Peugeot Elystar vs Romet Router WS 50

A czy ta awaryjność wtrysków tyczy się tylko Peugeotów ?

nowe tak seria elystara do nie pamietam jakiego roku znajdziesz na goglach miala wadliwe wykonanie wtrysku i instalacji (niska jakosc komputer.itp) byly egzemplarze ktore chodzily bez problemu i byly takie co sie smolily pieprzyly (np kumpla z ulicy sprzedal po 8 miesiacach z czego 6 grzebal i na zmiane wyjezdzal i wracal na holu lub lawecie
kolega z zabrza ma czesciowa racje ze piaskownicowi robia opinie
z tym ze kupujac pojazd za 3 tys i po 1 tys km zeby go ponownie uruchomic na nowych czesciach trzeba bylo wydac 2 tys to chyba lekka przesada

Myślę jeszcze nad Rometem Zetką, ale używanym. Gość z mojej szkoły ma Elystara to się go popytam, ale dopiero za tydzień bo mam ferie, jak mu chodzi, czy wtrysk itp.

z tego co mi wiadomo to jak wyzej i elystar smigal zalezy jak sie trafilo to jednak troche malo
nowe sa jakosciowo poprawione elystary
wtrysk tak jak bylo pisane jest konstrukcja mniej awaryjna dokladniejsza lepsza w dzialanieu wszystko zalezy od jakosci wykonania od instalacji po komputer
czytaj opinie ale to fakt ze przyszlosc w instalacjach wtryskowych
to wypadek przy pracy peugota a inne nie widze zadnych przeciw zeby kupowac z wtryskiem no chyba jedno ze serwis to wieksze pieniadze
podpiecie pod komputer

Na allegro jest usługa przeróbki z wtrysku na gaźnik, ale za 8 czy tam 9 stów.
CEFA czyli wystarczy zlecic naprawe mechanikowi przez komputer ?
Nie wiesz ile może taka usługa kosztować ?

komputer diagnozuje co nie dziala zgodnie z charakterystyka fabryczna
pomaga wylowic niesprawny element zly dobor mieszanki itp
tylko jak mowie samo podlacznie i diagnoza jest drozsza jak w gaznikowym choc szybsza oczywiscie zeby moc diagnozowac trzeba trafic na warsztat ktory ma odpowiednie oprogramowanie i piny do podlaczenia
pod fabryczny komputer(zamocowany w skuterze)
co do ceny diagnozy nie mam pojecia ale mozna odniesc sie do autoryzowanych warsztatow samochodowych minus np 20 -30 procent

Ok. Wielkie dzięki za informacje.

Bo do roku bodajże 2002 skutery peugeot był produkowany w Francji a od 2003 elstar w chinach na wtrysku a wiadomo jak chinole robią

guliwer55 napisał:

Bo do roku bodajże 2002 skutery peugeot był produkowany w Francji a od 2003 elstar w chinach na wtrysku a wiadomo jak chinole robią

Od roku 2008 skutery Peugeot są robione w Chinach.

To znaczy, że Peugeoty z wtryskiem produkowane przed 2008 nie są wadliwe ?

czytaj z glowa nowe sa dokladniej robione i usunieto wadliwosci instalacji ktora zabojady robily z watpliwa jakoscia

Ahaaa....

To nie będę kombinował tylko jak będę brał to tylko z gaźnikiem.

A co powiecie w takim budżecie na jakieś Kymco ?

Dobra opcja. Jeśli znajdziesz jakieś ładne to można brać śmiało.

Tutaj się spotkałem ze skuterkiem przerobionym z wtrysku na gaźnik, po uszkodzeniu owego wtrysku.
http://tablica.pl/oferta/skuter-peugeot-elystar-50ccm-2005-rok-CID5-IDWIz7.html#5c4b322479;r:;s:

Witam. W moim miasteczku gość ma na sprzedaż speedfighta 2 za 1900.
Troche mnie martwi przebieg bo jest on równy aż 16000 km. Skuterek jak wiadomo wam pewnie chłodzony cieczą z 2004 roku. Co myślicie o tej ofercie ?

P.S. Skuter chyba lekko 'stuningowany' bo z tego co widzialem na zdjeciach ktore dostalem na maila to mial stozkowy filtr.