nie wymienilem karty (18lat)

Nie zadbalem bo o tym nie wiedzialem, nie kazdy chyba codziennie siedzi i czyta co sie zmienia w prawie prawda? Do WK planuje sie wybrac pod koniec tygodnia

a zakladaja ze nie wymienia mi na AM to rozumiem ze bede musial zdawac egzamin platny na te prawo jazdy AM tak ?

dokładnie tak, jednak i z tym będą problemy.

Skoro masz 18 lat to jedno zasadnicze pytanie: Masz prawo jazdy kat. B? Bo nawet jeśli nie masz karty, ani prawka AM to możesz jeździć motorowerem jeżeli posiadasz prawo jazdy jakiejkolwiek innej kategorii.

w takim razie jak już będzie robił kursy to po co na AM, skoro może od razu na A2?

prawa jazdy kat B jeszcze nie mam ;)
jednakze w tym tygodniu wybieram sie do WK jesli powiedza ze nie wymienia to bede jezdzil dalej na karcie z nadzieja ze w razie czego dostane tylko pouczenie.

kogo zlapala policja ? Hmm ja wiem mnie do kontroli ;) lecz mnie ten przepis nie obowiazuje mam juz dawnooooooo ukonczone 18 lat ech to byly czasy jest co wspominac !
Do rzeczy mialem kontrole drogowa poprsoili o dowud osobisty i zapytalem z ciekawosci jak to jest z prawkiem na skuter policjant powiedzial tak ustawa nie weszla bo sie nie dogadali do konca i nie ma o czym rozmawiac . Kontrola przebiegla pomyslnie dmuchajac w balonik dziekuje dowidzenia szerokiej drogi !

Tyle lat na karku, a ortografii nie zna... Wstyd. Jeden policjant jest bardziej przeszkolony, drugi mniej, co innego jakby małolat jechał bez uprawnień.