Opinie: Prawo Jazdy AM: Kogo będzie dotyczyć?

Czyli trzeba czekać do 14, czy 18 lat? Bo nie rozumiem XD

ej kurde ja już tego nie rozumiem -.- mam 21 lat, jeżdżę na tzw. dowód czyli co? za 3 lata bd musiał robić prawko AM? a jak sobie zrobię A to już bd miał luz? dzięki za odp. Pzdr. Melman

chcą nas nauczyć kultury jazdy??? wystarczy popatrzeć jak uczą nowych kierowców szok ,mało chodzi o kase ,w innych krajach niema takich trudności co do skuterów

No i wreszcie ktos wyjasnil o co chodzi z tymi nowymi przepisami. Nie bedzie balaganu a ornosnie wideo przylaczam sie do “przedmowcy”

a to ci nowość to teraz jak mam to rozumieć? Obecnie mam 19lat za rok będę miał 20 dokładnie w marcu i co żeby poruszać się motorowerem 50ccm to będę musiał robić jakieś śmieszne prawko na AM?? Czy mnie to nie będzie dotyczyło?

TSUBA ciebie to już nie dotyczy.Nie musisz robić prawo jazdy kat.AM.

mam pytanko jesli 18lat bede mial 18 lutego 2013 to musze zdawac prawo jazdy AM?

remek1106 ja mam 15 lat i kartę motorowerową czyli mam uprawnienia do kierowania motorowerem a ze prawo nie działa wstecz to karty mi nie zabiorą i nie będę musiał zdawać drugi raz bo to było by bez sensu ewentualnie aby zarobić na nas pieniądze będziemy musieli wymienić tak jak mówisz papierek na plastik

Pan Jan wbrew pozorom ogarnął tylko tak to jest napisane że trzeba nad tym z butelka wódki usiąść. Wieć jeżeli ktoś na przykład w przyszłym roku skończy 18 lat to zgodnie z ustawa nie może prowadzić motoroweru bez AM. Ale przypuścmy że dany delikwent nie jest zainteresowany prowadzeniem jednośladu, a przypadkiem po 10 ciu latach (od wejscia ustawy w zycie) czyli w wieku 28 lat zapragnie mieć skuter. Wówczas pomimo ze ma 28 lat to będzie musiał mieć AM. Tylko dlatego że gdy przepisy wchodziły w zycie był niepełnoletni. Nawet jak jak ktoś będzie miał 40 lat to bedzie musiał w 2053 roku robic AM tylko dlatego że w momencie wejścia ustawy w zycie był niepełnoletni. Ustawa nie dotyczy osób które ukończą 18 lat przed okresem jej obowiazywania czyli przed styczniem 2013. Trochę to skomplikowane ale myslę że Panu Janowi własnie o to chodziło

A jak dla mnie kolejny durny przepis.Jak wprowadzono instalacje na gaz do samochodów to zaraz za tym przyszła akcyza ,bo można na tym zarobić. To samo jest w tym przypadku. Ja jeżdżę motorowerami od 12 roku życia a teraz mam 38 i nie miałem całe szczęście żadnego wypadku i żadne prawo jazdy nie było mi potrzebne przez tyle lat. Jak w szkołach była by porządna edukacja to nie było by tylu wypadków z udziałem nieletnich i czy to na skuterze czy rowerze. Poza tym jak ktoś ma trochę oleju w głowie to żadne prawo jazdy nie będzie mu potrzebne a jak niema to i prawo jazdy mu nie pomoże.pozdrawiam

witam. Z tego co jest podane powyżej kogo będzie dotyczyć prawo jazdy AM rozumiem że mając w dniu dzisiejszym 56 lat i jeżdząc na dowód osobisty nie muszę się ubiegać o to prawo jazdy. Skoro 18-latek musi się ubiegać w 2013r, 19-latek w 2014 a 28-letek za 10 lat to ja za 56 lat ale tego nie doczekam bo będę mówiąc delikatnie na tamtym świecie. Tak więc chodzi mi konkretnie czy muszę się ubiegać o to prawo jazdy ( jeżeli tak to kiedy ), czy mogę po prostu w dalszym ciągu bez problemowo jeździć wyłącznie na dowód osobisty. Pozdrawiam

zwalone to prawo:D Mój keeway na full seri/blokadach popyla 55:D i co 10 za dużo:D To motocykl niech mnie dorwio:D

Mam pytanko a jak ja mam 28 lat już to też mam zdawać na te prawo jazdy na skuter bo nie kumam

Nie

Mam pytanie , mam teraz 13 lat i 14 ( które są potrzebne do zrobienia AM ) skończę 21 kwietnia . Z tego wynika , że jak wejdzie AM , to będę miał 13 lat . Czyli co , będę musiał czekać do urodzin i zdawać na AM , czy po prostu wymienią mi dopiero po urodzinach, a może wymienią mi od razu , bo teoretycznie nie mogą mi odebrać ustawowo uprawnień do jazdy ( chyba , że się mylę ) ( jeśli popełniłem jakieś błędy to przepraszam )

Wystarczy dokładnie pomału przeczytać a pisze wyraznie kto musi a kto nie proste ja mam 57 lat nie mam problemu ze zrozumieniem a wy młodzi pytacie po kilka razy wstyd .

Sory , ale o twojej sytuacji mówili wiele razy i fachowcy , i potem na forach . A o takiej jak ja to jeszcze nie słyszałem , żeby ktoś mówił ani pisał .