Kymco Vitality - padł podczas jazdy, nie odpala

Najlepiej sprawdź co dochodzi do modułu i wtedy mierz. Nie widziałem opisów do tego modułu. Trzeba by zobaczyć co wychodzi z wiązki od magneta i próbować dotrzeć po kablach. W 4T pamiętam co i jak w 2T Kymco jest już zupełnie inaczej.

Dobra odpiąłem kostkę. Kabelek żółto/niebieski + śrubka daje 14,1 ohma ;( Czyli kupujemy nową część....

To była cewka zasilająca CDI? Bo tą najpierw bym się zajął a potem impulsatorem.

Zadam głupie pytanie które ustrojstwo to cewka zasilająca CDI?

Ten kabelek żółto/niebieski dochodzi do CDI UNIT. Mniemam że o to ci chodziło...
Czy ta cewka zalilająca CDI jest zespolona z Stator-iskrownikiem? Bo tak mi to wygląda na fotkach w sklepie....

niebiesko-żółty prowadzi od impulsatora do CDI. Przewód zasilający ma kolor czarno-czerwony.

madi napisał:

niebiesko-żółty prowadzi od impulsatora do CDI. Przewód zasilający ma kolor czarno-czerwony.

A sorki szukam czarno-czerwonego..

Mam.... jest ->
czarno-czerwonego = 505 ohm ...
a niebiesko-żółty = 14 ohm..

Kurcze w sklepach same iskrowniki do 4t Vitality a nie 2T;(

Czyli wychodzi na to że cewka ładuje kondensator w CDI a impulsator może mieć zwarcie. Może ale nie musi, jednak 14 ohm to trochę mało jak na impulsator, powinno być więcej. Impulsator powinieneś mieć na widoku po zdjęciu plastikowej osłony wentylatora. Sprawdź jeszcze jakie napięcie podaje impulsator przy kręceniu rozrusznikiem, powinno być powyżej 1V.

Ogólnie chodzi o to że cewka ładująca przesyła prąd do kondensatora a impulsator daje znak do uwolnienia prądu. Przy zbyt niskim napięciu impulsatora (który też jest cewką) tyrystor nie otworzy się i moduł nie da iskry.

Iskrownik może (ale nie musi) być ten sam. Są dwa typy - z jednym i dwoma przewodami - i tylko tym się różnią, są impulsatory które mają 400 ohm i dają podobne napięcia co te na 130 - 150 ohm. Ale najpierw sprawdź jaki masz.

Sprawdź jeszcze jakie napięcie podaje impulsator przy kręceniu rozrusznikiem, powinno być powyżej 1V.

Napięcie = 0,21V ;(

Iskrownik mam z jedną kostką + jeden kabelek luzem czerwono/czarny...

Wg mnie możesz kupić również ten z dwoma przewodami - jeden przewód łączysz z niebiesko-żółtym a drugi do masy. Nie wiem czy można dokupić sam impulsator, może poszukaj używanych zestawów, na pewno coś znajdziesz. Ważne żeby udało się zamontować ;)

Właśnie wyszedłem z Moto-landu chudszym o 250 pln portfelem ;)
Kupiłem same cewki bez koła magnetycznego które kosztuje drugie tyle ;)
No ale część jest oryginalna .... ;) Część dobrana do rocznika skutera czyli 2007 r.

ps. odnośnie Astry to dzwonił mechanik da się uratować silnik. Wymiana pogiętych zaworów na jednym cylindrze, planowanie głowicy. Cylinder nie jest porysowany tylko są ślady na tłoku od zaworów;)
Metalowej części świecy nie odnaleziono.....