisiu1981 napisał:

O, to nie wiedziałem. Muszę zobaczyć co u mnie jest napisane.
Czy jest możliwe żeby w Ince Street po zmianie oleju z syntetyku na półsyntetyk olej słabo leciał i za mało dostawało się go do silnika?
Przypomina mi się historia Wodza...

U mnie do przekładni wchodzi 120ml oleju,mam napisane na obudowie przy korku :D