Który cylinder wybrać?

Ale ja nie napisałem, że 52mm to 110ccm, tylko ok 90ccm :P

Mam silnik 110 ccm i średnica tłoka wynosi dokładnie 52,4 mm Einsteinie

Sam się przeczytaj :d , no ale jest tak ogólnie że 48 mm - około 72 ccm( według naszych sprzedawców, ja by powiedział , że jest bliżej do 74 ccm ) , 50 mm około 82,5 ccm , a 52 mm około 90 ccm

dzokej, a jaki masz silnik typ na ławę poproszę

Powinienem dać w cudzysłów, wybacz :P

139 FMB

NO dobra wybaczam :d

ale jak 50 mm to 82 ccm , 52 mm to 90 ccm ,to 52 mm NIE MOGĄ BYĆ 110 ccm, chyba że wał ma skok o 1/3 wyższy

Dzokej , a co do ciebie to masz cylek 52 mm , więc czekaj za chwile policzę

http://www.motomaniacy.com/viewtopic.php?f=1&t=27156&start=15 - zapraszam do lektury - ktoś miał taki pomysł

Nie wiem jaki wał ma skok ale właśnie mam rozebraną głowice i suwmiarką zmierzyłem. A tak na marginesie to na allegro są podane wymiary i dokładnie takie jak ja podałem lecz jest tak jak mówisz że wielką rolę odgrywa skok wału i wtedy mamy różne średnice.

A do twojego silnika można dostać wał z większym skokiem i wszystko jasne .

P.S.
na zipp forum znalazłem ,,Skok tłoka w 139FMB wynosi 41,5mm a w 110 49,5mm. ''

rzy 110 ccm jest trochę inny osprzęt, więc to wszystko wyjaśnia.

he he Im_Jurek wyjaśnił problem krótko i na temat. Chłopaki spieraja się o średnicę tłoków z dwu różnych silników, domyślam się że chodzi o silniki 139fmb gdzie z 52mm średnicy tłoka silnik ma 110ccm bo ma dłuższy skok a 139qmb ma krótszy skok i z 52mm średnicy tłoka ma 90ccm. Tak czy inaczej ten Airsal to badziewie w tamtym roku robiłem z kumplem sprint dwoma identycznymi skuterami mój miał kit WM motor 51mm z dedykowaną głowicą z dużymi zaworami, i silnik miał przebieg 15tyś km na tym cylindrze ,kumpla skuter miał tego Airsal i przebieg 3tyś km i dostawał baty na wszystkie możliwe sposoby, nawet nie ma co opisywać został zmiażdżony, z seryjną głowicą to on może startować do skuterów z blokadami i od tych na pewno będzie mocniejszy, beznadziejnie wyprofilowane denko tłoka po to tylko żeby pasował do seryjnej głowicy, wymiana głowicy nie bardzo ma sens bo duża głowica ma większą komorę spalania i montując taką na ten płaski tłok Airsala odprężymy tylko silnik i efekt będzie jeszcze gorszy. Airsal zresztą na swojej oficjalnej stronie kiedyś miał napisane że chińskie 90ccm posiadają większą moc od tego ich cylindra, ale ich cylinder jest o wiele trwalszy, może i tak ale jak pisałem wyżej chiński cylek miał 15tyś km przebiegu i chodził jak ta lala, a kosztował tylko 100zł więc za takie grosze to nawet gdyby tylko 15 tyś przejechał to już dość, za 100zł więcej nie potrzeba, a ile taka chińszczyzna pochodzi to nie wiem bo przyszła zima skuter rozebrałem, a że miałem poważniejszą maszynerię więc ten 90ccm sprzedałem i los jego jest mi nie znany, może jeszcze chodzi a może już dawno padł.

To co na osiągi pod górę i na v max lepszy chiński ?

A może ktoś miał takie cylindry i się wypowie co do osiągów ?

Ja pisałem o cylku 51mm wm motor, ten który ty podałeś w linku jest mniejszy. Czy warto to montować? jeśli wymienisz wariator na coś mocnego i firmowego i zdrowy pasek, to tak. Jak założysz ten cylinder i nie zmienisz chińskiego wariatora i nie zamontujesz porządnego paska, to raczej nie warto bo nie nadążysz kupować i wymieniać pasków i wariatorów, bo np wariator wm motor high speed za 60 zł można sobie w cztery lidery włożyć, wystarczy na max 3 dni jazdy i wyjmujesz go w kawałkach i znowu montujesz takie badziewie i znowu max 3 dni jazdy. Ja po zakupie coś około siódmego wariatora wm motor dałem sobie siana i kupiłem malossi multivar, ten wariator z tym cylindrem 90ccm po 5 tyś km wyglądał praktycznie jak nowy, rolki były idealne jedynie ślizgi były do wymiany. Tak że jak masz zamiar wstawiać taki cylinder szykuj jeszcze 300zł na wariator.

Okej tak właśnie miałem zrobi żeby wymienić wariator z naraku za 200/250zł ale założę ten cylinder i przejadę z jakieś 500km i dopiero wymienię wariator i pasek

http://allegro.pl/wariator-sportowy-naraku-hs-139qmb-qma-i3303333922.html

Coś takiego bym kupił a mam jeszcze jedno pytanie jakbym nie wymieniał tego cylka tylko ten sam wariator dało by mi coś ? (reszta całą seria silnik139qmb)

http://allegro.pl/wariator-stage6-sport-pro-kymco-romet-4t-139qmb-i3349002201.html

Czy może ten lepszy od naraku ?

http://allegro.pl/malossi-multivar-wariator-4t-gy6-139qmb-i3353528985.html

Który z tych trzech wariatorów będzie najlepszy ? Który da najlepsze osiągi ?

Malossi Multivar - zdecydowanie najlepszy ;)