Opinie: Jak to jest z tymi dodatkami do paliw...

No skoro tak Kisiu, to zakupie ten Militec :slight_smile: może jeszcze te dodatki do benzyny i czyszczenia Shella

Lej byle ostrożnie. Ze shell-owskim czyszczącym stosuj zasadę - lepiej mniej niż za dużo (kieliszek od wódki na pełny bak nie częściej niż raz w miesiącu). I będzie dobrze. A Militec też miałem ochotę kupić ale nie miałem przy sobie gotówki, a potem jakoś nie mogłem tam dotrzeć ale podobno jest skuteczny. Tworzy warstwę na powierzchni metalu i zmniejsza tarcie - coś jak patelnia teflonowa.

a mógłbyś podać jakieś dokładniejsze namiary na ten sklep gdzie można kupić ten Militec…bo planuje zakupić w czwartek o ile gotówka przybędzie na moje konto he

Jedziesz przez wisłę i musisz dostać się do Żeromskiego. Dalej w kierunku Izabelina i Lasek czyli idą Wólczyńska, a następnie Arkuszowa. Gdy miniesz rozjazd z drugą cześcią Wólczyńskiej patrz na prawo, bo przed BHMD i fitnesem masz takie szyldy z markami olejów itp. Wjeżdżasz na podwórze i masz tam barak po lewej. I pierwsze drzwi.

No dzisiaj zakupiłem, dodatek do paliwa Shella, do czyszczenia układu paliwowego i Militeca-1. Powiem Wam że silnik chodzi znacznie ciszej już od wlania Militeca-1 i uruchomienia,zobaczymy mniej wiecej po miesiącu eksploatacji jakie są efekty

Militec jest produktem sprawdzonym gwarantuje ze jest dobry, stosowac przy kazdej wymianie oleju.

Dodaje sie go także do przekładni skrzyń biegow, wszedzie tam gdzie dodajemy olej czy płyn hydrauliczny.

No u mnie akurat sam olej jest ten sam co do skrzyni biegów więc załatwia sprawę Militec podwójnie :slight_smile:

No i dobrze. Przynajmniej elementy będą się mniej zużywać. A do uszlachetnienia paliwa możesz stosować shellowski dodatek do benzyny lub czerwone STP. Jeśli nie pomoże to nie poszkodzi. Ostatnio widziałem w Auchanie na Woli shellowski odmrażacz do paliwa za 8 zł.

No mam ten shellowski dodatek do benzyny :slight_smile: Jakoś nie poczułem zbytnio róznicy po jego dodaniu, no ale raczej nie zaszkodzi

Tu chodzi o różnicę przy długoterminowym stosowaniu - przez nawet tysiące kilometrów. Nie czyści ale utrzymuje w czystości po czyszczeniu jeśli już i uszlachetnia benzynę.

ja stosuje STP formuła do benzyny(czerwona butelka)już od dłuższego czasu,lepiej odpala,no i nie czyściłem nigdy gażnika

No tysiąc km przejechane od wlania Militeca, ogólnie silnik lepiej pracuje, jest cichszy, mniej problemów ze startem nawet jak przymrozek złapie :slight_smile: Zakup na pewno wart swoich pieniędzy, może za jakiś czas pokuszę się o “ceramizera”

Tylko nie mieszaj obu preparatów;-) Czasem warto wydać pieniądze i nie przejmować się ludźmi mówiącymi, że “te dodatki tylko rozwalają silnik”.

Czerwone STP do beznyny w nowej formule jest już chyba tylko do wtrysków. Dziś się dobrze wczytałem w etykietę i nie kupiłem.

STP jak i Klean Flo są ok ale jak ktoś szuka czegoś super to polecam Motula lub LiquiMoly Raz w samochodzie 1.8T dolałem STP w czarnej butelce i powiem że nie rozpuszcza to do końca osadów bo warstwa wytrąconego węgla oderwała się z przewodów i staneło wszystko w wtryskiwaczach. Osrałem się i już miałem mierzyć kompresle, ale zdejmuje listwę wtryskową a tu (czarne pijawki) w paliwie .