Motorower do jazdy do pracy

Z tymi podobieństwami cylindrów to racja. U mnie w seryjną 200tkę był wsadzony cylinder 250 (z bliźniaczego modelu) i zupełnie nic nie było widać. Dopiero po demontażu się okazało, co jest faktycznie założone. Uprzedzam twoje pytanie - demontaż nie miał nic wspólnego z przeglądem, to była moja prywatna inicjatywa.

Co do 50tek to bardzo ładnie wygląda moim zdaniem ten Romet stylizowany na cafe racera (aczkolwiek ciężko mi się wypowiadać co do jego jakości wykonania/spasowania - podejrzewam, że nie odstaje od reszty ofert w tej cenie).
http://www.jednoslady.sklep.pl/p1063,romet-ogar-caffe-50-2015.html

Stylówka zbliżona do bardzo ładnego, kultowego klasycznego motocykla Triumph’a czyli Bonneville.
A mnie najbardziej podoba się wersja T100 z 2008r. W T100 zastosowano 19 calowe koło przednie co dodaje niezłego pazura :slight_smile:
Bonneville T100

t100 to bajka i to ze ogar do niego podobny tez mnie kusi:)

Jeszcze dziś byłem w salonie i zakupuję

Junak 904 - 2016 z przeróbką na 80ccm z gwarancją

Myślę, że to dobry wybór

No i spoko, dopilnuj tylko żeby był dobrze poskręcany itd
Linia całkiem przyjemna, aktualnie takie są trendy w nakedach (pomijając cafe racery). Zobacz jak podobne są do siebie Junad 904 i CB125F

junak 904

Dałeś wersję 125cc :wink:

I super, fajny sprzęt z ciekawym designem. :slight_smile: Teraz tylko dotrzyj go delikatnie, nie żałuj na dobry olej syntetyczny i dobre paliwo. I będzie Ci służył lata.

Dobra to teraz kilka dziwnych pytań: Zalewać pb 98??? po ilu kilometrach wymienić olej po dotarciu??? pierwsze 30km nie przekraczać 5k obrotów. Jakie jeszcze rady???

Lej 95 bo 98 poza wyższą ceną nic Ci nie da w tak małym silniczku - aby tylko paliwo było lane na dobrej stacji i dobrej jakości. Pierwszy olej wymień po 30km, gdyż wtedy jest najwięcej opiłków z docieranego na samym początku silnika. Kup dobry olej - Ja używam Castrol Power 1 Racing 10W40 i jest to doskonały olej co udowodnił w trakcie 320km trasy w temperaturze otoczenia dochodzącej do 28 stopni. Zero problemów.
Aha, może to dziwnie zabrzmi ale olej gwarancję i wymieniaj olej sam. Ja tylko raz pojechałem na wymianę oleju i jak skasowali za to 230 złotych to podziękowałem. Kupuję sam Castrola za 45 złotych i wymiana to 10 minut i pewność że w silniku jest dokładnie to co wlałeś. Ja przejechałem już ponad 48000km przez 7 lat i sam go sobie serwisuję - wymiana zużytych części, żarówek, regulacja zaworów i czyszczenie filtra powietrza to wszystko co robię - i tylko jedna awaria po której prowadziłem sprzęt do domu. (1km.) I to nawet nie awaria tylko podparcie zaworu przez kawałek gumy który zassał silnik. I to wszystko. Silniczek jest wdzięczny w obsłudze i niezwykle trwały, o ile oczywiście o niego dbamy. A co do docierania to jeździj delikatnie stopniowo odkręcając manetkę gazu. Nie przekraczaj 5000 obrotów i często puszczaj gaz hamując silnikiem - to bardzo korzystnie wpływa na docierany silnik, ponieważ podciśnienie wyciąga wtedy opiłki z komory spalania.

Dzięki za rady Kolego.

Jeszcze jeden temat do obgadania - Modułu zapłonu junaka czy opłaca się kupić do odblokowania obrotów??? Jaki proponujecie>>??

Najpierw zobacz jaki masz moduł (wtyczka), a potem kup taki który pasuje. Warto kupić, przede wszystkim na odblokowanym odpala łatwiej, no i te obroty nie są ograniczone. Warto też zmienić przednią zębatkę na większą o 2-3 zęby. Biegi się wydłużą, i będzie jechał ekonomiczniej na mniejszych obrotach.

Jestem gorszy niż moja kobita!!! Poszedłem do salonu z nastawieniem na Junaka a wyszedłem z Romet ZXT 50 - po prostu sprzedawca mnie tak zakręcił, że się skusiłem. Serwis mam 500m od domu to duży +

Jestem zauroczony Romecikiem dziś dziewicza jazda była. Czekam na cieplejsze dni i dam znać z moich wrażeń z jazdy.

Panowie pierwszy problem. Mam luźną wajchę od dźwigni zmiany biegów. 1 wchodzi normalnie czasami męczę się aby wbić 2 nie chce zaskoczyć. Na tej dźwigni są 2 śruby regulujące, czy już ktoś z was bawił się tymi śrubami aby zniwelować luz>>?? Jak je wyregulować

ta śruba rzymska z 2 nakrętkami jest od czegoś innego
https://www.youtube.com/watch?v=D1nn2C_wztg

Udało się wyregulować, teraz biegi wchodzą miodzio:P