kymco bierze za dużo oleju

a czy mogę na podstawie świecy to sprawdzić?

Możesz choć to nie jest aż tak miarodajne jak zdjęcie głowicy. Sam miałem chęć teraz tak zrobić żeby się nie paprać.

Ja jednak myślę, że nie jest u Ciebie to konieczne. Nie sądzę żeby był nagar (choć z forum na M był taki przypadek ale chyba jeden). Możesz sprawdzić czy coś jest przytarte ale nie sądzę żeby było. Po prostu => lej teraz półsyntetyk i objawy powinny ustać. Wyjeździj Castrol i wlej właśnie półsyntetyczny. Marka nie ma znaczenia. Najważniejszy jest rodzaj.

W międzyczasie dowiedz się czy są do dostania same pierścienie do Twojego skutera. I jak pojeździsz tak długo aż na półsyntetyku zacznie pluć z rury to sobie kupisz i wymienisz. I tyle.

Ach i jeszcze jedno => są co najmniej dwie grubości pierścieni. Takie jak do chińczyków (te cieńsze) jakie i ja miałem w oryginale i jakie są w kicie Power Force bodajże. I są drugie - grubsze - jak w kicie Meteora i chyba Zipp-a.

Ostatecznie możesz dać (gdy będziesz robił remont oczywiście) oryginalny cylinder do szlifu i dokupić nadwymiarowy tłok Meteora albo kupić cały markowy kit.

HugoBoss
Poleciles mi kiedys olej mobil extra mialem go i jest naprawde dobry, gdy zmieilem ten olej to od razu przegrzalem(ja nie oszczedzam skutera), godny polecenia.

No to ja przegrzałem gdy zmieniłem z Mobil 1 Racing na maliniaka. Teraz na ciepło ciężko zapalić. Masakra jakaś.

Wyjeżdzę ten badziew i zaleję na razie olej Statoil albo znów Mobil.

Oto co zobaczyłem w maliniaku:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/12cae74fc2754ab9.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/4e981b267e0b4b5e.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/a6c14c5ab7e45ec4.html

Może to było coś co wpadło przy przelewaniu ze zbiorniczka do butelki ale szczerze wątpię...

Dobry i w rozsądnej cenie półsyntetyk:

W Motolizaku po 33 zł ale jak się pogada z panem Adamem to może trochę spuści. Ten też planowałem kiedyś lać ale jakoś się nie złożyło.

Wykręciłem dzisiaj świecę, była czarna

Czyli teoretycznie mieszanka za bogata. Wiesz która to śruba mieszanki w gaźniku? Wykręć ją ale tak max ćwierć obrotu.

Właśnie nie bardzo ;/ ale za ok 50 km będę miał przegląd więc powiem o całym problemie. Poza tym świecy nie czyściłem od nowości a przebieg 2950 a jeździłem już na orlenie polsyntetyk, agipie polsyntetyk i teraz castrol

Dobrze, że nie jeździsz już na orlenie półsyntetyku. Pochwalam decyzję.

Wiesz gdzie jest gaźnik? Jeśli tak to spójrz na niego z boku. Jest śruba wystająca i śruba schowana. Tę schowaną się lekko wykręca.

Może jeszcze przepustnica dawać za dużo paliwa. Albo zbyt duża dysza. Ja jednak zacząłbym od uprania filtra powietrza przy pomocy płynu do mycia naczyń.

Filtr jest czysty, nie jeżdże za bardzo po zapylonych drogach, czyscilem go ok 1000km temu i napsikalem duzo oleju do filtrow

Filtr pierze się co ok. 1000 km. A za dużo oleju to niedobrze, bo przepływ może być za mały.

Ja jeżdzę sporo po piachu i piorę najrzadziej co 1000 km. Nie psiukam filtra w ogóle. W przyszłym roku go wymienię, tak przy 15000 km, bo one też się niszczą i zużywają.

Jak dajesz na przeglad to pozniej nie placz ze silnik wypadl w czasie jazdy..

no z olejem to wiem, ale za dużo go nie ma, bo psikam i potem wyciskam i scieka

Po co robicie te przeglądy? Olej można samemu zmienić , trochę poradników poczytać i te 100-150zł mamy w kieszeni. a Gwarancja nic nie daje bo i tak trzeba płacić za wszystko.

No jeżeli psiukasz i wyciskasz to wybacz... Marnujesz kupę oleju i jeszcze za dużo zostaje na filtrze. Psiukasz tylko delikatnie po powierzchni i już. Żeby się tylko na wierzchu klejąca brud warstewka wytworzyła. I tyle. Już nawet nie chodzi o 30 - 40 zł za opakowanie tylko o to, że było go zdecydowanie za dużo.

Ja nie robię przeglądów w serwisach. Sam dokonuję wszystkiego (ewentualnie pytam kumpla o radę). Tam gdzie kupiłem skuter był też warsztat do przeglądów gwarancyjnych i nawet gaźnika śrubkami nie umieli wyregulować. Chciałem żeby mi opuścili iglicę to dzwonili gdzieś czy takie rzeczy w ogóle się robi.