Piaggio Liberty 4t 50 zalana świeca

zawor ssacy dotarłem ale wydechowy ma takie czarne plamki i go nie moge dotrzeć, lepiej kupić nowy czy sie nadal bawic w to docieranie?

Trzyj co ręce bolą:D bez pracy nie ma kołaczy a bez docierania nie ma śmigania:d

spróbuje, a co do cylindra to słyszałem, że można go wyszlifować papierem wodnym 3000 + woda + płyn do mycia naczyń, działa to?

ta, tak samo jak szlifowanie szczotką do zębów i pastą polerską

Jeszcze jedno pytanie, z czego zrobić uszczelkę pod cylinder? czy może już lepiej kupić? tylko nigdzie w okolicy nie ma uszczelki na ten model.
zdjęcie cylindra i tej starej uszczelki: https://drive.google.com/file/d/0BwKoVqLnK9xqSW9Ld2hYQ09fS3M/view?usp=sharing

Wysyłka w 2 dni...
http://allegro.pl/uszczelki-piaggio-50-4t-zip-fly-liberty-vespa-i4803474304.html

a uszczelka z bloku tech. w jakimś smarze, syntetyku itp. zda zadanie czy raczej nie? niezbyt mi sie widzi zamawiać 2 uszczelki z czego jedna mam dobrą ;/

Uszczelki obie zawsze ale to zawsze nowe

jeszcze jedno pytanie.
dlaczego jak dam pełny gaz to go muli, jak dam 3/4 manetki to działa normalnie ale jak dam pełna to słychać tak jakby go muliło i nie wejdzie na wyższe obroty, nic nie gaśnie ładnie pali tylko nie chce wejść na najwyższe obroty...

Bo gaźnik nie jest wyregolowany i albo go zalewa albo nie dostaje paliwa

nic nie dało;/
ogolnie jest strasznie słaby nawet zagrzebać w ziemi nie chce...

A normalna jazda?

Po miesiacu czasu i nie odpalania go zapali raz na dzień... I pochodzi az go nie zgasze i pozniej go juz nie dam rady zapalic.
Luzy ustawione, kompresja ok. Co moze byc nie tak?

Już mi sie pomysły kończą,jak zimny zapali a jak się zagrzeje tjuz ni ch , gar by puchl ?

Zapali ale po parenastu godzinach od ostatniego zapalenia... Np. 10 godzin od ostatniego zaplonu nadal nie chce zapalic...
Moze to byc wina swiecy, przewodu czy fajki?
Kolor iskry jest fioletowy.
Miesiac temu chodzil dobrze, palil od kopki zimny czy cieply

i do tego jak dziś chciałem go zapalić to jakby załapał i nagle poszedł biały dym z filtru powietrza z czego gąbka lekko przypalona :O?
filtr był lekko z benzyny to wiem ale dlaczego się zapalił?

Może źle rozrząd ustawiłeś? Zawór ssący się otwiera kiedy pojawia się iskra

rozrząd jest dobrze ustawiony, może to być wina czegoś innego?

W końcu zapalił ale czasami gaśnie na wolnych. Może to być wina sprężyny zaworu? dlatego czasami się zawór nie domyka. Jak dodam gazu to od strony filtra powietrza w gaźniku "pryska" lekko paliwem.

Co może być przyczyną "pryskania" paliwa z gaźnika od strony filtra powietrza po dodaniu gazu?