Niezawodny Motorower stylizowany na Motor. Jaki wybrać ?

Ogólnie plastiki nie są najmocniejszą stroną - podobno Leone jest dobrze wykonane, a co za tym idzie jego cena jest wyższa. Ale wszystkie bazują na doskonałym silniku 139FMB który jest trwały, niezawodny i bardzo oszczędny. Tak więc po okresie docierania można wsiąść pojechać 100km od domu i wiadomo że się wróci bez problemu, pod warunkiem że będziemy jechać normalnym tempem bez manetki na full.

Silnik jest niezawodny, ale czasem lubi coś elektrycznego siąść. Wszystko zależy od użytkowania. Jeśli będziesz dla niego dobry to i on bedzie dla ciebie dobry. Niskie spalanie to pewniak. W końcu 4t. Zadowoli się 3 l na "setkę" przy dość ostrej jeździe. Jeśli będziesz jeździł oszczędnie to zejdziesz nawet do mniej niż 2 l. Kolega który pisał wyżej ma Zippa Salmo i z tego co pamiętam w którymś poście pisał że zszedł do 1,70 l (Michalk001, jeśli coś przekłamałem to proszę mnie popraw :)). Leone jest nieco lepiej wykonany, ale jest trochę droższy od pozostałych. Wszystko w twoich łapkach.

1,70 to był max przy przeciąganiu na każdym biegu. W trasie było 1,09. :-D
http://www.youtube.com/watch?v=PGMjQBUAMWY
Wszystko jest kwestią doboru przełożeń i stylu jazdy.

super wyprawa Michalk001 :)

wracając do tematu :)
a co sądzicie o Romecie Zetka 50 i tanim Romet WS 50?
podobno są niezawodne i bardzo tanie w eksploatacji!?
oba są poniżej kosztów, które zakładałem na początku ale czy warto im się przyjrzeć bliżej czy od razu sobie odpuścić i pomyśleć nad wcześniej wymienionymi :
Zipp Pro 50, Romet RR 50, Leone (Keeway) RK 50, Junak 901 Sport

Oczywiście, że warto, tak jak już mówiłem ten sam silnik, jedynie plastików mniej ;) Moim zdaniem nie warto się pakować w te co wymieniłeś tj. pro 50, rr 50, rk 50, czy junaka, bo nie posiadają nic lepszego od ws 50, czy też zetki ;)
Jeśli miałbym wybierać pomiędzy tymi, to wybrałbym to, co jest najtańsze, czyli w tym wypadku ws50. No i ten romecik wcale nie ma takich złych opinii, jeśli będziesz szanował to posłuży ;)

No i zostaje Ci 1500zł na dobry kask, kurtkę motocyklową i jakiś kufer na motorek. :-) Madi właśnie kupił Routera WS50 i z jego pierwszych spostrzeżeń wynika że to naprawdę fajny sprzęt.

czyli według Was wybrać jeden z najtańszych modeli na rynku Romet ws 50?

Pewnie - mniej plastików = mniejsze problemy. Silnik jest tak samo dobry jak w tych droższych, a dodatkowo nie jest obudowany plastikami dzięki czemu wszędzie jest łatwy dostęp. Tak jak pisałem pozostałą kasę wydaj na dobry kask z blendą, kurtkę motocyklową dla bezpieczeństwa i kuferek żebyś mógł jakieś zakupy zabrać w drodze do domu. Bierz czerwonego i ciesz się jazdą.
http://allegro.pl/motorower-romet-router-ws-50-2012-gratisy-i3004294695.html

czyli tak jak piszecie wybrać ws 50!
a teraz pytanie jak prawidłowo dotrzeć motorower/skuter ?
by posłużył mi jak najdłużej!

Jeździj spokojnie nie przekraczając 6000 obrotów na minutę, staraj się jeździć na różnych obrotach. Często zamiast hamulców staraj się hamować silnikiem - to bardzo dobrze wpływa na docieraną jednostkę. Po 30km przebiegu wymień olej na półsyntetyczny, a po 300km na syntetyczny. Później po 2000, 4000 i tak dalej co 2000km.

Michalik001 thx za informacje tak tez zrobię !

Nadal mam dylemat! :(
Nie wiem czy wybrać Routera WS50 czy Rometa Zetka 50? Ceny są bardzo zbliżone a jak wasze opinie ?!

Router WS50 z tego co czytałem ma lepsze opinie i to jednak jest sprawdzony 139fmb(w zetce jest pionowy cylek...). Ws50 jest tańższy i prawie nie do zajechania(jak się dba, to się ma...).

Pozdrawiam

W Zetce jest pionowy cylinder a w Ws 50 poziomy.

Bierz WSa, będzie nas dwóch posiadaczy takich maszyn :-). Ide sie swoim właśnie przejechać.

madi a ile już przejechałeś swoim WS50 ?
czy coś poważnego się działo z nim ?
jakieś naprawy ?

Ten silnik jest niezawodny. Ja po 14288km wymieniłem tylko łańcuszek rozrządu z kółkiem napinacza bo już zaczynał stukać (koszt 40zł) i silnik znów pracuje jak nowy. Ale oczywiście pilnuję przeglądów i regulacji (we własnym zakresie) i używam najlepszych olejów i paliw. Weź WS50 z poziomym cylindrem - części są o wiele łatwiej dostępne niż do pionowych i są bardzo tanie. Madi na razie ma tylko ponad 200km - tak więc dopiero oswaja się z maszyną. :-) Zobacz jak pracuje mój silnik po wymianie łańcuszka i jeździe próbnej, aż nie chce się go gasić. :-D
http://www.youtube.com/watch?v=b_y-Smyq-xo

peep przejechałem jak dotąd 218 km, czyli bardzo niewiele. Przekręciłem go raz na czwórce do 9 tys rpm, na liczniku było wtedy 80 km/h, w rzeczywistości pewnie góra 70. Mam zamiar w niedalekiej przyszłości zmienić zębatkę zdawczą na 17z.

a gdzie najlepiej kupić taki motorower ?
na allegro, sklepie internetowym czy sklepie stacjonarnym ?
może macie jakieś sprawdzone źródła w internecie ?