Komputer

http://www.youtube.com/watch?v=vbWMSuKpRSM

do 8.14 robie wszystko to samo i pozniej komp sie resetuje i od nowa zabawa. o to chodzi

No tak, ale jak ci sie resetuje to ci się pokazuje to potem 'naciśnięcie klawisza spowoduje rozruch CD' ?

Boot nic Tu nie ma do rzeczy. Boot włącza się tylko po to aby odpalić płytę podczas uruchomiania kompa. Jak już instalacja się zacznie to powinno automatycznie przechodzić dalej ( instalowałem już systemy wiele razy i to nie tylko na swoim kompie więc coś o tym wiem ) Coś masz albo nie tak z płytą/cd-rom albo z dyskiem. Wsadź ten dysk do kompa kolegi albo innego i sprawdź czy dobrze działa.

no to bardzo prawdopodobne ze dysk płyta dobra na 99.9%

Kapuchon, skoro przy instalacji już po restarcie SAMO odpala się z płyty to jak boot nie ma nic do rzeczy?... Powinno zbootować się z dysku a mimo to odpala się z płyty. Na pewno nie pojawia Ci się napis "Dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku CD" a Ty czegoś nie naciskasz? Nie wiem jak mam to wytłumaczyć. :/
I jeszcze koniecznie sprawdź czy czyta Ci ten dysk w BIOSie, bo jak nie, to wszystko jasne.

Ciągle piszemy to samo ;/

Ehhh. Ustawienie Bootowania Cd-romu w Biosie powoduje to że pojawia Ci się napis " Dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku CD" Jeśli jako pierwsze będziesz miał ustawiony dysk twardy nie pojawi Ci się ten napis i aby zainstalować w przyszłości system musisz przełączyć bootowanie na cd-rom lub uruchomić autostart płyty w windowsie. Ustaw Boot 1 na Cd-rom a dysk na Boot 2. Sprawdź czy w ogóle ten dysk jest widoczny w biosie i czy ma poprawną nazwę. Jeśli nie to z dyskiem, taśmą coś nie tak a jeśli dobrze widzi dysk w biosie to ja osobiście na odległość nie jestem w stanie Ci pomóc.

Moim zdaniem masz wszystko dobrze ustawione, tylko po zakończeniu początkowej instalacji restarcie kompa płytka powinna być wysunięta, potem ją wsuwasz jak sie komp otworzy i kończysz instalację,

Moim zdaniem to co Andrzej pisze- jak się resetuje WYJMIJ PŁYTĘ z napędu!!! ja miałem tak samo. Za każdym razem zaczyna z płyty a powinien po resecie zacząć z dysku. najwyżej potem poprosi o włożenie płyty instalacyjnej

Płyty podczas instalacji nie trzeba wyciągać ale z racji tego że u Ciebie się tak resetuje to spróbuj jak koledzy wyżej piszą po restarcie wyjąć płytę. Jak poprosi Cię o płytę to ją wsadź spowrotem.

Wyciagalem ale sie nic nie dzieje. Dysk widzi w biosie.

Znam ten ból. Siedziałem 2 dni bez snu i próbowałem zainstalować Windows i dosłownie miałem ten sam problem. Tak jak Kapuchon i inni pisali musisz wejść do biosu i wskazać dysk z którego ma się bootować instalacja. Najlepiej jak ktoś pokaże tobie to oganoleptycznie.

okej:) dzieki:))

1. Sprawdź czy nie masz zewnętrznych nośników pamięci do portów USB podłączonych (pendrive, odtwarzacz mp3). To nie żart, w mojej płycie asusa, podłączony do usb pendrive sprawia, że bios głupieje i nie bootuje z dysku, ale z płyty by wystartował.

2. Zrób zdjęcie sekcji BIOS, o której wszyscy od początku mówią, czyli BOOT DEVICE PRIORITY (lub coś w tym stylu) i zamieść tutaj. Na 99% coś tam masz źle ustawione. Sprawdź ustawienie zworki/zworek dysku (jeżeli to dysk IDE, ale 80GB to raczej tylko taki) i podłączenie taśmy.

3. Można spróbować odpalić diagnostykę dysku narzędziem chkdsk

[code]chkdsk /r[/code]

lub jeżeli dysk ma więcej niż jedną partycję (X to litera partycji systemowej):

[code]chkdsk X: /r[/code]

z poziomu konsoli odzyskiwania systemu windows.

Konsolę odzyskiwania włączysz uruchamiając jeszcze raz instalator windows z płyty i przy pierwszym możliwym wyborze naciskamy klawisz "R". Potem program wyświetli istniejące instalacje systemu windows.
Np. C:Windows to będzie 1, D:Windows -2 itd. Wpisujesz 1 lub 2 (prawie na pewno 1) i naciskasz enter. Potem to polecenie co podałem wcześniej.

Jeżeli wcześniejsza metoda nie zadziała, to sformatuj cały dysk jakimś zewnętrznym narzędziem (np. Gparted, lub jednym z narzędzi zawartych w Hiren's Boot CD np. partition magic). Pokasuj partycje, które na nim były aby dysk był czyściutki (pamiętaj zatwierdzić zmiany), po czym jeszcze raz odpal instalator windows i partycje utwórz w połączeniu ze sprawdzaniem dysku >>nie quick format<< (dłużej, ale pewniej).

Tak na szybko na razie nic więcej mi nie przychodzi do głowy, no chyba, że jeszcze chałupniczy reset cmos przez wyciągnięcie bateryjki z płyty głównej :P

//Wszystkie wymienione czynności wykonujesz na własne ryzyko i nie wiń mnie, jeżeli coś popsujesz :P
Ostatecznie zawsze można iść z kompem do serwisu i niech oni Ci system zainstalują//

oczywiscie wszystko rozumiem... moze zrobie film i wrzuce. z tym co jest wszedzie:) cos pokombinuje:)

jak sie tutaj film wstawia?:D

Focie z biosu i nie tylko jak cos jescze bedzie potzreebne to zrobie.

Zlituj się, nie dało rady tego zmieścić w jednym poście? D: Linki mi nie działają, pewnie uprawnień do udostępniania nie nadałeś, albo kopiowałeś tylko adresy galerii a nie adresy plików.

u mnie też żaden link nie dziąła