Keeway RY6 - czy prędkość mogła w jakiś sposób uszkodzić cylinder?

Właśnie chodzi mi o to, abyś kupił NOWY skuter. Niebawem przy takich extremalnych zmianach oleju, jakie zafundowałeś swojemu silnikowi czeka Cię trochę wydatków. Silnik czegoś takiego NIE LUBI !!! Przemyśl więc, czy nie lepiej pozbyć się tego problemu sprzedając stary skuter, a uzyskaną kasę po dołożeniu trochę grosza zainwestować w nowy pojazd?

... oczywiście będziesz już miał wiedzę, jaki olej stosować od samego początku użytkowania nowego sprzętu. Niestety, ale zdobywanie wiedzy czasami boli i drogo kosztuje.

No ja ogólnie nie wiem.. bierzesz pod uwage to, że jest to silnik 2t?
Ponieważ mój kuzyn który się zna bardzo dobrze na skuterach twierdzi, że nic się nie stanie jeżeli wyleje cały olej z dozownika- z poprzedniego oleju.
Później czytałem na innych forach to nie polecali zmieniać z mineralnego na syntetyk ale było to w silnikach 4t lub w samochodach. Także ja już nic nie wiem..
Mógłby ktoś się jeszcze wypowiedzieć ?

Oczywiście, że wiem o silniku 2T w Twoim skuterze. Skoro masz tzw. dozownik i wlałeś olej Castrol Power Racing, to jaki możesz mieć silnik? No ale skoro kuzyn się bardzo dobrze zna na skuterach, to po cholerę się tu wypytujesz, skoro z góry znasz odpowiedź, że nic się nie stanie. Sam pisałeś, że zrobiłeś ponad 1000 km na tym mineralu, a teraz lejesz syntetyk? Nie ma sensu dalej tego wałkować. POWODZENIA!

No tak, chodzi o to, ze się zna na skuterach. W sensie, że umie wiesz... wymienić cylinder no wszystko co jest takie trudniejsze..
Pytam się was bo chce znać waszą opinie.Czy czasem ktoś tak nie zrobił itp.
Powiedział po prostu, że nic nie powinno się stać.

Szymonk napisał:

No tak, chodzi o to, ze się zna na skuterach. W sensie, że umie wiesz... wymienić cylinder no wszystko co jest takie trudniejsze..
Pytam się was bo chce znać waszą opinie.Czy czasem ktoś tak nie zrobił itp.
Powiedział po prostu, że nic nie powinno się stać.

Wydaje mi się, że oczekujesz usprawiedliwienia Twojego "postępku". Wiesz, że zawaliłeś sprawę, ale chcesz usłyszeć tu "zapewnienie", ze nic NA PEWNO się nie stanie. Chcesz mieć spokojną głowę i świadomość, że nic się nie stanie, bo tak mi na forum skuterowo.com NAPISALI.. Według mnie, nikt Ci tu takiej gwarancji nie da, a prawdopodobieństwo nadciągających kłopotów jest spore. Kulaj się zatem tym skuterem, aż go zarżniesz, lub szybko sprzedaj i kup nowy. Taka jest moja opinia na ten temat.

Ile mogę km jeszcze zrobić na tym skucie ? Ile by ew. Kosztowała wymiana cylindra wraz z robotą?

Stówa, jeszcze raz stówa, a potem to już tylko kolejna... STÓWA (i kolejna setka z kieszonkowego idzie zrywać sobie szczaw). ;D

no a ile pojeżdżę sobie jeszcze na tym cylku?

Jezu, ludzie - co wy tu piszecie... Moja Inca widziała więcej olejów niż niejeden fi*t miał kobiet i jakoś jeździła. Lałem Mixol, potem syntetyk, później znowu coś innego... Kiedyś założyłem nowy cylinder, przejeździłem dwa tysiące na orlenowskim badziewiu za 17 zł, póxniej tysiąc na mineralnym Castrolu i nic kompletnie nie spuszczając zaczałem dolewać syntetycznego Castrola. I co się stało? Otóż jedno wielkie NIC! Tylko silnik się lepiej dotarł i jeździł wybornie.

Skończcie z tymi mądrościami i niech chłopak leje tego Castrola Power1Racing i jeździ. Choć uważam, że dobry półsyntetyk w zupełności wystarczy. Zwłaszcza, że chłopak jest młody i kokosów nie zarabia więc nie musi bezsensownie przepłacać za olej.

Kisiu1981 - Ty chyba nie załapałeś...Przecież ewidentnie jaja sobie robią z gościa, bo i faktycznie zbyt się przejął tym olejem do swojego 2T. W pewnym momencie też mnie zaczął ten problem śmieszyć.
Szymonk - skończ już tą parodię, lej sobie ten syntetyk jak chcesz i jeździj na zdrowie, nic się nie stanie.
Pozdro.

Jakie jaja, mistrzu. Uwspółczulamy i nieco straszymy zazwyczaj tych, co nie ogarniają jeszcze danego tematu.

H2O napisał:

Jakie jaja, mistrzu.

Takie jak na Twoim zdjęciu profilowym - sadzone :-)

Boże co za kretyni, typowe dzieciaki, amatorzy tu piszą. Nie znacie zasady olejow a pisze taki magik ze silnik zatrzesz... haha. Dobrze, wytlumacze ocb. Olej mineralny przez ten Twoj przebieg uszczelnil silnik, nazbieral sie nagar uszczelniajacy, po wlaniu oleju syntetycznego sprawi on, ze zebrany nagar zostanie wyplukany. Tlok moze sie "rozszczelnic" na cylindru. Powstanie mniejsza kompresja, a co za tym idzie mniejsza moc. Cylindra nie zatrzesz. Zalecane jest na pierwszych 30 km przejechac na oleju MINERALNYN - bo jest on gesty, a pozniej zmienic na syntetyk lub polsyntetyk.

Dobra dzięki wielkie :)

Ja na tym oleju mam zrobione już 40 km. Za ile km spadnie mi ta moc? Jaka powinna być odpowiednia kompresja ? Gdzie mogę ją sprawdzić?
Kurde sorka za takie pytania ale się dopiero uczę a żeby kupić tego skutera musiałem nieźle się napracować i nie chciałbym żeby po roku mi już odleciał ..

Ryszard Futerkowski też się przejmuje olejem do swojego skutera ale już wie mniej więcej co stosować, a czego nie.

Kompresję straci za ileś tam tysięcy - w normalnym zużyciu eksploatacyjnym. Jeszcze pojeździsz...

Po ilu km odkręci mi się niedokręcona śrubka?

Aha okk xD

To powiedz mi chociaż jaka powinna być odpowiednia kompresja ;d

W chińskich silnikach od 7,5 bara.