Nowy zestaw 70ccm - problem z cylindrem (porada)

Lukkassek napisał:

Mam jeszcze takie pytanie,
szukam wydechu bo przy zmianie cylka i tłoka jest to konieczność tym bardziej że to 2T.
Niestety na wydech mam bardzo obkrojony budżet

Szczerze - nie obraź się - ale to będzie lipa. Tani pseudo-sportowy tłumik a Allegro, to będzie kolejny bubel. Natomiast jeżeli do tego cylindra, który kupiłeś zamontujesz wydech z prawdziwego zdarzenia, np. Tecnigas Next- R, to gdy silnik wejdzie na obroty rezonansowe, to prawdopodobnie wszystko pod głowica się rozsypie. Takie półśrodki w przypadku tuningu dwusuwa nie mają sensu. Lepiej dozbierać pieniążki i kupić coś markowego, i pamiętaj, że w 2T tuning zaczyna się zawsze od tłumika (markowego tłumika).

Dzisiaj doszedł nowy cylek, z reklamacji, wygląda znacznie lepiej niż poprzednik więc może coś z tego będzie, a wygląda on tak.

Uploaded with ImageShack.us

J23: nikt nie ma sę za co tu obrażać, poto zadaje pytanie żeby się czegoś dowiedzieć, oraz oczekuje obiektywnej odpowiedzi, właśnie takiej jak Twoja która da trochę do myślenia ;) także wielkie dzięki za chęć pomocy i zaangażowanie.
Tylko teraz nasuwa się na myśl pytanie, czy zmieniać wydech, (sądziłem że trzeba - czy bez zmiany wydechu większa pojemność ma sens? )
i Jak tak to na jaki?
Mówicie że chińczyk odpada, to czy moglibyście wskazać mi jakiś firmowy używany, w tym najniższym przedziale cenowym?
A może ktoś ma jakiś na sprzedaż po okazjonalnej cenie? ale proszę żeby w ewentualnej ofercie nie było "shit`u" który rozsypie się po pierwszym odpaleniu silnika ;)
Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie

dlaczego nie ma sensu? ma ja mam 70 ccm bez wydechu.

nie dusi go? jest poprawa po założeniu 70ccm?

Dlaczego ma dusić? Dlaczego nie miało by być poprawy? przecież to aż 20ccm więcej od 50tki.


J23: nikt nie ma sę za co tu obrażać, poto zadaje pytanie żeby się czegoś dowiedzieć, oraz oczekuje obiektywnej odpowiedzi, właśnie takiej jak Twoja która da trochę do myślenia ;) także wielkie dzięki za chęć pomocy i zaangażowanie.
Tylko teraz nasuwa się na myśl pytanie, czy zmieniać wydech, (sądziłem że trzeba - czy bez zmiany wydechu większa pojemność ma sens? )
i Jak tak to na jaki?
Mówicie że chińczyk odpada, to czy moglibyście wskazać mi jakiś firmowy używany, w tym najniższym przedziale cenowym?
A może ktoś ma jakiś na sprzedaż po okazjonalnej cenie? ale proszę żeby w ewentualnej ofercie nie było "shit`u" który rozsypie się po pierwszym odpaleniu silnika ;)
Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie

Rozumiem że można nie zmieniać ale tak jak napisałem wcześniej chciałbym się dowiedzieć na jaki używany z tych tańszych mógłbym sobie pozwolić. Ma ktoś jakiś pomysł?

Tłumik nic nie dusi tylko zmienia charakterystykę silnika. przy sportowym wydechu na niskich obrotach bedzie bardzo mało mocy za to potem będzie jej niekiedy nadmiar. krótko mówiąc tłumik to tak naprawdę element do regulacji pracy silnika tak samo jak wałek rozrządu w 4T. ktoś powiedział że tuning zaczyna się od tłumika to ten ktoś zapewne ograniczył się jedynie do przecięcia różowego kabelka ale to nie oznacza że jest się znawcą tuningu z wieloletnim doświadczeniem ;) wymiana tłumika w 2T wymaga sporej wiedzy bo bez niej można tylko wyrzucić pieniądze w błoto lub pogorszyć dotychczasowe osiągi.

Lukario napisał:

Tłumik nic nie dusi tylko zmienia charakterystykę silnika. przy sportowym wydechu na niskich obrotach bedzie bardzo mało mocy za to potem będzie jej niekiedy nadmiar. krótko mówiąc tłumik to tak naprawdę element do regulacji pracy silnika tak samo jak wałek rozrządu w 4T.

Zgadza się W dwusuwie jest tak, że dobry zestaw 50 wraz ze sportowym wydechem potrafi wygenerować większe obroty i będzie szybszy od kiepskiej 70. Znane są przypadki, że po zmianie samego cylindra na 70 (z pozostawieniem wydechu) skuter może być nawet wolniejszy od fabrycznej 50-tki. Oczywiście moc 70-tki - przy standardowym tłumiku - w zakresie niskich/średnich obrotów będzie większa, ale korzyścią będzie wtedy nie prędkość, lecz przyspieszenie i łatwość podjazdu pod górki, wiatr, itp.

W przypadku kolegi Lukkassek nie ma pewności, co do jakości tego zestawu 70. Zapewne tłok jest z kiepskiego materiału i będzie puchł, dlatego ja bym nawet odradzał przy pierwszym montażu tego zestawu, typowo sportowy wydech, ponieważ może się ten zestaw 70 po prostu rozsypać przy większych obrotach. Najlepiej byłoby ten zestaw zamontować, dotrzeć i sprawdzić, jak się sprawuje. Jeżeli nie będzie się zacierał, to wtedy można kombinować z innym wydechem.

Będę się jednak trzymał tego, że tuning - przemyślany tuning - w 2T rozpoczyna się od wydechu. Sam większy cylinder da nam moc na średnich obrotach, ale tak na prawdę jego potencjał nie będzie do końca wykorzystany.

jezeli sie v max zmiejszy na 70 ccm to zaden problem go zwiekszyc?

J23 z tym żeby poczekać, dotrzeć i sprawdzić ten cylek z tłokiem masz chyba racje, i moim zdaniem to nie jest zły pomysł, ale czy do tego czasu mogę jeździć na seryjnym wydechu?
Znaczy mówią że polak potrafi latać nawet na drzwiach od stodoły ale chodzi mi o to, czy użytkowanie seryjnego wydechu przy powiększonej pojemności nie będzie negatywnie wpływać na pracę silnika oraz w jakikolwiek inny sposób?

Pozdrawiam.

Lukkassek napisał:

Znaczy mówią że polak potrafi latać nawet na drzwiach od stodoły ale chodzi mi o to, czy użytkowanie seryjnego wydechu przy powiększonej pojemności nie będzie negatywnie wpływać na pracę silnika oraz w jakikolwiek inny sposób?
Pozdrawiam.

Możesz jeździć na seryjnym wydechu. Sprawdź tylko, czy ten wydech sam w sobie nie posiada blokad typu zwężka przy wejściu do cylindra lub tzw. ślepa kiszka. Poza tym zapewne będzie potrzebna wymiana dyszy paliwa na większą. Jeżeli masz dozownik sterowany linką, to przy okazji zmiany cylindra sprawdź ustawienie dozownika (wyreguluj linkę, żeby nie było luzu lub regulując naciąg linki ustaw odpowiednie znaki na dozowniku - zależy od typu dozownika). Przez pierwsze 500 km nie zaszkodzi dolewanie dodatkowo oleju 2T bezpośrednio do baku w ilości 50 ml oleju na 5 litrów paliwa.

Najlepiej niech gaźnik zmieni .


J23 napisał:

Możesz jeździć na seryjnym wydechu. Sprawdź tylko, czy ten wydech sam w sobie nie posiada blokad typu zwężka przy wejściu do cylindra lub tzw. ślepa kiszka. Poza tym zapewne będzie potrzebna wymiana dyszy paliwa na większą. Jeżeli masz dozownik sterowany linką, to przy okazji zmiany cylindra sprawdź ustawienie dozownika (wyreguluj linkę, żeby nie było luzu lub regulując naciąg linki ustaw odpowiednie znaki na dozowniku - zależy od typu dozownika). Przez pierwsze 500 km nie zaszkodzi dolewanie dodatkowo oleju 2T bezpośrednio do baku w ilości 50 ml oleju na 5 litrów paliwa.

Aha, dzięki wielkie za poradę.
Cylek i tłok już założony. Dozownik mam na linkę, wyreguluje tylko żeby luzu nie było bo mam taki standardowy na sprężynkę.
50ml oleju na 5l paliwa ma się rozumieć oprócz normalnego oleju który znajduje się w zbiorniku prawda?
Wydech chyba nie posiada zwężek z tego co widziałem, ale czy robić coś z tym bocznym obiegiem, zawirowywazcem spalin czy jak to tam zwał?
Jeśli chodzi o dysze to ma to być jakiś konkretny rozmiar do 70ccm, czy może wystarczy 0.80?

Dzięki wielkie i pozdrawiam ;)

Witam wrócę troszkę do początku co do cylindra to się nawet nie zastanawiaj tylko odsyłaj go z powrotem z taką wadą fabryczną głupotą było by go zakładać, skoro jest taki ubytek to nie mamy pewności czy nie ma mikro szczeliny.Gołym okiem tego nie zobaczysz ale jak się porządnie zagrzeje to wtedy mogą być problemy. Na zakupie cylindra nie powinieneś oszczędzać. Co do tłumika to ja bym się wstrzymał z doświadczenia wiem że nie zawsze koniecznością jest wymiana tłumika niekiedy wystarczy go przerobić lecz do tego jest potrzebna spawarka. Więcej informacji możesz otrzymać od chłopaków z www.samotnewilki.cba.pl
polecam Dzokej

Cylinder dostałem drugi, przyjechał dwa dni później, jego zdjęcie jest kilka postów wyżej, wyglądał zdecydowanie lepiej więc go założyłem już wczoraj.
Co do tłumika to masz racje żeby poczekać, ale i może spróbuje go przerobić, zobaczymy.
Dzięki wielkie za link ;)

Pozdrawiam ;)

tanim kosztem proponuje poszukaj wydechu z hondy MTX lub MBX silniki w zasadzie te same 70cm tyle ze to biegowi mt to enduro a mb to turystyk
z lat 80 moze dostanieszz tanio taka urzywke a osiagi byly fenomenalne nie bylo problemu 110 wycisnac-dopasowac kolanko do kolanka to chyba juz pikus i zmajstrowac ksztalt calosci zeby pasowalo do SKUTERA

Dobry plan, dzięki wielkie ;)