Ładowanie akumulatora w skuterze

No dobra napięcie napięciem,ale jaki masz prąd ładowania w tym prostowniku ile amperów ?

To nie mój prostownik więc Ci teraz nie powiem, ale z tego co pamiętam to tam było coś że 0.8 albo 1.6 bo wyboru czy jakoś tak. Nie zwróciłem uwagi.

Tak na przyszłość to ci powiem, że proądnica (coś koło 12 cewek) nie jest od ładowania akumulatora tylko od zasilania na bierząco np. świateł migaczy i tak dalej, akumulator jest używany tylko do rozruchu silnika ze strartera później skuter zasilany jest z prądnicy, od ładowania jest alternator którego niestety skutery nie posiadają i rozładowany akumulator w skuterze jest rzeczą normalną, ale jeżeli chcesz go naładowadź to zainwestuj w prostownik do motocykli (wygląda jak zasilacz) koszt około 25zł. i na miejscu dobiorą ci go do twojego aku. ale jeżeli nie chcesz kupowadź go to możesz naładowadź go prostownikiem do samochodów ja tak robię i narazie jest ok. prostownik sam ci się wyłonczy jeżeli wskazówka dojdzie do zera albo ty go wyłoncz jak wolisz czas ładowania to około 9 godzin i najważniejsze przed rozpoczęciem ładowania pootwieraj wszystkie wlewy na kwas, bo inaczej powykrzywia ci płytki w aku lub spalisz prostownik i w tedy nie będzie za miło.

Według Twojego tekstu to każdy powinien mieć co tydzień rozładowany akumulator bo nie ma go co ładować ? Przecież akumulator też się ładuje podczas pracy silnika z prądnicy a światła kierunkowskazów, klakson, stop i rozrusznik elektryczny pobierają energię z akumulatora. Ja swojego akumulatora od czasu jak posiadam skuter ( 2 lata ) nie ładowałem ani razu i nawet jak stał całą zimę nie odpalany to nie wyciągałem akumulatora i na wiosnę normalnie kierunki itd. działało tak że nie musiałem nic ładować. A po 2. Po co odkopujesz temat sprzed miesiąca ?

Ja całą zimę miałem zamontowany aku i po długim staniu odpala bez problemu,jezeli nie możecie naładować aku lub po naładowaniu nie trzyma prądu,to należy sprawdzić aku,pomierzyć go po ładowaniu,potem np.na drugi dzień czy trzyma jezeli nie to aku do wymiany,druga opcja to nie działajace ładowanie w skuterze .Jak kupiłem skuter w lipcu 2010 ,jeszcze nie ładowałem aku,chodź mam ładowarke zamontowaną na stałe w skuterze.

Ja w swojej ince miałem problemy z aku - wystarczyło że ze dwa dni nie odpalałem skutera i klapa aku padnięty.
Przerobiłem końcówki kabli z oczek na zaciski wsuwane i kupiłem 7Ah aku żelowy od centralki alarmowej - koszt 35 zeta na allegro - śmiga od września bez najmniejszych problemów nie miałem ani razu problemu z odpaleniem

Witam ! Mam problem z moim skuterem Kingway Coliber . Akumulator głubi ładowanie . Nie mogę go przez to odpalać na starter, wskaźnik paliwa żle pokazuje i nawet światła już wygasają nie wspominając już o kierunkowskazach które wgl nie świecą . Nw co jest przyczyną brakiem w nim prądu . Wymieniłem akumulator na nowy i problem się nie zmienia . Z góry dzięki za pomoc .

padlo prawdopodobnie kolo magnesowe gdzie sa cewki i kazda z nich odpowiada za inna czesc ukladu. sparwdz to wymien. problem powinieni ustac

Witam. Podepnę się pod temat. Mam Skutera TGB TRYTON i chciałbym przerobić ładowanie . Konkretnie chodzi o to, żeby prądnica dawała tylko na aku i iskrownik a światła były z akumulatora bo przygasają na wolnych obrotach.

enable1 nie ruszaj instalacji wogole tak mac byc. kazdy skuter ma tokie "objawy" gdyz pradnice sa rozne w zaleznosci od modelu. w ince street 50 2t jest az 7 cewek pod kolem magnesowym i kazda odpowiada za inny uklad i mam tak samo ze jak stoje w miejscu i wolen obroty to swiatla przygasaja.

KrzysiekP napisał:

enable1 nie ruszaj instalacji wogole tak mac byc. kazdy skuter ma tokie "objawy" gdyz pradnice sa rozne w zaleznosci od modelu. w ince street 50 2t jest az 7 cewek pod kolem magnesowym i kazda odpowiada za inny uklad i mam tak samo ze jak stoje w miejscu i wolen obroty to swiatla przygasaja.

Tu muszę się nie zgodzić Twoim zadaniem KrzysiekP. Kuzyn ma Zippa i włącza światła po przekręceniu stacyjki. U mnie kierunki i światło STOP też tak działają oprócz świateł mijania i drogowych. Widocznie ktoś stwierdził, że stop i kierunki są używane chwilowo i mogą być zasilane bezpośrednio z aku. Skoro one mogą to dlaczego nie mijania i drogowe, trzeba tylko przerobić im zasilanie. Pytanie tylko, czy wystarczy podpiąć cewki "świateł" do cewki/ek ładowania aku, czy potrzebny jest jeszcze inny regulator napięcia? Może ktoś już robił taki myk w swoim pędziku i podzieli się doświadczeniem?

Przerywacz do d... i tyle, akumulator nie ma nic do rzeczy ;d

enable siwatla drogowe pobieraja sporo pradu podczas swej pracy stad podlaczenie pod cewke a nie pod aku jest jak najbardziej ok i ekonomiczni. gdybys je wpial pod aku to stracilbys calkowicie jego ladowanie i odpala tylko z kopniaka. czemu? bo aku bys mial caly czas rozladowany dlatego w wielu modelach sa swiatla pozycyjne/postojowe