Pierwsza 50'ka, pierwsze pytania.

K-Pipe,hmm.. sensu twojego rozumowania nie jestem w stanie zrozumieć,płacić 5k za naklejkę kymco a silnik ten sam co romet,junak i cała reszta tych i owych chinoli 139fmb z tej samej fabryki która rocznie trzaska 50mln szt.widzę ze jesteś z tych co to należą do tych ''A Ja mam kymco a nie jakiegoś tam chinola'' ale wolny kraj wolny wybór [jeszcze]

jokeUsa napisał:

Hm...czy w takim razie podnoszac ją, strace gwarancje? Nawet jesli poprosze o ta zmiane serwis salony w ktorym motorower bedzie kupowany?

Wiesz co.. istnieje duża szansa że się tego nie podejmą a nawet jak się podejmą to spieprzą. Teraz jest sezon - w serwisach są "składacze" sprzętu z kontenerów i nic więcej "nie łumio" a i to co robio im wychodzi różnie.
trzeba troche ogarniać temat, mieć rozeznanie w częściach i rynku, wiedzieć które są sprawdzone - i poświęcić na to trochę czasu.
Jak ci się wydaje że "zlecisz coś serwisowi" bo jesteś gotów za to nawet nieźle zapłacić i myślisz że tak to działa - to jesteś w mylnym błędzie :)

paci napisał:

K-Pipe,hmm.. sensu twojego rozumowania nie jestem w stanie zrozumieć,płacić 5k za naklejkę kymco a silnik ten sam co romet,junak i cała reszta tych i owych chinoli 139fmb z tej samej fabryki która rocznie trzaska 50mln szt.widzę ze jesteś z tych co to należą do tych \'\'A Ja mam kymco a nie jakiegoś tam chinola\'\' ale wolny kraj wolny wybór [jeszcze]

Nie chodzi o "ja" tylko o to ze wiele opinii na necie wydaje sie zgadzac z opinia ze Kymco jest duzo trwalsze, bardziej wytrzymale etc. niz zabawki typu Romet, Junak, etc.
Dla mnie w tym wypadku najbardziej liczy sie bezawaryjnosc/niskie koszta eksploatacji.

Wombat napisał:

jokeUsa napisał:
Hm...czy w takim razie podnoszac ją, strace gwarancje? Nawet jesli poprosze o ta zmiane serwis salony w ktorym motorower bedzie kupowany?

Jak ci się wydaje że "zlecisz coś serwisowi" bo jesteś gotów za to nawet nieźle zapłacić i myślisz że tak to działa - to jesteś w mylnym błędzie :)

Optymistyczna wizja, widze ze zapewne czeka mnie wiele rozczarowan :|

Widzisz. Tylko z Kymco jest jak z Mercedesem - w świadomości polaka to synonim bezawaryjności. I wszystko fajnie tylko że to prawda która skończyła się w okolicy rocznika 1992... może 1995. Nowe mercedesy psują sie całkiem nieźle :).
Z Kymco jest podobnie. Był czas że były chinole (taniocha na maxa) a potem było KYMCO, SYM - czyli tajwan lub inna korea - i te firmy były głównie montowniami dla dużych marek - suzuki, honda, yamaha - przy okazji na tym "korzystały" robiąc prawie to samo ale pod własną marką.
Tylko że to też się zmieniło."Duże" firmy osierociły te koncerny i one częściowo zapewne potraciły jakieś przywileje licencyjne, częściowo może ambitnie zaczęły wprowadzać własne rozwiązania a cześciowo kompletnie poszły na łatwiznę kupując o skośnego za płotem ten sam chłam co wszyscy i naklejając własne naklejki.

Nie wiem, czy jest trwalszy, może jest po prostu nieco lepiej poskładany, ale raczej nie "niezawodny"... niestety...
A co do serwisów, to tak, czeka cię trochę rozczarowań, jak nas prawie wszystkich... no może bez Paciego i Rysia... i jeszcze kilku kolegów, co grzebią sami z sukcesami :-) Wombat już swoje ma za sobą i wie, na co można nie liczyć :-)))
Paci ma w sumie rację, jak masz 5K, a K-pipe nie zachwycił, tylko jest w zasięgu, to może jednak warto sprawdzić nowe chinole i zaoszczędzoną kasę włożyć w ^podokręcanie^ sprzęta.

Tylko ze mnie samo podkrecanie raczej srednio interesuje - najwazniejsze zeby jezdzilo, nie psulo sie, nie palilo duzo, pare dobrych lat wytrzymalo i generalnie bylo tanie w eksploatacji.

O serwisie Rometa/Junaka tez znalzlem pare niezbyt pozytywnych opinii, do tego kolega wyzej pisal ze generalnie Kymco wzgledem wielkosci to to samo co odpowiednie mu Junaki/Romety wiec tutaj nic by zmiana pewnie nie dala.

Nie wiem, cos sie boje tych chinoli. Generalnie to K-Pipe bardzo mi sie podoba. Jest kapke maly ale w tym przedziale pojemnosci nic wiekszego nie widze.

Ja napisałem PODOKRĘCANIE, a nie PODKRĘCANIE :-)
Zasadnicza różnica :-)))
No to jak ci pasuje i sprzę, i cena, to nad czym się tu zastanawiać? Lu go i fru :-)))

Arrow Fly-Barton FR (to to samo) lub Junak901sport/ Barton Fighter/junak 901 oblukaj sobie

Ja sobie oblookałem i powiem wam, że... ja też bym wybrał kymco. Różnice w cenie żadne, a kymco ma jeszcze automatyczne sprzęgło, co na start może być bardzo wygodną sprawą. Do tego - wiem, o gustach się nie dyskutuje - z tych wszystkich junako-rometo-bartono-chinoli, to on mi się jedyny naprawdę podoba :-)

A ja oblookałem i powiem wam że brał bym ten
http://allegro.pl/zipp-x-race-nowy-raty-serwis-motorower-2-lata-gwar-i5583030690.html
lub
http://allegro.pl/motorower-benzer-bolt-scigacz-nowy-i5578441348.html
i normalnie chłopaku dziewczyny majtki przez głowę zdejmują jak cię na takim zobaczą:D

Fajne, dużo plastiku w atrakcyjnym kształcie. Oba wyglądają na większe od ^pipy^...?

50'ka z nadwoziem "scigacza"? A fe!
Ten drugi calkiem znosnie wyglada ale nie umywa sie do "pipy" ;)

Tak czy siak, wlasnie zamowilem, dzieki panowie (i panie jesli takowe sa)!

O, super. No to się zamelduj po pierwszym locie i opowiedz jak wrażenia. Szerokości! :-)

Dzieki! Bedzie najprawdopodobniej we wtorek :D

A który? Biały, bo biały jest szybszy, czy czerwony, bo czerwień ferrari jest jeszcze szybsza niż biały? :-)))

Bialy za bardzo odbija swiatlo wiec wzialem czerwony - zamontuje na nim baterie sloneczne i bede mogl jechac bez konca w dzien. Tylko w nocy odrobine na benzynie ale zamontuje tez baterie sloneczne na kloszu lampy i z tego tez solidny kawalek pojade.

:-)))
Miłej zabawy!

Ehh, pierwszy zakup, nowy skuterek a jak narazie same problemy :|

Ale bardziej w temacie: mam maly dylemat. Jutro nareszcie odbieram skuterek ale wciaz nie mam kasku. Na chwile obecna zastanawiam sie nad dwiema opcjami:
1) LS2 FF320 - 430zł ale juz z pinlockiem,
2) Lazer Bayamo - 340 ale bez pinlocka* (do dokupienia dodatkowo ~107zł)

Niestety zaden z nich nie jest uwzgledniony w testach SHARP wiec ciezko mi sie zdecydowac :(
Jakies porady w tej kwestii? Glownie interesuje mnie bezpieczenstwo - Lazer LZ6 fajnie by sie nadawal (sharp 5*) ale w poblizu mnie z tego co widzialem nie ma tego modelu a na allegro nie chce kupowac.
Musi miec: blenda, pinlock, wyjmowalna wyściółka.

Edit: Macie jakies doswiadczenia z ubezpieczeniami? Zastanawiam sie nad jakims NNW ale jak narazie to tylko allianz podal cos nadajacego sie do uzycia: 90zł za kwote ubezp. 30 000 zł