jazda skuterem po zakupie

AraS napisał:

Ktoś zaproponował tablice tymczasowe. Otóż tablic tymczasowych już nie ma. A skuter możesz pchać gdybyś zobaczył patrol:)

jak to nie ma tablic tymczasowych?

mowiniak napisał:

izdebski12 napisał:

Raven napisał:

izdebski12 napisał:
Zostaje 20 zł - Kupie się chipsy i 2 butelki coca coli.
Jeszcze nie wiem za co paliwo se kupie. No, ale zobaczy się.

Nie żryj tych chipsów i nie pij coli to sobie kupisz za to paliwa ,chyba logiczne? co?

Masz rację. Kupie sobie paliwo za bony reala. Może jeszcze mi sprzedadzą w realu co? <Facepalm>

No wycofali tablice tymczasowe. Miałem ostatnio do przejechania sprowadzonym autem z jednej miejscowości do drugiej i planowałem że wezmę tablice tymczasowe(auto miało nie być rejestrowane w PL miało iść zzagranice spowrotem). Poszedłem do urzędu i mówią mi że nie ma czegoś takiego jak tablice tymczasowe. A wiadomo że były, ale pewnie już wycofali.

AraS napisał:

No wycofali tablice tymczasowe. Miałem ostatnio do przejechania sprowadzonym autem z jednej miejscowości do drugiej i planowałem że wezmę tablice tymczasowe(auto miało nie być rejestrowane w PL miało iść zzagranice spowrotem). Poszedłem do urzędu i mówią mi że nie ma czegoś takiego jak tablice tymczasowe. A wiadomo że były, ale pewnie już wycofali.

facet, ale pierdoły pociskasz! są tablice tymczasowe wydawane na wniosek właściciela pojazdu, w różnych sytuacjach np. testy pojazdów prototypowych..ale mniejsza o to, nie mam zamiaru cie edukować.

Tak ciekawe, kiedyś były ale teraz nie ma, chyba że mnie w hu** w urzędzie zrobili.


tak wygląda tablica tymczasowa.

AraS napisał:

Tak ciekawe, kiedyś były ale teraz nie ma, chyba że mnie w hu** w urzędzie zrobili.

zrobili cię w chu** :D

madi napisał:


tak wygląda tablica tymczasowa.

...dokładnie, Madi to konkretny gość, wie co i jak ;)

Wiem jak wygląda tablica tymczasowa ..
Byłem w urzędzie żeby mi wydali tablice do Mana TGA to mi powiedzieli "Nie ma czegoś takiego jak tablice tymczasowe".
Nie chce się kłócić, więc skończmy temat.

poczytaj sobie na wikipedia

Pietro napisał:

poczytaj sobie na wikipedia

Dokładnie. :)
Tablice tymczasowe były, są i będą. Są tymczasowe zwykłe i testowe.

madi napisał:

Pietro napisał:
poczytaj sobie na wikipedia

Dokładnie. :)
Tablice tymczasowe były, są i będą. Są tymczasowe zwykłe i testowe.

No, Madi! jakby mogło nie być tymczasówek ;)

Ej chłopaki! A to znaczy, że ja mogę iść przed zakupem skutera i na legitymacje szkolną poprosić Panią w okienku, aby mi łaskawie dała (pożyczyła) taką tablicę? Tak, abym mógł przez 1 godzinę jechać skuterem. Jak tak, to ile za to wybulę? Kolejne pytanie, wtedy bym musiał twardo rejestrować? Bo szczerze, to teraz nie mam zamiaru (nie chce mi się, brak budżetu) biegać po urzędach i załatwiać to all. - Chcę wyrobić rejestrację oraz OC na wakacjach, czyli ok 1 lipiec.
Jedynie to potrzebuję we wtorek jakoś jechać skuterem bez stresów.
Pamiętam jeszcze jaki stres był jak kumpel dał mi skuter a zapomniałem papierów od niego wziąć. Nogi mi latały jak przejeżdżałem koło drogówek.

izdebski12 napisał:

Ej chłopaki! A to znaczy, że ja mogę iść przed zakupem skutera i na legitymacje szkolną poprosić Panią w okienku, aby mi łaskawie dała (pożyczyła) taką tablicę? Tak, abym mógł przez 1 godzinę jechać skuterem. Jak tak, to ile za to wybulę? Kolejne pytanie, wtedy bym musiał twardo rejestrować? Bo szczerze, to teraz nie mam zamiaru (nie chce mi się, brak budżetu) biegać po urzędach i załatwiać to all. - Chcę wyrobić rejestrację oraz OC na wakacjach, czyli ok 1 lipiec.
Jedynie to potrzebuję we wtorek jakoś jechać skuterem bez stresów.
Pamiętam jeszcze jaki stres był jak kumpel dał mi skuter a zapomniałem papierów od niego wziąć. Nogi mi latały jak przejeżdżałem koło drogówek.

Jeżeli masz skończone 13 lat, to pewnie możesz, ale czy ci się to opłaci? 6 km jakoś dojedziesz opłotkami ;) Poza tym Real zapewnia transport do 20km gratis na duże AGD, więc może warto zapytać o transport skuterka?

Pietro napisał:

izdebski12 napisał:
Ej chłopaki! A to znaczy, że ja mogę iść przed zakupem skutera i na legitymacje szkolną poprosić Panią w okienku, aby mi łaskawie dała (pożyczyła) taką tablicę? Tak, abym mógł przez 1 godzinę jechać skuterem. Jak tak, to ile za to wybulę? Kolejne pytanie, wtedy bym musiał twardo rejestrować? Bo szczerze, to teraz nie mam zamiaru (nie chce mi się, brak budżetu) biegać po urzędach i załatwiać to all. - Chcę wyrobić rejestrację oraz OC na wakacjach, czyli ok 1 lipiec.
Jedynie to potrzebuję we wtorek jakoś jechać skuterem bez stresów.
Pamiętam jeszcze jaki stres był jak kumpel dał mi skuter a zapomniałem papierów od niego wziąć. Nogi mi latały jak przejeżdżałem koło drogówek.

Jeżeli masz skończone 13 lat, to pewnie możesz, ale czy ci się to opłaci? 6 km jakoś dojedziesz opłotkami ;) Poza tym Real zapewnia transport do 20km gratis na duże AGD, więc może warto zapytać o transport skuterka?

A ja suchar nie będę i zadzwonię do tego urzędu we wtorek przed 12 i się all zapytam. Może jest w prawie jakiś jeden dzień co jedziesz free? A jak nie to pewnie wyjdzie na to, że będę pchał przez ścieżki rowerowe itd.

Owszem jest transport, ale nie na pojazdy - Wiem bo pytałem. Wożą lodówki. A z resztą jak byś se wyobrażał, żeby zabezpieczyli mój skut w transporcie? Już wolę pchać go do domu, niż oddawać im. Przyjedzie, a tam tylko rama zostanie, bo all popękane ;D

izdebski12 napisał:

Pietro napisał:

izdebski12 napisał:
Ej chłopaki! A to znaczy, że ja mogę iść przed zakupem skutera i na legitymacje szkolną poprosić Panią w okienku, aby mi łaskawie dała (pożyczyła) taką tablicę? Tak, abym mógł przez 1 godzinę jechać skuterem. Jak tak, to ile za to wybulę? Kolejne pytanie, wtedy bym musiał twardo rejestrować? Bo szczerze, to teraz nie mam zamiaru (nie chce mi się, brak budżetu) biegać po urzędach i załatwiać to all. - Chcę wyrobić rejestrację oraz OC na wakacjach, czyli ok 1 lipiec.
Jedynie to potrzebuję we wtorek jakoś jechać skuterem bez stresów.
Pamiętam jeszcze jaki stres był jak kumpel dał mi skuter a zapomniałem papierów od niego wziąć. Nogi mi latały jak przejeżdżałem koło drogówek.

Jeżeli masz skończone 13 lat, to pewnie możesz, ale czy ci się to opłaci? 6 km jakoś dojedziesz opłotkami ;) Poza tym Real zapewnia transport do 20km gratis na duże AGD, więc może warto zapytać o transport skuterka?

A ja suchar nie będę i zadzwonię do tego urzędu we wtorek przed 12 i się all zapytam. Może jest w prawie jakiś jeden dzień co jedziesz free? A jak nie to pewnie wyjdzie na to, że będę pchał przez ścieżki rowerowe itd.
Owszem jest transport, ale nie na pojazdy - Wiem bo pytałem. Wożą lodówki. A z resztą jak byś se wyobrażał, żeby zabezpieczyli mój skut w transporcie? Już wolę pchać go do domu, niż oddawać im. Przyjedzie, a tam tylko rama zostanie, bo all popękane ;D

No tak, racja.. Ale na wolny dzień nie licz, bo tu chodzi o ubezpieczenie, a nie ubezpieczysz bez tablicy tymczasowej.
Ja też kiedyś pchałem po zakupie, nie jeden moto, nawet więcej niż 6 km, jak Grabowski swoją pierwszą DKW-kę, przez pół Krakowa..Potem jest co wspominać

izdebski12 napisał:

A z resztą jak byś se wyobrażał, żeby zabezpieczyli mój skut w transporcie? Już wolę pchać go do domu, niż oddawać im. Przyjedzie, a tam tylko rama zostanie, bo all popękane ;D

Zabezpiecza się specjalnymi linami, które powodują, że moto się nawet o 1cm nie przesunie, ani nie przechyli podczas jazdy. Wiem, bo sam tak skuter wiozłem do naprawy. Z salonu mi w identyczny sposób przywieźli. Aczkolwiek wątpię, aby fachowcy z magazynu w realu takie posiadali.

Tak czytam i czytam i doszedłem do jednego wniosku.... Ty po prostu chcesz mieć skuter i koniec. Masz kasy tylko tyle co na skuter potrzebne a brakuje Tobie na podstawy jakimi są OC, rejestracja oraz Kask.

Moja dobra rada jest taka. Weź tą kasę zostaw na koncie, poczekaj troszkę i jak coś dozbierasz to sobie kupisz. W maju jak się komunie pokończa to zobaczysz ile wyprzedaży będzie. Podobna sytuacja będzie przed zimą. Osobiście rozmawiałem z pracownikiem carrefour i poinformował mnie, że w zeszłym roku jak tylko spadł pierwszy płatek śniego to sprzedawali skutery toros f-16 czyli podobno to samo co el diablo za 1300zł plus dawali 200zł bon na wykorzystanie na stacji carrefoura. Aktualnie ten sam skuter w promocji jest za 1699zł bez żadnych bonów.

Poczekaj a napewno nie stracisz. Teraz skutery będą tylko tanieć :)

Taka mała rada. Ale zrobiswz jak uznasz za słuszne

Pozdrawiam
Kamil

Ja jak kupiłem mój skuter w realu (Toros Fresco) to miałem transport gratis i problem z głowy do 30 km chyba tak jest z tego co pamietam wiec spokojnie powinno byc z dostawą pod wskazany adres :)

kozacs87 napisał:

Tak czytam i czytam i doszedłem do jednego wniosku.... Ty po prostu chcesz mieć skuter i koniec. Masz kasy tylko tyle co na skuter potrzebne a brakuje Tobie na podstawy jakimi są OC, rejestracja oraz Kask.
Moja dobra rada jest taka. Weź tą kasę zostaw na koncie, poczekaj troszkę i jak coś dozbierasz to sobie kupisz. W maju jak się komunie pokończa to zobaczysz ile wyprzedaży będzie. Podobna sytuacja będzie przed zimą. Osobiście rozmawiałem z pracownikiem carrefour i poinformował mnie, że w zeszłym roku jak tylko spadł pierwszy płatek śniego to sprzedawali skutery toros f-16 czyli podobno to samo co el diablo za 1300zł plus dawali 200zł bon na wykorzystanie na stacji carrefoura. Aktualnie ten sam skuter w promocji jest za 1699zł bez żadnych bonów.
Poczekaj a napewno nie stracisz. Teraz skutery będą tylko tanieć :)
Taka mała rada. Ale zrobiswz jak uznasz za słuszne
Pozdrawiam
Kamil

Dokładnie jest tak jak piszesz. Chce mieć skuter i koniec - Zbyt długo już czekam. Po za tym, mam dużeee plany na wakacje. Zamierzam pojechać na wycieczkę do babci - Warszawa - Nysa (obok Opola) - 372 km. Planuje jeszcze jakoś sobie dorobić kaski, np. na rozwożeniu Pizzy - Chociaż spróbować. Znajomy się chwalił, że w ciągu mc, można nawet zarobić 3000 zł. (2300 zł wypłata, i 700 zł napiwki)...
Na pewno będę sobie jeszcze jeździł z kolegą skuterami. - Kolega ma Peugeota (Nie wiem jak to się pisze, wiem, że się mówi "Peżota")..
Tak więc plany na te wakacje mam spore, no i dlatego nie będę czekał "Aż spadnie pierwszy płatek śniegu".