Opinie: Tuning Skutera: To nie takie proste

Zależy kto co lubi;) Sam chciałem kupić sobie 125 ale przypadek zdecydował że jeżdżę aeroxem po tuningu:) W rzeczywistości tuning jest nie opłacalny gdyż taki skuter dużo pali, głośno chodzi i jest tak naprawdę nie legalny bo większość części do tuningu nie ma homologacji. Tak naprawdę jakieś 99% tunerów to młodzież w wieku 13-18 która zacięcie rywalizuje ze sobą kto wyciągnie więcej ze swojego skutera bez posiadania uprawnień na prowadzenie motocykla którym taki skuter się staje po tuningu. Pozostałe 1% to osoby ścigające się na torze lub mające skuter zarejestrowany zgodnie z prawem na motocykl.

powiem jedno mam 36 lat z czego 10 jeżdze ztuningowany jedyna blokada jest brak kasy na przeróbki bo trzeba wszystko wymienic orginalne tylko kartery zostaja a potem frajda z jazdy pzd

Fajnie piszecie o tym tuningu, a ja wychodze z zalozenia ze najlepiej kupic to co bedzie nam sluzylo najlepiej i tak jak chcemy.Zmiany tuningowe nie sa do konca przemyslane bo kto dal wam pewnosc ze po tuningu silnika wytrzyma rama, zawieszenie.Wkladacie nie male pieniadze i jezdzicie z dusza na ramieniu, a czy ktorys z Was pomyslal o skutkach wypadku na takim squcie, jedziecie jednostka o zmienionej konstrukcji bez odnotowania tego w dowodzie, czyli juz popelniacie wykroczenie. Ubezpieczenie oplacacie od kosiarki, a nie motoru czyli ono najpewniej nie dziala.Stwarzacie same klopoty sobie i rodzicom.Wydajecie ogromne pieniadze na czesci, gdzie zysk z tego ma tylko sprzedajacy.

Ja posiadam skuter 2t i mam 50 sportowa i tłumik Leovice TT, a kumpel ma 4t i 90 różnica jest wielka . mi pali mało ok 3,5l na 100, na sportowej 50 a mu ok 5-6 l na 100 :confused: ja prętkość bardzo szybko nabieram a on zostaje w tyle i na dodatek mam powietrzaka i jestem z niego zadowolony :):slight_smile:

Jeżeli chcecie pobawić sie w tuning skutera NIE kupUJCIE!!! Byle jakich części okres fajnej jazdy trwa przez chwile a potem klops!! do wymiany wszystko wał , cyl, tłok, głowica, drogie części :confused: i nie róbcie tuning-u na chińskich skuterach lepiej kupić coś markowego aprilia sr 50 , yamaha aerox , piaggio nrg , to są maszyny w które warto zainwestować lub coś tańszego yamaha Neos , Yamaha bws ,yamaha jog itp …

chyba odwrotnie, tobie pali 5-6l a jemu 3-3,5