Longjia 125 cm 4T - bezpiecznik się ciągle pali.

OK, Kinga, to do następnego wpisu tutaj. :D
Słonka na niebie dla Ciebie i trzymaj się dzielnie. :D

P.S. Nie taki znowu Chinol straszny, hej. ;P

Witaj Chinol:-)
No i wszystko wiadomo.Jade dzisiaj odebrac skuter,dzwonilam wczoraj do goscia i przyczyna palenia bezpiecznika bylo zwarcie kabla od stopu gdzies pod kierownica go przycielo i przy kazdyn lekkim skrecie w lewo i wlaczeniu hamulca palilo bezpiecznik:)))Czyli blachostka ale mowil ze bez miernika nie szloby do tego dojsc tzn chyba ze z lupa :)))
Pozdrawiam Cie serdecznie;-)

Cześć Kinga. :D
Jak tam dalej sprawy stoją z Twoją 125-ką?
Doszło do normalności już to wszystko?
Jak tam wrażenia z użytkowania... tego angielskiego pewnie Chinola. ;P

Podziel się tutaj swoimi zdjęciami, podziel się swoimi wrażeniami z użytkowania, warto było w to zainwestować swoje pieniążki? E tam, zupełnie nie warto było, kruca, karba fa, no fa, etc. :D

Nie zapominaj tam jednak... o swoim Chinolu. :D

Małych tam problemów z Chinolem życzę, w sensie, że z takim to zawsze powinno być z górki, hej. :-)

Słonecznej niedzieli. :D

Obiecne fotki ;)

http://zapodaj.net/c92e52d99e835.jpg.html

http://zapodaj.net/11d975b865dbc.jpg.html

http://zapodaj.net/cebcd567e3d35.jpg.html

http://zapodaj.net/ecc51e879e1b8.jpg.html

http://zapodaj.net/c5fb8f3c4e351.jpg.html

Pytales chinol o wrazenia... hmmm jakos wydaje mi sie po tej naprawie, inspekcji i zalozeniu alarmu to ten skuter jakby troche slabszy sie zrobil:))) hehe ale moze dlatego ze prze tydzien smigalam autem i brakuje mi troche koni teraz :P
Pozdrawiam serdecznie i oczywiscie dziekuje jeszcze raz za wszystko;-)

A co do inwestycji to udalo sie przez gwrancje zalatwic,jedynie za inspekcje 65 euro i 35 euro za zalozenie alarmu;-)

O i mam jeszcze jedno pytanko,postaram sie mniej wiecej wytlumaczyc o co chodzi(szybciej byloby zrobic fotke ale juz ciemno a w dzien zapomnialam:P
Powiedz mi Cinolprzy silniku a raczej przy plaskikach co filter powietrza jest to od tego plastiku idzie u mnie zaslepiona przezroczysta gumowa rurka i w niej jakis taki metny plyn zobaczylam,kojazysz moze o czym mowie i co to jest? Trzeba ta rurke oprozniac jak znajdzie sie tam taki jakis plyn?

Witaj Chinol:)
Zrobilam fotke tej gumowej rurki,moze kojarzysz co to moze byc i czy mam oprozniac ten metny plyn gdy sie tam zbierze :)?

http://zapodaj.net/8c59523934c1b.jpg.html

Cześć Kinga.
Nawet fajnego masz teraz swojego awatara tutaj. ;P
Trudno mi tutaj czasem ogarnąć całokształt Twoich myśli, ale się jednak staram, heh. :D

Płyn należy usuwać co jakiś czas z tej przezroczystej rurki (ale to chyba nie guma jest, tylko pewnie taki zwykły kawałek taniego PVC), dlatego jest tam obejma zaciskowa i korek.
Grunt, że widać co się tam zbiera i ile już się tam nazbierało *tego dobra*. :D

Widzisz Kinga, skuter na zdjęciach wygląda całkiem już poważnie.
Zbiornik paliwa zabudowany na tunelu środkowym (coś na wzór takich typowych motocykli), wsiadanie też przez to jest wymuszone tak jak na motocykl. Licznik już od 80-ki zaznaczony na czerwono, ale skalowany, aż do 140-stu. Ja bym ten licznik pewnie jednak zamknął, bazując na powszechnych kitach tuningowych do GY6, ale to jeszcze jest przede mną w roku kalendarzowym przyszłym, chyba raczej. :D

Widzę też, że lubisz kolor biały i kolor czarny, a ja kolor czarny i kolor czerwony (bordo nawet bardziej ostatnimi czasy), to jak to pogodzimy, hmm? :D
Faktem jest, że umiesz dobrać również swój strój do swojego motocykla (zauważyłem Twoją biało-czarną sportową kurtkę z czerwonymi akcentami na jednym z tych zdjęć), niemalże idealnie to jest zestawione ze sobą, by tworzyć całość. Posłodziłem Tobie nieco tutaj, hmm? :D

Na liczniku jest już, jak widać, ponad 740 km, no to niezłe masz tempo nabijania kilometrów. :D

Podoba mi się też (wg. Twoich zdjęć Kinga i tego też tam terenu sportowego), ta tzw. prostota architektoniczna w Niemczech. :D
Kostka brukowa układana z nieregularnego wzoru (fala lewa, fala prawa), ale wykorzystująca do tego ten sam kształt odwrócony o 180 stopni, czyli potocznie tzw. lustro.
Na linii produkcyjnej kostki nawet można by to ustawić pionowo i klepać jeden wzór uniwersalny z kruszonką dekoracyjną po obu stronach kostki (niby drożej, ale uniwersalność zastosowań poniekąd większa).
Same końce jak widać są zakończone docinaną na wymiar podwójną, ale monolityczną kostką. Wyznaczniki miejsc parkingowych zrealizowane są przy pomocy jaśniejszej barwy kostki (domieszka np. cementu białego lub barwnika). Bajera, a takie to w sumie proste i praktyczne. :D

Nawet na takim prostym przykładzie widać, że trochę nam jeszcze daleko do tych starych krajów Unii, tak z trzydzieści lat nawet.
Ale wyjeżdżamy też tam sami, widzimy jednak to i owo, czasem niektórzy wracają i tutaj wprowadzają nowe standardy i jakoś to się jednak kręci ku temu lepszemu życiu. :D

Dobra Kinga, trzymaj się ciepło, dbaj o moto (warto sprawdzić poziom oleju w silniku i nawet w przekładni czasem, spojrzeć na poziom elektrolitu w akumulatorze i czasem go podładować np. małym prostownikiem do akumulatorów motocyklowych), uważać na innych użytkowników ruchu drogowego i ogólnie cieszyć się życiem i każdym kolejnym przeżytym sensownie dniem.

Szerokości i przyczepności Kinguś, to do następnego wpisu tutaj. :D

Więcej o tym płynie (czy mazi nawet) jest np. tutaj:
http://www.skuterowo.com/forums/topic/4t-rurka-z-biala-mazia

Masz u siebie też silnik 4T, więc powinno Cię to informacyjnie nieco usatysfakcjonować. Jak to jednak za mało, to pozostaje wujek Google i wpis... biały płyn, odma, GY6, etc.
Przerabialiśmy to przecież wcześniej, no Kinga, no przecież chyba! :D
I nie ma to jak to organoleptycznie sobie sprawdzić, np. rozcierając ten płyn na palcach. :D
A fee, jakie to tłuste jest, ale krem nawilżający do dłoni na chłodne dni masz za free. ;P

Witaj:)

Mowil Ci juz ktos ze jestes dosc inteligentnym facetem? I wydaje mi sie ze do Ciebie mi duzo daleko dlatego tez masz problem z ogarnieciem w caloksztalt moich mysli :P

Dziekuje,bede usuwac plyn;) Tylko co to jest za plyn,skad on sie tam bierze?
Wiesz...czasem warto sie uczyc i miec jakas wiedzie;)

Co do zamkniecia licznika... pewnie jak bym mieszkala w Pl to juz po 800 km tak bym zrobila,ale tu niestety ciezkie prawo jest co do takich rzeczy i niestety nie idzie go zbytnio naginac :(

Co do kolorow ... oj tak czarny i bialy przewyzsza w moim zyciu ,choc ta kurtka to jeszcze przeszlosc z poprzedniego sprzetu ktory mi zwineli :P I tak jakos dobrze sie zgralo ze ten skuterek podpasowal sie w ubior :P

A jesli chodzi o stan licznika to rowniez niestety nie ublagalnie leci jak latka u czlowieka :P

Teren sportowy,trafiony w 100% nasz miejscowy stadion na ktorym rozgrywane sa czasem jakies mecze :P
A pomysl na zdjecie calkowicie przypadkowy dzieki przyjaciolce ktora strasznie chiala nauczyc sie jezdzic na jednosladzie i sie zarazila bo juz najlepiej teraz chce zrobic prawko:P

Pozdrawiam cieplutko i do nastepnego wpisu ;-)

I tak oto, kończy się nasza znajomość, Kinga. :(

Rozwiązałaś swój problem z moto, to może chociaż swoim tam wolnym psiapsiółkom daj taki namiar na tego Chinola ze ściany wschodniej. :D
Ja nie będę tutaj zalegał w nieskończoność. :P

Są tam może u Ciebie na miejscu jakieś takie fajne brunetki na wydaniu, polecisz coś mi tutaj, przyszła swatko Ty moja. :D

Szerokości :D