Junak 806 70cc 2t skuter gaśnie podczas jazdy i nie chce odpalić

Docieraj spokojnie i cierpliwie to pojeździ

W większości chinolków ten budżetowy zakładam
https://www.google.com/url?sa=i&source=web&cd=&ved=2ahUKEwjGvrSBxNvnAhXLAxAIHehZCgcQjhx6BAgBEAI&url=https%3A%2F%2Fallegro.pl%2Foferta%2Fcylinder-minarelli-70-80-ac-aprilia-sr-rally-sonic-6957804185&psig=AOvVaw1L012bP705gTjabgvFeyjs&ust=1582130081889415
Reklamacji jeszcze nie było może dobry

Moderator podejdzie pod mojego? Wału nie po sypie?

Nie bierz tego co podrzucił Paci bo tam warstwa nicasilu jest cieńsza niż włos… To jest marna podróba markowego produktu. Podrzuciłem Ci cylek gdzie masz prawie 30 pozytywnych ocen a tu masz 2 pozytywne. Zresztą twoja kasa i zrobisz jak zechcesz ale jak następnym razem napiszesz, że masz problem z cylindrem powerforce czy coś tam to już nie pomogę :slight_smile: Jak chcesz porządny cylek z nicasilem to szykuj 600-900 zł.

Szymek biorę ten co wysłałeś już w koszyku do wysyłki jutro. Powiedz mi poprzedni docierapem przez te 600km tak powoli 45/50 nie raz do 60 i właśnie gas to jak docierać ten nowy co mi Polecasz.?

Każdy zda egzamin nawet chiński kwestia docierania co do nicasilu w każdym nawet najdroższym cylindrze nie będzie miała 2-3mm objaśniam nieświadomym
Nikasil (z ang. nickel silicone carbide, czyli związek niklu, krzemu oraz węglika) to bardzo twardy stop metali, który w procesie galwanizacji (elektrolityczne nakładanie cienkiej warstwy metalu na inny metal) jest nakładany na wnętrze cylindra. W wyniku elektrolizy (traktowanie prądem cieczy o określonym składzie chemicznym) rozpuszczony nikiel stanowi podstawą substancję wypełniającą oraz wiążącą drobiny węglika krzemu. Te ostanie stanowią tylko ok. 4% całości nikasilu. Wielkość tych drobin w zależności od technologi waha się od 0,0025 do 0,004 mm (2,5 do 4 mikronów; mikron to jedna tysięczna milimetra). Nikasil jest nakładany przez zanurzanie w cieczy. Im dłuższa jest kąpiel, tym grubsza warstwa może zostać nałożona. Przyjmuje się, że jest to ok. 0,01 mm na 15 min. Oczywiście proces jest bardziej skomplikowany, a sam cylinder przed kąpielą i pokryciem musi przejść kilka faz czyszczenia oraz zabezpieczenia części nie podlegających powlekaniu (kanały dolotowe i wylotowe, otwory technologiczne, kanały dla cieczy chłodzącej, kanały olejowe, czy miejsca mocowania). Jedna z faz czyszczenia, to zanurzanie w żrącym roztworze. To w jego wyniku regenerowane cylindry zmieniają kolor na bardziej metaliczny (srebrzysty). Proces ten wymaga zebrania ok. 0,0005 mm aluminium, żeby dokładnie oczyścić powierzchnię do związania z nikasilem. Czasem na powierzchni nikasilu widać drobne dziurki. To naturalna porowatość aluminium, powstająca w wyniku uwalniania się gazów zamkniętych w aluminium podczas odlewania cylindra. W wyniku tego nie w każdym miejscu nikasil idealnie zwiąże się z cylindrem. To się zdarza bardzo rzadko, ale jednak. Jeśli porowatość jest niewielka (jak nakłucie czubkiem ostrza szpilki), to w żaden sposób nie wpływa na jakość nikasilu. Po prostu w tych otworach odkłada się olej i zapewnia smarowanie nawet lepsze niż w wyniku honowania. Mikropory to naturalna przypadłość aluminium, którą dopuszczają także producenci motocykli. W efekcie końcowym warstwa nikasilu w zależności od potrzeb i technologii nanoszenia waha się od 0,06 do 0,12 mm. W wyjątkowych przypadkach może być nieco grubsza, ale raczej nie przekracza 0,30 mm.

Związek niklu, krzemu i węglika jest od 3 do 10 razy mocniejszy od innych powłok. Świadczyć o tym może fakt, że do końcowej obróbki, tzw. honowania (charakterystycznej jodełki widocznej we wnętrzu cylindra) używa się wyłącznie diamentowych szczotek. Ten proces przeprowadza się po to, by film olejowy lepiej utrzymywał się na powierzchni tarcia z tłokiem oraz w celu owalizacji i osiowania cylindra (musi być idealnie okrągły i prosty na całej długości). Czołowe firmy robią to z dokładnością ok. 0,0002-0,0005 mm. Nikasil może być nakładany dowolną ilość razy.

Jak napisałem poprzednio montowałem nie narzekają,montowałem też takie za 70zł i jeżdżą do dziś.Nie mam zamiaru się tutaj szarpać z Szumek811 bo on wie przecież lepiej miał 3 skutery z czego jeden zgubił a drugi popsuł,ja dłuższy czas żyłem z napraw i handlu tego typu sprzętu sam sprzedałem ok 100-150szt odnowionych skuterów,i nie tytułu mnie jestem prosty forumowicz

Przy docieraniu prędkość nie ma znaczenia. Ważne jest to aby silnik pracował w całym zakresie obrotów…od niskich do wysokich. Nie przyspieszaj gwałtownie. Ruszasz potem zwiększasz obroty do średnich, jedziesz tak chwilę po czym zwiększasz obroty do wysokich i jedziesz tak z 10 sekund po czym zwalniasz i od nowa. Nie odkręcaj manetki na maksa i nie przekraczaj 3/4 obrotów silnika podczas docierania. Przy zwalnianiu nie puszczaj całkiem manetki bo to nie 4 suw i nie będzie miał smarowania. Po 8-10 Km robisz przerwę aby go nie przegrzać. Po 10 min przerwy jedziesz dalej kolejne 10 Km. Bardzo ważne jest pierwsze 30-40 Km bo w tym czasie układają się pierścienie. Ruszaj wtedy spokojnie bez zrywów. Możesz mu w tych pierwszych kilometrach dać do końca na kilka sekund aby kompresja docisnęła pierścienie. Na różnych forach, różni specjaliści na docieranie radzą lać mixol do paliwa czyli olej mineralny aby lepiej się dotarł ale nie zauważyłem różnicy lejąc mineralny a półsyntetyk. Najważniejsze abyś nie przegrzał nowego zestawu bo spuchnie tłok i zestaw do wymiany.

Mixol to samo zło było i jest tak samo jak i venole itp kupowane na stacjach za 20zł nigdy takiego G do 2t się nie leje a jak ktoś mówi że wski na tym chodziły owszem że tak ale ich moc max była przy ok 5500obr a teraz większość z takiego pułapu startuje.

Ja leję olej makity półsyntetyk i nie mam problemów

Dóbr dzięki ja leje właśnie miksol i może dlatego mi zaciera nie wiem zacznę łac nowy olej.

jeeeza. mixol to coś co można lać do silników sprzed 40 lat. Do współczesnych silników (nawet chińskich) to już lepiej piach sypac niż mixol lać. Ona kompletnie nie spełnia elementarnych parametrów dla oleju w takich silnikach

No mixol nie ma praktycznie żadnych właściwości. To już ta makita spełnia jakieś normy :smiley:

Ok założę nowy kpl. I zacznę lac nowy olej makiety. Bo ja nie wyrobię na nowe zestawy co 2 gi miesiąc. Zamówię ten komplet co pokazałeś i olej makiety zacznę docierac tak jak mówiłeś i się okaże.

a czemu po prostu nie olej do silników skuterów 2T?
20-28zł raz na 1000km to chyba nie jest jakiś dramat?

Witam przyczyną znaleziona tłok się za cierał łożysko igiełkowe się posypało i tarło na tuleje totalne gówno teraz zainwestuje w power force 50c żadnych 70 siatek.

power force to gówno zasadniczo z tej samej półki.

Kumpel w peugeot spis 2 ma zadowolony rok czasu tak że myślę i u mnie po chodzi. Ale dzięki za pomoc i za opinie temat uważam za zakończony.