Opinie: Prawo jazdy na motorower: Komu ma służyć?

mam nadzieję że następny rząd to zniesie .

To dobrze, że młodzi pasjonaci jazdy jednośladem będą musieli zgłębić wiedzę o ruchu drogowym...
Znam przypadki, gdy np. młody człowiek dostał swoje wozidełko kupione w Biedronce, po czym jadąc pod prąd na drodze jednokierunkowej spowodował kolizję z samochodem.
Nowe prawo miało na celu zapobiec takim sytuacją, by ktoś, kto nie ma bladego pojęcia o przepisach ruchu drogowego, nie stał się współuczestnikiem ruchu ulicznego. Tym samym stanowi śmiertelne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale niestety też dla pozostałych uczestników ruchu drogowego...

moim zdaniem prawidlowo wprowadzili to AM .zaden stary dziadek nie bedzie juz sobie mogl jezdzic na ‘dowodzik’ bo sa takie osoby ktore przez 40 - 50 lat nie wsiadali nawet na zaden motor i ot tak idzie sobie do jakiegos salonu bierze skuter na raty i nagle ma umiec jezdzic ? i nagle zna wszystkie zasady ruchu drogowego ? no moze nie wszystkie bo nie wszystkie sie przydaja w codziennej jezdzie . Dla bezpieczenstwa ? owszem . jak wspomnialem wyzej najpierw niech ktos kto chce jezdzic niech zrobi to AM komu to szkodzi co ? co do zarabiania tez sie nie zgodze jak kazde prawo jazdy trzeba zaplacic ale i tak o wiele wiele mniej . to juz nie jest karta motorowerowa ze mozna w szkole wyrobic .

Kotli111 co ty bredzisz chłopie. Od kiedy to "stare dziadki" mają obowiązek posiadania AM. Poczytaj trochę do jakiej grupy wiekowej kierowane jest prawo jazdy kat. AM.

Prędzej stary dziadek ma większe pojęcie o ruchu na drodze niż ten co ma AM

Am obowiązuje tych co przed 19 stycznia nie zdobyli motorowerowej, ani nie skończyli 18 lat(czyli "stare dziadki" mogą jeździć). Wracając do pytania. Komu to ma służyć?- URZĘDNIKOM I ICH ZAROBKOM. Ten temat był poruszany nie raz. Nie wiem czy myślicie że to dla dobra waszego czy mojego. Ale na pewno nie.