olej do przekładni i do silnika 2t

Ja chyba zrezygnuje z Orlen Platinum 2T.Koci siwym dymem a w
poprzednim to był taki malutki dymek.Jaki polecacie do 30-35zł polej półsyntetyczny?

Na pewno ktoś poleci Castrol. Na bank. Choć ActEvo Scooter był całkiem dobry ale kopcił niemiłosiernie śmierdzącym dymem.

Co do Platinum to nie narzekałem na niego więc skąd te wątpliwości? 2T musi kopcić. Tylko na Shell Advance Ultra nie było dymu na zimno. Możesz kupić Mobil Racing 2T syntetyczny za 39 zł ale półsyntetyk wystarczy. Możesz zdjąć głowicę i ocenić czystość silnika po rozebraniu. W ostateczności wykręć samą świecę, zobacz jak wygląda i dopiero wydawaj sądy o jakości oleju.

Zastanów się czy gaźnik u Ciebie nie wymaga czyszczenia i regulacji.

ja do 2T wlewam orlen semisynthetic 2T za 15 zł i ładnie chodzi,ale jak dodatkowo doleję do pełnego baku jakieś pół korka oleju to skuter jest szybszy minimalnie,czasem dolewam jak chcę mieć turbo:D nie wiem czemu tak jest może jest mniejsze tarcie(?) spotkaliście się z czymś takim ?

może to jest wina zmieszania z innym

Ja też kupiłem ten Semisynthetic - wbrew temu co pisałem wcześniej, kiedyś - uległem wtedy opiniom, a teraz po wyjeżdżeniu tej butelki rozbiorę silnik i sprawdzę jego ogólny stan. Jak będzie zawalony to kupię Platinum, a jak w miarę czysty to zostaję przy Semisynthetic.

Z tym dolewaniem oleju do baku bym uważał, bo dozownik podaje odpowiednią ilość oleju, a nawet trochę za dużo. Jeśli pompa olejowa jest sprawna to po co dolewać? Ja już oglądałem własny silnik oblepiony smołą z dodatkowych ilości oleju i szczerze odradzam takie praktyki.