Motorower Dla 14latka (Lekki i wytrzymały) Do 4000tyś max

rkos napisał:

Junaka? :)
PS. Też Cię szanuję, lecz uważam że ktoś ktoś poleca komuś motor za 4300zł, który jest niewypałem jest nieco dziwny.
W tych pieniądzach wolałbym skuter marki Kymco jak już miałoby to być koniecznie NOWE. Kupowanie nowego chińczyka z salonu to głupota bo za rok tracisz na nim 50%..

,,Tylko nie wiem czy budżet nie zejdzie do 3000 tyś ;/ a może polecicie coś dobrego nie tak bardzo wyglądającego na scigacza jak np: Batron Sprint, Zipp pro 50, Zipp x-race "

Za 3000 tyś. Kymco albo Junak ???

Nie powiedział czy na pewno.

Zippa też nie kupisz za 3000 zł...

Fakt. Może Router Bassa (jeżeli budżet nie przekroczy 3000 tyś) ???

Bez przesady on ma 3tysiące, a Ty mu polecasz nówke za 1500zł? :P
Chłoopie :D

@Autor, myślisz o czymś markowym (Yamaha, Aprila) czy raczej coś chińskiego, tak na próbę, żeby się nauczyć zmieniać biegi, zobaczyć jak to jest mieć motorower z biegami a kiedyś w przyszłości, kupić sobie coś porządnego?

matol1798 napisał:

Fakt. Może Router Bassa (jeżeli budżet nie przekroczy 3000 tyś) ???

Pomyliłem się :-)
Chodziło mi o Routera WS 50

rogalczyk napisał:

@Autor, myślisz o czymś markowym (Yamaha, Aprila) czy raczej coś chińskiego, tak na próbę, żeby się nauczyć zmieniać biegi, zobaczyć jak to jest mieć motorower z biegami a kiedyś w przyszłości, kupić sobie coś porządnego?

Może to być coś markowego ale boje się kupywać z allegro ponieważ jak go przetestuje jak biegow nie umiem? A nie chce tez by to wygladalo jak scigacz... cos jak zipp pro 50 lub barton sprint lub barton tzr.

Musisz konkretnie określić budżet. Bo jak do 3000 tyś to Router WS 50 ( ale raczej średnio podobny do ścigacza). Jak ze 4 tyś to jakiś Junak albo jak się uprzesz to Pro 50 ale tak jak pisze rkos , to nie jest jakiś super sprzęt.

Ale Zipp Pro 50 wygląda jak ścigacz...

patryk2266 napisał:

Ale Zipp Pro 50 wygląda jak ścigacz...

No tak ale jeździ jak Ogar

Wyprzedzić małym skuterem takiego ścigacza, bezcenne :)

Mnie na TZR wyprzedzają, bo jej nie katuje na czerwonym polu ;). Jak jakiś skterzysta chce się już naprawde ścigać to wkręcam go na czerwone pole i przyśpiesza pięknie ;D. Nie ma szans żaden skuter 50 ccm.

A kiedyś, jeśli Ci się spodoba jazda na motocyklu będziesz kupował coś mocniejszego? Bo jeśli tak, to żeby się nauczyć, na początek to polecam ci Rometa Ogara 900, bo jak coś w markówce rozpierniczysz to serwis troche kosztuje, a Ogarek chinol, i w każdym warsztaciku są do niego części. Ale to już twój wybór.

rogalczyk napisał:

A kiedyś, jeśli Ci się spodoba jazda na motocyklu będziesz kupował coś mocniejszego? Bo jeśli tak, to żeby się nauczyć, na początek to polecam ci Rometa Ogara 900, bo jak coś w markówce rozpierniczysz to serwis troche kosztuje, a Ogarek chinol, i w każdym warsztaciku są do niego części. Ale to już twój wybór.

Ja bym na to nie wsiadł, to wygląda jak taczka.

Nieprzesadzaj, ważne że jeździ, nie?

Ja dołączę się celem piętnowania młodzieży, a tu dokładnie autora tematu.
„..mam teraz skuter.. przesiadł bym się na motorower…szukam skutera”
To przepraszam masz motocykl w budzie skutera ale chcesz motorower bo masz tylko kartę i szukasz motoroweru skutera? Czy może mając kartę nie znasz przepisów i nie wiesz co to motorower? Ponadto młody człowieku do 4 mln („4000tyś”) zł znajdziesz każde cacko i nie pisze się tyś tylko tys., no i te „urzywane” boże co za młodzież.

a może LONGJIA LJ50QT-4 ? jeżeli cie interesuje wiem gdzie jest na sprzedaż .!

Ja polecam kupić Routera WS 50 i do tego cylinder 72 cm3 jak Ci się spodoba. Kolega ma i jak na razie jest nie zawodny. Na biegach trudno się nie jeździ, mało gazu i puszczasz sprzęgło do połowy i powoli podczas rozpoczynania jazdy puszczasz do końca, ale nie od razu. Do Routera części są tanie i ogólnodostępne. Jedynie może pływak nie działać, ale to rzadkość. Wymiana darmowa, w ramach gwarancji. Jeździłem na nim z przodu i z tyłu, mogę powiedzieć, że jest wygodny i pali bardzo mało, chociaż może troszkę z tym bardzo przesadzam ;) Pali ze 2l/100km, a zbiornik według książki ma 15l, w rzeczywistości 13-14l. Ogólnie polecam, bo wielkością to 125 cm3. Waży troszkę ponad 100 kg. Jedynie nie polecam Zetki 50. Mała, z blokadami i pracuje jak odkurzacz. Jeśli jeszcze chcesz coś wiedzieć to pisz tutaj ;)

Ja bym Ci polecił Ferro 901 fajny motorek idzie jak burza po ściagnięciu blokad 75km/h bez większego problemu leci waży ok 120 kg więc nie bedziesz miał problemu z jego opanowaniem

Nie bież raczej ścigaczów pięćdziesiątek, bo to zanim ruszy to się zapierdzi, nie wiem jak z crosami, ale wydaje mi się że z nimi jest to samo ;)