pierwszy jednoślad - od czego zacząć?

a/ mniejszy niż większy- RACZEJ 110-130kg
b/ 4T - TAK, mniej upierdliwe użytkowanie, a nie zależy wam na osiągach jakie daje 2T
1 czy rodzaj skrzyni biegów ma znaczenie? SKUTERY mają CVT zasadniczo (rodzaj automatycznej skrzyni biegów, najłatwiejsza i najwygodniejsza w ruchu miejskim, prosta w konstrukcji, tania w naprawie).
2 czy rodzaj napędu ma znaczenie? SKUTERY maja zazwyczaj pas napędowy. Te z łańcuchem nie mają przekładni CVT, lecz inny rodzaj automatu (droższy, bardziej skomplikowany, służy przekazywaniu większej mocy) - was to nie dotyczy.
3 na co zwracać uwagę w trakcie oględzin - https://www.youtube.com/watch?v=Igdj7n4dJQ0
Wiem, to moto, a nie skuter, ale też tylko dwa kółka i zasady podobne.
Oględziny nic ci nie dadzą, nie masz pojęcia co sprawdzić. Daj do sprawdzenia mechanikom w serwisie, to koszt od 50 do 150 złotych. Jak się sprzedający nie zgadza - nie kupuj.
4 czy można byłoby liczyć na Wasze wsparcie - SKĄD jesteś (nas jest więcej, tak będzie szybciej).

Nie no ta porada z oddaniem za paliwo to kozak,bym sie zlał:D sobie nie zdają sprawy ilu ogladaczy co im dupa groszem nie śmierdzi z takim tekstem dzwoni i juz u mnie nie kupi a często fajny i zrobiony na tiptop skuter lub moto w okazyjnej cenie, taka cwaniacka zagrywka pojade se pooglądać wytkne jakąś wade za paliwo odda a ja się na dodatek jeszcze na moto przejade bo sie nudzę.

Się czepiasz głupot :-)))