LONGJIA pomoc w doborze gaźnika

Nie kupuje blokady bo mam pneumat elektryczny i 50 m przedłużacz tak że z 4 piętra ciągnę do garażu pod blok :slight_smile: no moduł odblokowany za 56 zł. To może włożę 65 cc ? tak aby mi się moc zrównała w 2t z tamtą z 4t

A jeszcze jedno jakie nr klucza tam jest na wał i na dzwon bo musze dokupić nasadki.

Jaki przeciwatalerz polecisz bo tam jest 13 mm

młotofors racing ci styknie

Motofors racing ale co to jest przeciwtalerz gaźnik cylinder bo nie wiem do czego nawiązałeś :frowning: ku… jaki ten cylek w końcu wstawić :frowning:

talerz motoforce, kopie gaźników dellorto od MF mają słabą opinie - podobno się rozpadają i ciężko jest na nich wyregulowac lub nie trzymają regulacji.
na wale jest 17 - przynajmniej u mnie.

Ja na samym początku - od razu przy wyjeździe z salonu - miałem chińską 70cm. Potem ją miałem w ręku i ta chińska 70cm wymiarowo była taka jak Streetrace 70 lub malossi sport. Chińska 70cm miała odsłonięte pełne okno wydechowe…itd (bo w airsalu 70 było go pół)

a w Streetrace 70 jest całe

ale mimo wszystko Airsal zabiał osiągami tą chińską 70 a jeszcze bardziej zabijał ją Streetrace70/MalossiSport70.
Taka chińska 70 to ciut lepsze osiągi niż seria 50. Ale za to seryjny chiński wał nie zgłaszał żadnego sprzeciwu i nawet fabryczny wydech mu nie przeszkadzał. Powerforce jest chinolem. PODOBNO ma deklarowane moce tak jak jego markowi odpowiednicy. Ale to wtedy gorzej dla ciebie.
To jest tak że jak chcesz osiągów to cylinder. Mocny cylinder. Ale potem są konsekwencje - chcesz żeby to się kręciło to sztywniejszy wał jest potrzebny z lepszymi łozyskami bo większe siły działają. U mnie jeszcze zostały powiększone kanałki olejowe przez które zalewane są łożyska. Chcesz ta moc dobrze wykorzystać - to lepszy wariator. Chcesz to przenieść na koło to dobry pasek i lepsze sprzęgło. nie chcesz żeby po 20 min. jazdy sprzęgło się ślizgało - to lepszy dzwon…itd. Nie chcesz go dławić to lepszy wydech a jak go chcesz zasilić to 19mm gaźnik i spalanie w górę…

U mnie było tak (deklarowane fabryczne spalanie 4.2L:
Chińska 70cm 12mm gaźnik (zdychający od nowości cylinder) - 3,5L
Chińśka 50cm (oryginał) 12mm gaźnik - 3,7L
Airsal 70 12mm gaźnik - 3,93L
Streetrace 70 19mm gaźnik (ale przytarty)- 6,17L
Streetrace 70 19mm gaźnik - 5,9L
po tej regulacji co widziałes filmik już było 6,3-7L

kupię chinola 65 cc powinno mi wystarczyć i może wału nie zajade tylko jaką mu dać dysze ? wał masz 17 mm ? wtf.