Kymco super 9, nie zbyt dobre osiągi?

andrzej2310 napisał:

MrJakub654 napisał:

andrzej2310 napisał:
W s9 przy seryjnym module kręci obroty do 10000 tyś, nie robisz tuningu wymiana modułu nic nie da, wymien dyszę na większą.

Jeżeli wymieni dyszę, na większa, to będzie musiał kupić albo stożek albo odblokować seryjkę i kombinować z gaźnikiem, a im większa dysza i im mniej powietrza, tym skuter się będzie bardziej dławił, niż jechał. Także sama wymiana dyszy nic nie da, skuter będzie miał muła, a nie zryw. Tak jak już wyżej napisałem, co i jak, jeżeli tak zrobi i zaufa mnie, jak i tym częścią, to nie będzie żałował, gwarantuje mu to.

Teoria nie zawsze idzie z praktyką, nie miałeś tego skutera a dajesz rady jak byś był jego użytkownikiem, do Kymco przy kupnie nowego przeważnie dają zestaw odblokowujący, tuleja wariatora + większa dysza,(wg Twojej teorii powinni dawać jeszcze stożek) jak żeś taki pewny to Mu zafunduj ten moduł, jak sie sprawdzi to Ci zapłaci.
Jeszcze jedno-dużo czytałeś o tych skuterach a nawet nie wiesz jaka jest w nim seryjna dysza, jak coś to 92.

Owszem, nie wiedziałem jaka jest seryjna dysza oraz, że dodają do niego zestaw odblokowujący, przyznaje się, ale oryginalnie skuter nie może kręcić 10tys. obrotów, także nie ciskaj ludziom ciemnoty.

Słuchaj chłopcze, nie miałeś do czynienia z kymco 2t, to nie pisz bzdur, tu jest mowa tylko o skuterach kymco 2t,

Nie słuchaj tych DEBILI, tych którzy nie wiedzą co to jest 2t ! (nie mówię o każdym oczywiście ;))

Moduł, stożek o czym wy gadacie, najgorsze posuniecie jakie można zrobić !

Człowieku, zmień rolki od 6,5g-do 7,5 max kup takie i takie (najlepiej chińskie z Zipp, są najlepsze) i sprawdź bo już nie pamiętam które przy seryjnym wydechu pasują.
Z tego co pamiętam to nie zmieniałem dyszy na seryjnym wydechu, ale nie na 100%.
Nie kupuj stożka, ani modułu !
Seryjna dysza to bodajże 70 albo 72, tzw. "odblokowana" to bodajże 92 i taką mam przy wydechu Technigas Trek.

Dodatkowo tak jak up, 2t to nie samochód i nie czym wyższe obroty tym, wyższa prędkość, bo tutaj na postawie tego jaki mamy napęd ustawiamy wydech, tzn ustawiamy go rolkami, potem docisk, a na końcu sprężyki tak aby usunąć muła na starcie. W 2t optymalne ustawienie jest najlepsze a nie najwyższe obroty !

edit.
na full serii nie wymagaj cudów, pamiętaj ze Kymco twojego kolegi jest o wiele mniejsze, lżejsze i jak pamiętam ma mniejszego kapcia do spalenia ;)

andrzej2310 napisał:

MrJakub654 napisał:

andrzej2310 napisał:
W s9 przy seryjnym module kręci obroty do 10000 tyś, nie robisz tuningu wymiana modułu nic nie da, wymien dyszę na większą.

Jeszcze jedno-dużo czytałeś o tych skuterach a nawet nie wiesz jaka jest w nim seryjna dysza, jak coś to 92.

Obroty dość wysoko kręci na seryjnym wydechu ja mam AC wiec nie wiem, ale wiem, że jakich by nie miał to nic go nie blokuje ;)

Dysza oryginalnie to chyba 72, ale to chyba ;)