Masz problem z gaźnikem - zajrzyj!!

A jaka jest kompresja, i jak sprawdźiłeś moduł?

Nie bulwersuj się to spróbujemy Ci pomóc - proste…

Narazie próbujemy dociec jak skuter 2 suwowy z przebiegiem 97k może mieć dobrą kompresję - co z tą fotką licznika ? :slight_smile:

Nie pierdzielcie. Skuter jest 70ccm .Przez cayly zywot juz mogl mieć 15 cylków

Wino napisał:

.Przez cayly zywot juz mogl mieć 15 cylków



Chiński skuter ?

Tam prócz cylka, padło by wszystko po takim przebiegu , wał, łożyska sprzęgło pasek , rolki, przełozenia, To by trzeba było silnik od początku składać na nowo, albo nowy kupić a domyślam się że owy user tego nie robił, dajmy se spokuj z tym człowiek, z takim podejsciem nie wniesię na to forum nic sensownego ani z niego nic nie wyniesię :)

kolajazda, dla mnie to ty jesteś dziecko, w dupie byłeś i gówno widziałes
nie pisz na forach taki herezji bo ci nitk nie pomoże, no ewentualnie znam jedno forum, gdzie polecą ci cofnąć licznik i wada też się "cofnie" :) Albo polecą ci naklejki mocy +5% do szybkosći :)

wrona, wtf?


A zapłon się nie przestawił? Możesz załatwić od kogoś 100% sprawny modół?

powiem jeszcze raz. mam iskre,paliwo dochodzi,gaźnik przeczyszczony,membrana pod gaźnikiem nie przepuszcza,wydech calkowicie czysty. klin caly. wymienilem elektrozawor bo myslalem ze to będzie przyczyna,modul sprawdzony u elektryka twierdzi ze sprawny ale na moje cos mi tu nie gra z nim bo elektrozawor powinien się grzac przy odpalaniu a on nic. ustawilem impulsator na magnecie na 0.15mm nowa swieca i przewod. sprawdzalem prady miernikiem na kablu i w fajce i jest ok. probowalem odpalic ze startera z rozrusznika a nawet z wiertarki i jak mowilem jest iskra paliwo bylo nawet w tlumniku. szukam tu na forum osobe ktora miala przypadek taki jak ja z swoja maszyna albo kogos kto ma pojecie co moze dolegac mojemu skuterówi. bede wdzieczny za pomoc,mam jeszcze kilka podejrzen ale na razie nie chce podpowiadac, moze znajdzie się ktos na forum kto mysli jak ja. pozdrawiam wszystkich.

[ Dodano: 08-01-2012, 11:17 ]
zapomniałem dodac… sprawdźilem cala instalacje przeciscilem wszystkie polaczenia wszystko sprawne sprawdzane wielokrotnie probnikami i miernikami…

kolajazda napisał:

modul sprawdzony u elektryka twierdzi ze sprawny ale na moje cos mi tu nie gra


to pożycz od kogoś modul i sprawdź, to jest silnik 2t więc przypuszczam że to to samo co w keewayach czyli podróba minarelli, ale skoro iskra jest to raczej moduł nie ma nic do rzeczy.

Wszystko elegandzko sprawdźiłeś, domyślam się że do cylka też zaglądałeś, i jeżeli jest ok to może poprostu uszczelniacz wydymało.

kolajazda napisał:

wymienilem elektrozawor bo myslalem ze to będzie przyczyna


masz na myśli ssanie ?

nie mam na mysli ssania bo paliwo tryska jak glupie przy odpalaniu tylko nie podoba mi się elektrozawor bo nie grzeje a z tego co wiem powinien… o jakim uszczelniaczu mysliszł?

[ Dodano: 08-01-2012, 11:45 ]
tak to jest podroba minarelli, i o modole mysle tak samo jak ty ale w takim razie powiedz mi dlaczego elektrozawor który jest nowy nie reaguje na start powinien byc cieply po wielokrotnej probie odpalenia mialem go wykreconego i podczas odpalania obserwowalem go a on w ogóle nie drgnął. modoł jest niby sprawny bo jest iskra ale steruje tez elektrozaworem…

[ Dodano: 08-01-2012, 11:46 ]
i co tu jest nie taką?

[ Dodano: 08-01-2012, 11:48 ]
ktos mi podpowiedzial ze przyczyna moze byc slaba masa. mialem podlaczyc kabel od minusa aka do silnika. czy to moze byc przyczyna??

Po pierwsze edytuj posty a nie PPP , naszczęscie od niedawna u nas jest tak zrobione że większosci przypadków posty same się zcalają :slight_smile:

kolajazda napisał:

nie mam na mysli ssania bo paliwo tryska jak glupie przy odpalaniu tylko nie podoba mi się elektrozawor



nie możemy się zrozumieć widzę, jedyny elektro zawór jaki istnieje w skuterze 2t, a przynajmniej o jakim mi wiadomo to własnie ssanie. A czy powinien się nagrzewać to szczerze powiedziawszy nie wiem, jestem przeciwnikiem ssania elektrycznego, i nwet gdyby szlak je trafił to skuter powinien odpalać, bo ssanie jest włączone cały czas i dopiero po uruchomieniu silnika się wyłącza. (chyba że zdarzy się tak że się zawiesi na pozycji off).

kolajazda napisał:

ktos mi podpowiedzial ze przyczyna moze byc slaba masa.



Jak iskra jest mocna to nie, swieca rozumiem nie ma przebić ?

rozumiemy się.elektrozawor który domyka ssanie po rozgrzaniu masz racje z ssaniem ktore jest caly czas otwarte. swieca jest nowa nie ma przebic ani nigdzie w instalacji nie ma przebic…

[ Dodano: 08-01-2012, 12:06 ]
mowiles cos o uszczelniaczu. co miales na mysliż?

uszczelniacze na wale za wariatorem i za magnetem jest po jednym uszczelniaczu, mogło go wydmuchać,
owe nie są drogie go moze 5 zł sztuka ale do wymiany trzeba rozebrać cały silnik

no to ja mam dla was orzech

sr jakos tam byle jak chodziła , tzn wkrecała się itp itd , ale nie miała wolnych nie reagowała na srubke czyli regulacja itd, ale wpierw postanowiłem wyczyścić gazior, ogólnie nie było źle po za kanałem od ssania ( luźne było) w którym było błoto…

wszystko wychuchane , i chuuj nie odpala, na początku zero rekacji (komora pływakowa pusta) potem jak się zapełniła to czasem cos złapie ale od razu gaśnie…

o jescze pytanie do gaźnika idą dwa kabelki , na chuj one ?? jedna wtyczka płaska druga okrągła nasadka…

Sr dupnełaż :stuck_out_tongue:

Problemy z zasilaniem?

wrona napisał:

o jescze pytanie do gaźnika idą dwa kabelki , na wacuś one ?? jedna wtyczka płaska druga okrągła nasadka…



Czyżby elektryczne ssanie?

ssanie wygląda jak kazde inne, tzn takie smo jak w PHVA i ono jest elektryczne, ale próćz dwóch kabli któe idą do ssania do gaźnika idą jescze inne dwa kabelki …

wrona napisał:

próćz dwóch kabli któe idą do ssania do gaźnika idą jescze inne dwa kabelki ..



Termostat nie podłączony? Wtedy ssanie nie działa i skuter nie pali...

to jest wtrysk ta ?

bo ja wiem… termostatu wgl nie ruszłem tyle cos gaźnik …
jutro sciągne filtr zatkam ręka gaźnik i zobaczymy , może cos ze ssaniem …

tylko kopałki nie mam a aku siadło , do tego nie mam prostownika

wsadziłem aku do boostera, poładowało się mzoe z 10 minut , i wystarczyło na 2 zakerecenia rozrusznikiem i chuuj

Jeżeli jest gaźnik to wtrysku być chyba nie może.

Kowal napisał:

Jeżeli jest gaźnik to wtrysku być chyba nie może.


No raczej logiczne :)

Kowal napisał:

Jeżeli jest gaźnik to wtrysku być chyba nie może.


no o tym nie każdy wie ;)