Nowe przepisy 2016 - auto. włącznik świateł

Gratulacje... :-) Ale kłopot mógł być.

Promocja to bedzie po nowym roku jak dealer bedzie sprzedawał te już zarejestrowane pojazdy :).

Myślisz, że dużo tego towaru zostało porejestrowanego...? Przecież to spore koszty dla sprzedawców... Pewnie, że mniejsze niż posiadanie na magazynie czegoś, co można ewentualnie na części sprzedać, ale jednak... Ciekawe ilu zostało z ręką w nocniku...
Oglądam dokument od Dziadka, ale czytać, to mi się tego nie chce... :-(

Promocje to będą jak nie zdążą zarej.

No... tylko co z tym potem zrobić?

Wombat napisał:
Promocja to będzie po nowym roku, jak dealer będzie sprzedawał te, zarejestrowane już pojazdy :).

Życie każdego dilera zależy od humoru importera. Zarejestrowane mogą być nawet całkiem na czasie, jak importer będzie miał taki kaprys i nową partię ze wspomnianymi wyżej nowymi wymogami homologacyjnymi, przykładowo zamówi sobie w kwietniu roku następnego. Bo tak.
Statek z różnymi kontenerami z Chin jednak płynie jakiś czas, a jak kolejna wiosna przyjdzie, może się okazać, że nowy towar jeszcze nie dotarł, a po starym to już nawet magazynów nie ma co zamiatać, bo wszystko zeszło niemal na pniu.
Marketingu nikogo z was nie będę uczył, ale jeżeli każdy kij ma zawsze dwa końce, to albo sprzedający trzyma w szachu kupującego, albo jednak jest odwrotnie.

Albo raczej AKURAT (w sensie: tym razem, teraz, do czasu) jest odwrotnie, Dziadku :-)

Panowie,

No ale ponawiam pytanie @Zulus - co z tym potem zrobić?
I co z tego, że będą promocje na ten sprzęt nieporejestrowany, skoro nie będzie się go dało zarejestrować?

Chcę kupić właśnie kymco agility city 125 z 2015 r. - pytałem paru sprzedawców o to czy ten model ma auto światła (choć jestem raczej pewien, że nie, bo z tego co widziałem ma ustawienie "0" przy przełączniku świateł.
I jeden odpisał, że ten model jest dostepny z auto. włącznikiem świateł i nie ma problemu z rejestr. a drugi, że ten model nie ma takiej opcji i że: "Zgodnie z obecnymi przepisami czekamy na aktualizację dokumentów producenta - Kymco. Nie będzie wtedy problemu z zarejestrowaniem pojazdu."

Ktoś mi pls podpowie co mam mysleć i robić :)?

Raczej nikt z nas. Motorland musi chyba zdobyć homologację (nową, albo jakoś aktualizować) i może są w stanie przystosować starsze wersje do nowych wymogów. Mają ci sprzedać sprzęt, który będzie dopuszczony do ruchu (możliwe będzie zarejestrowanie) i tyle.

Romet z marca 2015 (wtedy zostal przywieziony do Polski) - pierwsza rejestracja teraz - bez problemowo (nie ma automatycznego włączania świateł mijania).

Brawo TY. ;-)))
^
Przeciągłeś termin rejestracji na rok kolejny, a jednak się tobie udało. ;-)
*
Wisisz zatem jaką ^krowę^ (taką o pojemności całych 0,75 l), naczelnikowi... Wydziału Komunikacji.
Jaki urząd, takie są w nim procedury i wypada się ku nim zastosować. ;D

Rysio_Misio

Ja w sumie to doprecyzuje :)
Na fakturze jest, że pojazd przypłynął i stanął w kraju w 03.2015 :) a więc nie końcówka serii - a faktura z 03.2016

W urzędzie nikt się nawet nie zastanawiał nad tym poza "dziwne, od marca w kraju i niezarejestrowany" - ale machnęli ręką i poszło bez bólu :)