Kupno nowego skutera 1500zł

Na to poleci 400-500 zł bo kasku nie kupuje się za 50zł.

Czyli jeśli mam 2000zł to celować w używkę ?
A czy wg was warto kupić skuter tak na jesień/zimę problemów z magazynowaniem bym nie miał.

O tyle warto, że kupujesz po sezonie więc ceny będą niższe i albo kupisz taniej albo coś lepszego.

Ale teraz jest znacznie więcej ofert. Ja bym kupował już i cieszył się, że mam czym jeździć.

Koledzy ja mam BAOTIANA SPRINT ( wiadomo 49qt i coś tam dalej) pod naklejkami Maver action - skuter jak na to że kupiłem nowy za 1100 zł to jest świetny , po odblokowaniu leci 70 km/h, mam go od 2 lat, przejechałem około 1000 km (z czego około 900 na drogach polnych z [średnią prędkością 35 km/h) - i miałem przez ten czas tylko 1 usterkę - pękła mi linka prędkościomierza (A pomyśleć że od roku czekam na okazję na zdanie karty, szkoda tylko że nauczyciel się OPIERDALA i niema czasu .)

skuter najprawdopodobniej będę kupował październik /listopad.
Słyszałem ,że do jazdy w zime/jesień trzeba jakoś przygotować skuter czy trzeba wymieniać coś w nim na sezon ''deszczowy'' ?
I co sądzicie o apriliach sr'kach i yamaha neos.Bo raczej kupię coś markowego używanego.Nie wiem jak duży wpływ ma przebieg na jazdę ale czy markowy skuter z przebiegiem powyżej 10 tys km będzie dobrze jeździć ?

dla markowego skutera 10 tys km to mało, spokojnie do remontu zrobi 25 tys km jak nie więcej.

Witam Panowie:)
Jako że zbliża się sezon, a dojazdy do pracy samochodem wychodzą dość drogo (to tego dochodzi fakt opłacania płatnego parkowania) noszę się z zakupem skutera w hipermarkecie. Prawdopodobnie padnie na niekagiego Toro, najtańszy obecnie, w sumie nie mam dużych wymagań wystarczy że posłuży mi chociaż przez 3 sezony;)
i mam pytanie jaka jest procedura kupna skutera w hipermarkecie.. pierwszy raz przychodzi mi kupno pojazdu nowego, a co dopiero w hipermarkecie;) jak wygląda sprawa z rejestracją, najpierw idę do urzędu czy najpierw wyjeżdżam skuterem z hipermarketu i jadę na ryzyko bez blach do domu?;) co i w jakiej kolejności należy zrobić (aha i jakie są koszta rejestracji skutera do 50ccm?)
i druga sprawa, jaki kask warto kupić? na allegro są jakieś badziewia za 60zl, są kaski po 200, są po 500, w co warto zainwestować do bądź co bądź mało wartego skutera z hipermarketu. Pozdrawiam

1 - Idziesz do marketu - wybierasz skuter i prosisz sprzedawcę mówiąc że go kupujesz. Sprzedawca powinien spisać numery ramy i wrócić z papierami. Od razu sprawdź czy numery zgadzają się z tymi w papierach.
Powinieneś dostać gwarancję, instrukcję, świadectwo homologacji i fakturę zakupu z pieczątkami sprzedawcy.
2 - Bierzesz papiery i idziesz do WK z fakturą zakupu i świadectwem homologacji - wypełniasz wniosek o rejestrację i dostajesz tablicę i dowód czasowy. Koszt 111,50zł
3 - Idziesz z dowodem do ubezpieczalni i wykupujesz OC - jak masz zniżki na samochód to powinny przejść na skuter.
4 - Idziesz do sklepu kupić kask - na bezpieczeństwie nie oszczędzaj - kup kask za około 200 - 250zł, dobre są firmy NAXA. Wielu właśnie myśli że nie warto kupować drogiego kasku do taniego skutera, na nawet najtańszym sprzęcie tak samo sobie możemy krzywdę zrobić. Kup kask z blendą (to jest osłona przeciwsłoneczna wewnątrz kasku która bardzo się przydaje).
5 - Wracasz z tablicą, kaskiem, OC i dowodem do marketu i odbierasz skuter - sprawdź czy wydali Ci ten sam po numerach bo pomyłki już się zdarzały.
6 - Montujesz tablicę przed marketem (warto zabrać wiertło i 2 śruby i ręcznie wywiercić otwory) i już możesz wyjeżdżać swoim pachnącym nowością sprzętem na drogi publiczne. Aha - skontroluj czy wszystko działa i w domu przejrzyj sprzęt pod kątem staranności montażu i działania podzespołów.

A co sądzicie o kymco agility ?

Bardzo przyzwoity skuter za rozsądną kwotę, ale jeśli zależy Ci na dobrych osiągach - nie oczekuj cudów.

Prawdopodobnie zdecyduję się na używanego kymco gdyż nie są drogie i mają nieduże przebiegi kolega i kuzyna mają kymco bodajże vitality i chwalą go bardzo po 6 latach podobno super jeździ bez wymiany żądnych części.A czy ktoś z was orientuje się przypadkiem gdzie w okolicach warszawy lub w warszawie można wyrobić kartę motorowerową ? i ile to może kosztować? W moim wieku wstyd nie mieć karty :p

W realu jest znowu promocja na el diablo za 1499. Akurat by się wpasował w budżet gdybyś był jednak zainteresowany nowym chińczykiem :)

Nie mąć mu w głowie, skoro już przeszedł na jasną stronę mocy.