Junak 905 tuning na 72cc

jedyna opcja to nie zgadywać tylko sprawdzić na analizatorze spalin jak jest

Gdzie to zrobić i jaki powinien być wynik jeśli jest dobrze ?

na stacji diagnostycznej w dobrze wyposazonym warsztacie. ten kto ma takie urządzenie bedzie wiedział czy jest dobrze czy nie.

110cc zamontowany, działa prawidłowo po zastosowaniu małej modyfikacji w formie wyłącznika 4 torowego + oddaleniu czujnika temperatury od ciepła silnika. Na wszelki wypadek rozwierciłem krócieć do około 20/22mm ale nie wiem czy miało to wpływ na działanie silnika z wtryskiem od 50cc.
Prędkość max około 95km/h na zębatkach 14/41 i około 10tyś. obrotów. Nie wiem czy wtrysk wypełni wykorzystuje moc silnika i jak będzie jego żywotność ale na razie jestem bardzo zadowolony. Wszystkie części w junaku są oryginalne, nic nie wymieniałem i nie wyciągałem, tylko coś rozłączam aby działał na wtrysku.

Junak 905 110cc wtrysk

Rozumiem, że masz prawo jazdy i znasz konsekwencje zmiany silnika a co za tym idzie utraty homologacji na motorower ?

O Milicjant się znalazł, to nie jest tematem posta.

Skoro na 110 cm wtrysk daje radę to tym bardziej u mnie przy 72cm.Przejechałem 500 km na spalinach nie byłem ale świeca ma jak najbardziej orawidłowy kolor.

ale kolega od 110 jednak dłubał we wtrysku. a ty nie

Nie milicjant tylko jakbyś na mnie trafił albo potrącił dziecko to oprócz kryminału połamałbym Ci nogi :slight_smile: Nie rozumiesz chyba za bardzo jakie możesz mieć konsekwencje jak w coś przywalisz i ten ktoś udowodni, że to czym jeździsz nie jest motorowerem. Jak trafisz w jakiegoś nowego mietka to będziesz musiał dom rodzicom sprzedać bo zapłacisz z własnej kieszeni

Przez lato zrobiłem 5 tysięcy kilometrów po zmianie cylindra na większy moim junakiem i jednak nie zatarł się.

to niewątpliwie cenna informacja ale to 1 przypadek. To wciąż nie daje wiedzy czy ty masz fart czy też sterownik i układ wyrabia . Bez analizatora spalin tego sie nie dowiemy.

A sprawdzałeś kolor świecy, jak wygląda i jak byś mógł podesłać zdjęcia byłbym wdzięczny ponieważ też chciałbym zmienić pojemność

A sprawdzałeś kolor świecy, jak wygląda i jak byś mógł podesłać zdjęcia byłbym wdzięczny ponieważ też chciałbym zmienić pojemność

A tobie bym polecał zmienić wtrysk na taki https://www.yuminashi.eu/90cc-b-type-injector-6-holes-a-injector/

zobaczysz co wyciąga maszyna :slight_smile:

Mam junaka 905 na wtrysku
Wszytko jest seryjne nic nie robione
Czy jak zmienił bym głowice i cylinder na 72cc to czy byłyby tego jakies konsekwencje?

134 razy wysłałes ten sam post i na to miałeś czas a ani razu nie przeczytałes tego tematu. Szkoda.

Miałem ten sam problem w junak 902 50cc na wtrysku.Maneta na maca a on jechał z górki 45/h więc olałem to że stracę gwarancję i zakupiłem nową instalację od junak 901 ,musiałem zbiornik zmienić bo pod kranik nie pasował stary,nowy licznik gaźnik i zestaw pod 72 cc.Powiem szczerze trochę kasy mnie wyszło ale teraz zapierniczam 75/h i jest zupelnie inna jazda,nie załuje przeróbki.

Mam pytanie mam Junak 902 50 cm na wtryskach paliwa chciałbym wstawić tam silnik 125 taki z allegro czy będzie konieczna wymiana instalacji czy mogę jakoś to obejść

nie możesz

Rafal 2804 mam kilka pytań odnośnie twojej przeróbki